• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła realizuje program Laboratoria Przyszłości. To program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu online oraz warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli tego rządowego programu. Nauczyciele wykorzystują sprzęt i wszelkiego rodzaju pomoce naukowe z programu rządowego Laboratoria Przyszłości podczas zajęć edukacyjnych we wszystkich klasach na różnych przedmiotach. Sprzęt wykorzystywany jest także podczas apeli i uroczystości szkolnych, teatrzyków, koncertów, zawodów sportowych. Aparatem cyfrowym dokumentowane są imprezy okolicznościowe a także zajęcia lekcyjne z użyciem pomocy naukowych.

• Mobilne Laboratorium Przyszłości

• 19 kwietnia 2023 r. w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość skorzystania z Mobilnego Laboratorium  Przyszłości. Z początkiem roku szkolnego 22/23 w całym kraju ruszyła akcja mająca na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem.To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ten to największa od lat szansa na wprowadzenie do szkół innowacyjnych procesów dydaktycznych. Wirtualna rzeczywistość i druk 3D pozwolą uczniom zobaczyć i dotknąć tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń .

Podczas spotkania edukatorzy Laboratoriów Przyszłości prowadzili zajęcia. Uczniowie zapoznali się z drukarką 3D, poznali zasadę działania urządzenia oraz  obserwowali proces drukowania modeli 3D.

Nie zabrakło również ogromnych wrażeń, gdy korzystali z gogli VR- okularów wirtualnej rzeczywistości.

• Zajęcia z fizyki
          • matematyka