• Egzamin

Egzamin ósmoklasisty:

• jest powszechny i obowiązkowy – każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę,
        • zewnętrzny – przeprowadzany jest w macierzystej szkole ucznia, ale zakodowane prace oceniają egzaminatorzy OKE według zasad jednakowych dla całego kraju,
        • jego wyniki będą wykorzystywane jako kryteria w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Termin

• 14 maja 2024 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego, czas trwania 120 min.
        • 15 maja 2024 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki, czas trwania 100 min.
        • 16 maja 2024 r. (czwartek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego, czas trwania 90 min.

Wyniki egzaminu - 3 lipca 2024 r.

Na egzaminie ósmoklasisty nie będzie można korzystać z kalkulatora i słowników. Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić telefonów komórkowych.

Egzamin ósmoklasisty dla laureatów i finalistów konkursów

Jeśli uczeń jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim - zostanie zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie to będzie równoznaczne z uzyskaniem z danego przedmiotu najwyższego wyniku.

Proszę zapoznać się z informacjami na stronach:

OKE Poznań