Strona główna
Święto Chłopaka w klasie szóstej
Te wyjątkowe święto obchodziliśmy podczas lekcji wychowawczej. Dziewczynki z pomocą rodziców przygotowały dla chłopców moc niespodzianek. Były upominki w postaci kubków i imiennych długopisów, słodki poczęstunek oraz klasowe zabawy. To już klasowa tradycja, że tego dnia koledzy wykonują śmieszne zadania przygotowane przez swoje koleżanki. Tym razem musieli zatańczyć makarenę, zaśpiewać piosenkę i wykazać się znajomością potęg. Dziewczynki przygotowały przyprawy do smakowania i odgadywania ich nazw. Najsmaczniejszą okazał się czosnek w proszku. Jednak najbardziej emocjonującą zabawą były „krzesła”. Wszyscy chcieli zasiąść na ostatnim krześle. Niezrównana w tej rywalizacji była Ewelina Mostowska, która wygrała wszystkie rundy. Po wszystkim uczniowie naszej klasy byli wyczerpani, ale też i zadowoleni z obchodów Święta Chłopaka w naszej klasie.
Dzień Chłopaka w przedszkolu
30 września 2021 r. w grupie Jagódek chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom prezenty w postaci drewnianych krawacików oraz jojo. Dla osłodzenia święta na chłopców i dziewczynki czekał poczęstunek niczym z sali kinowej. Przedszkolaki tego dnia wyszły na spacer, podczas którego na łączce bawiły się w swoje ulubione zabawy.
Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej
29.09.2021 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Mirocinie Dolnym. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wycie syren wozu strażackiego.
Spotkanie na lekcji wychowawczej
Dnia 21 września w klasie szóstej pojawił się gość – emerytowany górnik pan Stanisław Stopka. Uczniowie dowiedzieli się o szczegółach jego zawodu. Zaproszony gość pracował na głębokości 1000 m w kopalni Gliwice, gdzie w promieniu 2,5 km wykonywał swoją pracę. Górnik operował kombajnem, który kruszył ściany, dzięki czemu pozyskiwano węgiel. Pan Stanisław obalił mit, że w kopalniach jest ciemno, ponieważ korytarze są bardzo dobrze oświetlone. Szóstoklasiści zadawali zaproszonemu gościowi pytania i dowiedzieli się, że największym niebezpieczeństwem w kopalni, w której pracował nie był metan czy zawalenie się korytarzy, ale zalanie przez wodę. Pod ziemią bowiem znajdują się jeziora, które w wyniku wiercenia mogą uwolnić wodę. Takie wody mogą przenieść górnika nawet na 3 km. Sam pan Stanisław miał niebezpieczny wypadek, kiedy część skały spadła mu na plecy. Na szczęście, dzięki pomocy lekarsk
Życie – spacer po kamieniach
13 września gościliśmy w naszej szkole Michała Musiatowicza i jego tatę, pana Jacka Musiatowicza – laureata nagrody prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitną osobowość twórczą, autora tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Poetę i kompozytora, wokalistę, gitarzystę, autora tekstów, współpracującego z kabaretem Ani Mru – Mru.
„Zielonogórskie Pola Nadziei”
Szkolne Koło Wolontariusza rozpoczęło swoją pierwszą tegoroczną działalność od akcji „Zielonogórskie Pola Nadziei”. Celem przedsięwzięcia była sprzedaż pozyskanych cebulek żonkili i wsparcie Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła, Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw. Poza pozyskiwaniem funduszy na działalność Stowarzyszenia, akcja miała również na celu kształtowanie moralnych postaw uczniów oraz edukację i uwrażliwianie społeczeństwa na los osób u kresu życia. Dzięki takim działaniom ludzi dobrej woli i pozyskanym środkom, osoby chore mogą mieć dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, pielęgnacyjnej i duchowej, przystosowanej do ich szczególnych potrzeb, a także niesiona jest pomoc rodzinom pielęgnującym swoich chorych.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia postanowiliśmy też uroczyście świętować nadanie naszej grupie nazwy “Jagódki”.
Zaraz po śniadaniu w sali przedszkolnej czekała na dzieci niespodzianka. Motywem przewodnim tego dnia było upieczenie babeczek jagodowych oraz małych jagodzianek.
Upominki za systematyczne oszczędzanie w SKO
O tym, że warto systematycznie oszczędzać w SKO przekonały się dzieci z klas I- IV.
Bank Spółdzielczy w Kożuchowie, jak co roku, ufundował upominki dla osób, które systematycznie oszczędzają w SKO. Mimo, że w zeszłym roku szkolnym 2020/2021 przez wiele dni nie uczęszczaliśmy do szkoły z powodu pandemii, tylko pracowaliśmy zdalnie, to jednak dzieci z zerówki i klas I- III nie zapomniały i nadal systematycznie dokonywały wpłat na SKO. Dobre nawyki w zakresie oszczędzania zostały docenione i w tym roku szkolnym dzieci już w klasach o rok starszych otrzymały upominki. Bardzo dziękujemy Pani Prezes Natalii Pawlak oraz Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kożuchowie za tak wspaniałe prezenty.
Pola Nadziei
Pola Nadziei – akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów zainicjowana w 1998 roku.
"Dzień Kropki"
15 września przedszkolaki z Zerówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia sala oraz nasze ubrania zostały wypełnione kropkami. Jest to święto kreatywności i wiary w dziecięcy talent. Przedszkolaki poznały historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki pomocy nauczycielki nabrała pewności siebie i rozwinęła talent plastyczny. W ten dzień powstało wiele prac plastycznych z motywem kropki, dzieci bawiły się w zabawy taneczne z motywem koła oraz ze swoimi balonami w kropeczki. Na koniec dnia wszystkie przedszkolaki rozweseliły boisko szkolne, rysując kredą kolorowe kropki.
Kropki i kropeczki u Jagódek…
Od kilku lat, 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent.
Dlatego też, tego dnia zorganizowaliśmy wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty. W naszym przedszkolu Jagódki od samego rana cieszyły się tym dniem.
Warto ten dzień zapamiętać!
W dniu 31 sierpnia 2021 roku naszą szkołę odwiedzili niespodziewani goście z Nowego Targu – Władysław Palider z żoną Ewą – syn Anny Palider pierwszej nauczycielki i organizatorki szkoły w Mirocinie Dolnym w roku 1945. (wówczas Bolesławowie Dolnym)
Na spotkanie przyszło kilka osób, które w jakiś sposób były związane z panią Anną Palider. Między innymi Janina Hajnos była uczennica kl. III-IV, późniejsza współpracownica pani Anny oraz Zbigniew Nowecki były uczeń kl. I-IV. Byli tez obecni pracownicy szkoły.
Informacja dotycząca rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022
GODZINA 8.00 Msza św.
Na spotkanie z okazji nowego roku szkolnego może wejść tylko jeden rodzic/opiekun ucznia klasy pierwszej, czwartej i oddziałów przedszkolnych.
Rodzice/opiekunowie wchodzą do szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na terenie szkoły wszyscy przebywają w maseczkach zakrywających usta i nos.
"Dobry Start" z ZUS
Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał
i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Pożegnanie uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym
Dnia 25.06.2021r. uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym
Zaprezentowali program kabaretowy, który zadedykowali młodszym koleżankom i kolegom.
Konferansjerkę w imieniu ósmoklasistów poprowadziła uczennica Hanna Woźniak.
Aktorzy wystąpili w pięciu scenkach kabaretowych pod tytułem „Losy ucznia podczas zdalnego nauczania”. Każda scena prezentowała inną lekcję i zawierała podsumowującą puentę, merytorycznie wynikającą z przedmiotu .
Podziękowanie uczennicom klasy ósmej za aktywną pracę w Szkolnym Kole Wolontariusza
25 czerwca 2021r. na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego, odbyło się wręczenie dyplomów za aktywną działalność w Szkolnym Kole Wolontariusza. Podziękowania od pani Dyrektor Elwiry Hajnos – Pituch oraz opiekuna Szkolnego Koła Wolontariusza Krystyny Mandziej otrzymały uczennice klasy ósmej: Wiktoria Andrus, Natalia Bekus, Julia Pokorska, Aleksandra Raczykowska, Julia Staroszczuk, Patrycja Szulc, Marlena Trybus i Hanna Woźniak. Uczennice od dwóch lat prężnie działały na polu wolontariackim i brały czynny udział w akcjach charytatywnych. Szkolny wolontariat organizuje kiermasze, zbiórki: karmy dla zwierząt, grosików, plastikowych nakrętek, angażuje się w pomoc najmłodszym. Wdzięczność i uśmiech osób, którym się pomaga są najcenniejszą nagrodą i motywują do dalszego działania.
Pożegnanie klasy ósmej przez siódmoklasistów
Dnia 24 czerwca 2021r odbyło się uroczyste pożegnanie klasy ósmej.
Siódmoklasiści przygotowali krótki program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyń p. Emilii Bęben i p. Krystyny Mandziej. Wierszem i sentymentalną piosenką rozstali się ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami, życząc im, aby każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna, a nowi nauczyciele byli wyrozumiali i sprawiedliwi. Pogratulowali im także ukończenia szkoły i wejścia w nowy etap życia. Absolwenci zostali obdarowani pamiątkowym kubeczkiem. Mamy nadzieję, że miło nas będą wspominać.
Zakończenie programu edukacyjnego o zdrowym żywieniu
W czerwcu 2020r. zakończył się program edukacyjny o zdrowym odżywianiu pt. „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”, w którym brali udział uczniowie zerówki oraz klas I-III. Była to IV edycja tego projektu. Przez cały cały rok szkolny 2020/2021 szerzyliśmy wiedzę o zdrowym odżywianiu wśród najmłodszego pokolenia.
Lekcja otwarta - Wakacyjne kodowanie
23 czerwca 2021r. odbyła się lekcja otwarta w Zerówce, prowadzona przez panią Iwonę Górecką-Spyrkę. Lekcja odbyła się w obecności pani dyrektor Elwiry Hajnos-Pituch, pani Krystyny Mandziej, pani Katarzyny Jastrzębskiej, pani Emili Bęben, pani Agaty Haniszewskiej oraz pani Justyny Szodrowskiej.
Głównym celem lekcji było rozwijanie spostrzegawczości, doskonalenie umiejętności określania kierunków oraz nauka odczytywania i rozumienia symboli i znaków.
- Czwartek 03.07.2025
Galeria zdjęć
- brak danych