- Innowacje
- Z mediami za pan brat - pani Joanna Kaniuka
- Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrowy tak jak ryba - pani Katarzyna Jastrzębska
- Gry i zabawy językowe - pani Agnieszka Zamroziewicz
- Ja jestem stąd - pani Klaudia Hajnos
- Poznaj świat z matematyką - pani Krystyna Mandziej
- Gram na Matmie - pani Joanna Königsberg
- Porusz umysł - pani Wioleta Kaliniak
- Ciekawe podróże po Europie - pani Monika Königsberg
- Autentyczność ponad wszystko - pani Agnieszka Wareluk
Poznaj świat z matematyką - pani Krystyna Mandziej
Od września 2019 r w klasie 4 były prowadzone zajęcia kreatywne na których wprowadzono innowację matematyczną „Poznaj świat z matematyką”.
Niniejsza innowacja miała na celu szerzenie idei popularyzowania matematyki wśród uczniów i wyposażenie ucznia w umiejętność wykorzystania wiedzy matematycznej
w praktyce, zachęcała i motywowała uczniów do lepszego jej zrozumienia.Uczniowie uczyli się przez działanie, ćwiczenia praktyczne i zabawę. W pierwszym półroczu odbyło się 17 godzin zajęć. Uczniowie pracowali indywidualnie i w grupach. Ćwiczyliśmy rachunek pamięciowy w obrębie czterech działań i wykorzystywaliśmy do tego serwis matematyczny „Matzoo”. Wykonaliśmy domino matematyczne w grupach, gdzie znalazły się na nim zadania w dodawaniu, odejmowaniu, dzieleniu i mnożeniu Tworzyliśmy mozaiki parkietażowe, gdzie jednocześnie powtórzyliśmy występujące tam figury geometryczne. Rozwijaliśmy wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, dokładność oraz sprawność manualną i wykonaliśmy kostkę sześcienną w technice orgiami. Kostka posłużyła nam do gier w utrwalaniu rachunku pamięciowego. Robiliśmy zakupy w gazetkach promocyjnych za określoną kwotę. Wycinaliśmy artykuły i produkty i wklejaliśmy na kartkę. Grupy prezentowały co udało im się kupić za daną kwotę. Wspólnie stworzyliśmy aplikację na platformie Learning Apps, „Kwadraty i sześciany liczb w klasie 4”. Są to zadania na zasadzie dobierania w pary. W serwisie „Szalone liczby” powtarzaliśmy kolejność wykonywania działań. Obliczaliśmy całkowity koszt wyjazdu na wycieczkę szkolną dla grupy 44 osobowej, 40 osobowej, 36 osobowej, gdzie był znany koszt wyjazdu na osobę. Wykonując to zadanie powtarzaliśmy mnożenie sposobem pisemnym.
Dzięki tym zajęciom uczniowie zdobywali wiedzę w sposób kreatywny, gdyż prowadzili obliczenia w sytuacjach praktycznych. Samodzielnie tworzyli pomoce dydaktyczne. Mieli okazję uczenia się z różnych źródeł, wykorzystując możliwości jakie daje im dostęp do Internetu.