• ZMISIOWANE ZAJĘCIA.

• 13.01.2024

Dzieci z Zerówki brały dziś udział w „Zmisiowanych zajęciach”, w ten sposób obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci poznały historię tego święta, tańczyły z misiami, śpiewały piosenki, słuchały bajek o misiach oraz wykonały prace plastyczne. Doskonale bawiły się w towarzystwie swoich małych przyjaciół. Dowiedziały się, że 25 listopada pluszowy miś ma swoje urodziny. A jak na urodziny przystoi, nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” oraz wspólnego zdjęcia ze swoimi pluszakami. Każdy przedszkolak miał także szansę zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce. Dzieci degustowały małe co nieco- słodki miodek, pyłek kwiatowy oraz żelki misie.

Sześciolatki przeprowadziły eksperyment z czystą wodą, wodą z solą i żelkami-misiami. Po kilku godzinach okazało się, że zamoczone misie urosły!!!Dzieje się tak, ponieważ żelki mają w sobie substancję, która wchłania wodę i przez to pęcznieją.

Powiększony żelowy miś zrobił na wszystkich dzieciach duże wrażenie.

• Dzień Pluszowego Misia.

• 13.01.2024
        • Na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA również i my obchodziliśmy ten dzień wspólnie w klasie 1. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

• Wizyta pielęgniarki szkolnej w Zerówce.

• 13.01.2024
        • Dnia 22.11.2023r. sześciolatki realizowały temat pt. „Idę do dentysty” w ramach programu „Dziel się uśmiechem”. Dzieci na zajęciach ugruntowywały wiedzę na temat korzyści płynących ze stosowania profilaktyki stomatologicznej.

Na lekcję została zaproszona pani pielęgniarka, która przeczytała dzieciom bajeczkę i opowiedziała jak należy dbać o zdrowie, a zwłaszcza czystość swojego ciała. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu oraz uzupełniały karty pracy.

Zaproszony gość wytłumaczył i pokazał na modelu szczęki- jak należy prawidłowo myć zęby i jakiej szczoteczki i pasty używać.

Na zakończenie zajęć wszyscy razem zaśpiewaliśmy znaną piosenkę „Fasolek” pt. „Szczotka pasta...”a wszystkie dzieci otrzymały żele do mycia włosów i ciała oraz kolorowe pieczątki.

Serdecznie dziękujemy pani Kasi za wzbogacenie zajęć przedszkolnych.

• Harcerstwo  - na czym polega i dlaczego warto zostać harcerzem?
        • Harcerstwo - na czym polega i dlaczego warto zostać harcerzem?

• 13.01.2024
        • W poniedziałek, 20 listopada grupa harcerek odwiedziła uczniów naszej szkoły. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością harcerską i zachęcenie ich do wstąpienia w szeregi Związku Harcerstwa Polskiego. Wizyta harcerek spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony dzieci, które chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach.