• Dokumenty

      • STATUT SZKOŁY

        STATUT_27.11.2017.pdf

         

        STATUT_28.08.2020.pdf

         

        STATUT_19.09.2022.pdf

         

         

         

         

        RODO

         

        Klauzula informacyjna -obiekt monitorowany

        Informacja_o_monitoringu.PDF

        Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych - dla rodziców i opiekunów

        informacja_dla_rodzicow.PDF

         

         

        Co to jest kompetencja? Kompetencja to wiedza, umiejętności i postawy.

         

        Ustanowiono osiem kompetencji kluczowych: 

        1) Porozumiewanie si ę w języku ojczystym - Porozumiewanie się w języku ojczystym to zdolność wyrażania i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie (rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie i pisanie) oraz językowej interakcji w odpowiedniej i kreatywnej formie w pełnym zakresie kontekstów społecznych i kulturowych – w edukacji i szkoleniu, pracy, domu i czasie wolnym. 

        2) Porozumiewanie si ę w językach obcych - Porozumiewanie się w obcych językach opiera się w znacznej mierze na tych samych wymiarach umiejętności, co porozumiewanie się w języku ojczystym – na zdolności do rozumienia, wyrażania i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie (rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie i pisanie) w odpowiednim zakresie kontekstów społecznych i kulturalnych (w edukacji i szkoleniu, pracy, domu i czasie wolnym) w zależności od chęci lub potrzeb danej osoby. 

        3) Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo - techniczne - Kompetencje matematyczne obejmują umiejętność rozwijania i wykorzystywania myślenia matematycznego w celu rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji. Istotne są zarówno proces i czynność, jak i wiedza, przy czym podstawę stanowi należyte opanowanie umiejętności liczenia. Kompetencje matematyczne obejmują – w różnym stopniu – zdolność i chęć wykorzystywania matematycznych sposobów myślenia (myślenie logiczne i przestrzenne) oraz prezentacji (wzory, modele, konstrukty, wykresy, tabele). Kompetencje naukowe odnoszą się do zdolności i chęci wykorzystywania istniejącego zasobu wiedzy i metodologii do wyjaśniania świata przyrody, w celu formułowania pytań i wyciągania wniosków opartych na dowodach. Za kompetencje techniczne uznaje się stosowanie tej wiedzy i metodologii w odpowiedzi na postrzegane potrzeby lub pragnienia ludzi. Kompetencje w zakresie nauki i techniki obejmują rozumienie zmian powodowanych przez działalność ludzką oraz odpowiedzialność poszczególnych obywateli. 

        4) Kompetencje informatyczne - Kompetencje informatyczne obejmują umiejętne i krytyczne wykorzystywanie technologii społeczeństwa informacyjnego (TSI) w pracy, rozrywce i porozumiewaniu się. Opierają się one na podstawowych umiejętnościach w zakresie TIK: wykorzystywania komputerów do uzyskiwania, oceny, przechowywania, tworzenia, prezentowania i wymiany informacji oraz do porozumiewania się i uczestnictwa w sieciach współpracy za pośrednictwem Internetu.

        5) Umiejętność uczenia się - „Umiejętność uczenia się” to zdolność konsekwentnego i wytrwałego uczenia się, organizowania własnego procesu uczenia się, w tym poprzez efektywne zarządzanie czasem i informacjami, zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Kompetencja ta obejmuje świadomość własnego procesu uczenia się i potrzeb w tym zakresie, identyfikowanie dostępnych możliwości oraz zdolność pokonywania przeszkód w celu osiągnięcia powodzenia w uczeniu się. Kompetencja ta oznacza nabywanie, przetwarzanie i przyswajanie nowej wiedzy i umiejętności, a także poszukiwanie i korzystanie ze wskazówek. Umiejętność uczenia się pozwala osobom nabyć umiejętność korzystania z wcześniejszych doświadczeń w uczeniu się i ogólnych doświadczeń życiowych w celu wykorzystywania i stosowania wiedzy i umiejętności w różnorodnych kontekstach – w domu, w pracy, a także w edukacji i szkoleniu. Kluczowymi czynnikami w rozwinięciu tej kompetencji u danej osoby są motywacja i wiara we własne możliwości.

        6) Kompetencje społeczne i obywatelskie - Są to kompetencje osobowe, interpersonalne i międzykulturowe obejmujące pełny zakres zachowań przygotowujących osoby do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym, szczególnie w społeczeństwach charakteryzujących się coraz większą różnorodnością, a także rozwiązywania konfliktów w razie potrzeby. Kompetencje obywatelskie przygotowują osoby do pełnego uczestnictwa w życiu obywatelskim w oparciu o znajomość pojęć i struktur społecznych i politycznych oraz poczuwanie się do aktywnego i demokratycznego uczestnictwa.

        7) Inicjatywność i przedsiębiorczość - Inicjatywność i przedsiębiorczość oznaczają zdolność osoby do wcielania pomysłów w czyn. Obejmują one kreatywność, innowacyjność i podejmowanie ryzyka, a także zdolność do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów. Stanowią one wsparcie dla indywidualnych osób nie tylko w ich codziennym życiu prywatnym i społecznym, ale także w ich miejscu pracy pomagając im uzyskać świadomość kontekstu ich pracy i zdolność wykorzystywania szans; są podstawą bardziej konkretnych umiejętności i wiedzy potrzebnych tym, którzy podejmują przedsięwzięcia o charakterze społecznym lub handlowym lub w nich uczestniczą. Powinny one obejmować świadomość wartości etycznych i promować dobre zarządzanie. 

        8) Świadomość i ekspresja kulturalna - Docenianie znaczenia twórczego wyrażania idei, doświadczeń i uczuć za pośrednictwem szeregu środków wyrazu, w tym muzyki, sztuk teatralnych, literatury i sztuk wizualnych.

         

         

         

        Podręczniki 

        PODRĘCZNIKI DO KUPIENIA PRZEZ RODZICÓW

        ROK SZKOLNY 2023/2024

         

        Religia

        Klasa I - religia     red. K. Mielnicki, E. Kondrak,         Poznaję Boży świat Jedność  AZ-11-01/18-KI-4/20+Zeszyt ćwiczeń

        Klasa II -religia     ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak       Odkrywam królestwo Boże Jedność AZ-12-01/18-KI-7/21+Zeszyt ćwiczeń

        Klasa III -religia    ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak       Poznaję Jezusa     Jedność         AZ-13-01/18-KI-14/22+Zeszyt ćwiczeń

        Klasa IV - ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak          „Odkrywam życie z Jezusem” Podręcznik do religii dla klasy czwartej szkoły podstawowej. Jedność +Zeszyt ćwiczeń

        Klasa V - ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek,       Szczęśliwi , którzy szukają prawdy Jedność AZ-21-01/20-KI-2/20+Zeszyt ćwiczeń

        Klasa VI-ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak  Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno Jedność  AZ-22-01/20-KI-4/21+Zeszyt ćwiczeń

        Klasa VII – ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak        “Szczęśliwi, którzy czynią dobro”     Jedność         AZ-23-01/20-KI-10/22+Zeszyt ćwiczeń

        Klasa VIII - ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak       „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość” Jedność +Zeszyt ćwiczeń

         

         

        Język angielski

        Podręczniki z języka angielskiego do kupienia przez Rodziców.

         

         

        Klasa VI -Jayne Croxford, Graham Fruen, Arek Tkacz English Class A1+ students book Pearson

         

         

         

         

         

        Plac zabaw i boisko szkolne  po godzinie 13

        Pamiętaj – wchodzisz na własne ryzyko. Nie wiesz, kto był przed Tobą!

        Zasady funkcjonowania placów zabaw w dobie COVID-19

        1. Uczestnikiem placu zabaw może być dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną (dotyczy to również opiekunów).
        2. Opiekunowie powinni zachować dystans społeczny między sobą wynoszący co najmniej 2 m (dotyczy to osób, które wspólnie nie zamieszkują lub nie gospodarują).
        3. W sytuacji, gdy na placu zabaw nie można zachować dystansu społecznego wynoszącego 2 m z uwagi na dużą liczbę przebywających osób, zaleca się rezygnację z rekreacji lub jej kontynuację w późniejszym czasie.
        4. Zaleca się, aby opiekunowie wyposażeni byli w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka np. chusteczki do umycia rąk oraz czuwali, nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny (np. unikanie bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami podczas zabawy, kasłanie/kichanie w chusteczkę lub zgięcie łokciowe – nie w kierunku innych).
        5. Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka oraz opiekuna każdorazowo po zakończonej zabawie na placu zabaw.
        6. Nie zaleca się angażowania w opiekę nad dzieckiem (lub dziećmi) korzystającym z placu zabaw osób powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.
        7. Nie jest wskazane spożywanie posiłków oraz napoi w trakcie zabawy.
        8. W przypadku gdy dziecko manifestuje bądź przejawia niepokojące objawy choroby należy niezwłocznie przerwać pobyt na placu zabaw.
        9. W przypadku gdy dziecko podczas zabawy korzysta z własnych zabawek, opiekunowie powinni na bieżąco pilnować, aby nie były one udostępniane innym dzieciom, a po powrocie do domu zostały przynajmniej umyte z użyciem detergentu lub wyprane.  
        10. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach  gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.

        [1] https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

        [2] art. 61 ustawy Prawo budowlane https://www.arslege.pl/obowiazki-wlasciciela-lub-zarzadcy-przy-utrzymywaniu-obiektu/k36/a8004/

        [3] Art. 22 ust. 1 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi https://www.lexlege.pl/ustawa-o-zapobieganiu-oraz-zwalczaniu-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi/art-22/

         

        Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych od 04 kwietnia 2022r.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym
      • 68-3881424
      • SZKOŁA PODSTAWOWA MIROCIN DOLNY 28 67-120 KOŻUCHÓW Poland
      • Konto Szkoły -13 9673 0007 0000 0007 1286 0001 Bank Spółdzielczy Kożuchów
  • Galeria zdjęć

      brak danych