• Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie

• 31.05.2023
        • We wtorek 30 maja uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami p.Małgorzatą Kołodziej, p.Moniką Königsberg i p.Katarzyną Jastrzębską uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie.  Pan przewodnik oprowadził po salach, w których można było zobaczyć m.in.: krótką i długą broń palną, różnorodne typy broni białej (szpady, pałasze, szable, tasaki i bagnety), broń drzewcową, czy też uzbrojenie ochronne,  eksponaty z  XVI do XX wieku. W plenerze zapoznano się z historią lotnictwa polskiego oglądając samoloty, była także możliwość wejścia do jednego z nich a także do czołgu. W pawilonie oglądano pojazdy wojskowe z okresu II wojny światowej. Dodatkową atrakcją dla dzieci było ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy na świeżym powietrzu a także zakup lodów i upominków.

Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. To był bardzo udany dzień.

Katarzyna Jastrzębska

• Podróż po dźwiękowej galaktyce

• 31.05.2023
        • 29 maja 2023 roku muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego zabrali nas w podróż po dźwiękowej galaktyce.  Tam właśnie swoje przygody przeżywał Muzoludek.  Były one ilustrowane dźwiękami, które wypływały z saksofonu- instrumentu dętego drewnianego oraz suzafonu- instrumentu dętego blaszanego.  Spotkanie to było ostatnim w tym roku szkolnym. Widownia głośnymi brawami podziękowała artystom za cały rok spotkań z Panią Muzyką.

• Dzień Dziecka na sportowo i kolorowo

• 31.05.2023
        •               29 maja, cała społeczność uczniowska obchodziła hucznie Dzień Dziecka na sportowo.

Klasy IV –VIII  już po pierwszej lekcji udały się na boisko szkolne. Klasy I-III dołączyły po drugiej lekcji. W wygodnym i sportowym stroju, uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach min. w piłce nożnej, sztafecie, w palanta, w skoku w dal oraz rzuty piłeczkami , natomiast młodsze klasy miały wyścigi z różnymi przeszkodami. Po każdej konkurencji  odbyły się wycieczki piesze do supermarketu „Dino” na zimne lody i napoje. W  tak szczególnym dla dzieci dniu, nie zabrakło dobrego humoru oraz wspaniałej pogody, która dopisała. Przy zdrowej rywalizacji nie zabrakło również muzyki i tańców, jak wypoczynku na trawce.

Wielkie brawa i podziękowania dla naszych wspaniałych nauczycieli wychowania fizycznego p. Jerzemu Różyckiemu oraz p. Krystynie Mandziej, jak i Samorządowi Szkolnemu za organizację oraz świetną zabawę.

• Dzień Matki w klasie II

• 26.05.2023
        • 21 maja w klasie II odbyła się uroczystość Dnia Matki. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p.Katarzyny Jastrzębskiej przygotowali program artystyczny. Były wiersze, piosenki i krótkie przedstawienie, które spotkało się z wielkim aplauzem. Po części artystycznej dzieci złożyły mamom życzenia i podarowały własnoręcznie wykonane upominki, a później wszyscy raczyli się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. To był miły i wzruszający dzień.

Katarzyna Jastrzębska

• "Szkolne pogadanki"
      •  „Złota kaczka”
        • „Złota kaczka”

• 10.05.2023
        • 8 maja aktorzy z Krakowa ponownie zagościli w naszej szkole. Tym razem przybyli ze starą, warszawską legendą pt. „Złota kaczka”.  Dzieci były świadkami losów biednego szewczyka, którego życie zmieniło się, kiedy spotkał na swej drodze księżniczkę zamienioną w kaczkę. Spektakl uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Uświadamia, iż największą wartość ma to, co zdobywamy ciężką, uczciwą pracą oraz odpowiada na pytanie, czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Dzieci uświetniły przedstawienie, występując na scenie razem z aktorami.

• Konkurs  "Zakładka do książki"
        • Konkurs "Zakładka do książki"

• 09.05.2023
        • 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich .

W związku z tym polonistka pani Agnieszka Zamroziewicz ogłosiła szkolny  konkurs plastyczny na wykonanie najciekawszej ZAKŁADKI do książki.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII.

Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, a także kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.

Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką plastyczną. Wszystkie wykonane prace są ciekawe i jedyne w swoim rodzaju. Nie zabrakło pomysłów i kreatywności.

Na uczestników konkursu czekają  dyplomy oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękuję za udział i wielkie brawa za pomysłowość i kreatywność.

mgr Agnieszka Zamroziewicz