• Rekrutacja wakacyjna do oddziału przedszkolnego.

Informuję, że na podstawie Zarządzenia Burmistrza Kożuchowa nr 005062 z dnia 5 kwietnia 2024 r. w sprawie ustalania terminów przerw wakacyjnych oraz zasad organizacji dyżuru wakacyjnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kożuchowie oraz Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym - przerwa wakacyjna dla oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym ustala sie w terminie od dnia 24.06.2024 r. do dnia 02.08.2024 r.

• Uczniowski Klub Sportowy Mirotka

Pierwsze wiosenne przełaje powiatowe w Nowej Soli przyniosły awans do finału wojewódzkiego czwórce naszych uczniów. W zawodach na Kaczej Górce rywalizowali przełajowcy w 6 kategoriach na dystansie 800m. Od początku były duże emocje i rosły aż do ostatniego biegu, gdzie Filip startujący poza konkursem z uczniami Elektryka, wygrał w pięknym stylu. Dużo radości przyniosła nam również Julia awansując z 5 miejsca do finału, Emilia po zaciętej walce z 3 miejsca. Natomiast bieg chłopców w roczniku 2009 i 2010 zdominowali Krystian z Karolem. Krystian długo prowadził, ostatecznie przybiegł na 3 pozycji , a bieg wygrał Karol wspaniałym finiszem. Przed nimi 25 kwietnia finał wojewódzki w Babimoście.

• Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 8 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych i przebiegł w formie testu pisemnego. Uczestnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów w eliminacjach pisemnych zakwalifikowali się do eliminacji ustnych. Miło nam poinformować, że Amelia Banasiak zajęła II miejsce, Lena Płachcińska zajęła III miejsce w grupie kl. 1-4 . Magdalena Staroszczuk zajęła I miejsce w grupie kl. 5-8 . Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za Magdalenę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach powiatowych.

• Pisankowe warsztaty w kl.III.

W środę, 27 marca w kl. III odbyły się "Pisankowe warsztaty". Dzięki Pani Joannie Jankowskiej, mamie Miłoszka, która ofiarowała nam z własnej hodowli jajka, oraz zakupione przez nią drewniane ozdoby - dzieci mogły wykazać się swoją inwencją twórczą. Każdy później zabrał swoje dzieła, żeby ozdobić koszyczek i świąteczny stół. To bardzo ważne, aby kultywować polskie tradycje wielkanocne. Dziękujemy bardzo Pani Joannie Jankowskiej!

• Apel Wielkanocny.

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłym apelu zorganizowanym z okazji Świąt Wielkanocnych. Wydarzenie zostało przygotowane przez naszą grupę przedszkolną “Jagódki”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o bogatych tradycjach Wielkanocnych, przypominając nam o wartościach i obyczajach, które są tak ważne w naszej kulturze.

• Sobota 20.04.2024