• Ogólnopolski Konkurs „Uczeń bezpieczny w sieci”.

• Mamy to!

Zdobyliśmy dla naszej szkoły tytuł w Ogólnopolskim Konkursie „Uczeń bezpieczny w sieci” zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego.

Przez ponad 4 miesiące grupa chętnych uczniów z klas IV- VIII pod kierunkiem nauczyciela informatyki Pani Katarzyny Jastrzębskiej wykonywała zadania konkursowe: były to plakaty, filmiki, animacje i sprawozdania dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet. Nauczycielka opiekująca się grupą ukończyła także 40-godzinny kurs nt. ”Uczeń bezpieczny w sieci”, który był także wymogiem konkursu. Wszystkie prace konkursowe były oceniane w skali punktowej 10/10 pkt. Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy certyfikat dla naszej szkoły a także bezcenną wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się

w Internecie.

• Lapbooks „Sport macht fit” im Deutschunterricht.

• 29.03.2024
        • Uczniowie klasy szóstej wykonywali na lekcji języka niemieckiego Lapbooki „Sport macht fit” w celu utrwalenia nazw dyscyplin sportowych. Lapbooki w formie książeczek bądź tematycznych teczek z otwieranymi okienkami oraz ruchomymi elementami, ilustracjami i podpisami w j. niemieckim stanowią doskonałą pomoc podczas nauki i powtarzania słownictwa. Najciekawsze prace uczniów zostały umieszczone na gazetce przy sali 27.

• Apel pt. „Bezpieczne ferie”.

• 29.03.2024
        • Dnia 09 lutego 2024r. dzieci z „Zerówki” przygotowały apel pod hasłem „ Bezpieczne ferie”. Apel miał na celu wdrażać dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych w czasie ferii oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Przedszkolaki odegrały scenki przypominając wszystkim uczniom, że ferie zimowe to nie tylko czas odpoczynku i dobrej zabawy, ale też czas, kiedy czeka na nas wiele niebezpieczeństw.

Świadomość w jaki sposób możemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo w tym czasie powinno być dla nas wszystkich priorytetem.

Poprzez rymowane wierszyki uczniowie poznali zasady właściwego ubioru zimą, dowiedzieli się jak spędzić ferie przyjemnie i bezpiecznie, a także przypomnieli sobie numery alarmowe.

Za swój udany występ sześciolatki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

• Walentynki w świetlicy.

• 29.03.2024
        • W świetlicy cały tydzień obchodziliśmy Walentynki w cudownym nastroju. Były listy, życzenia, rumieńce na twarzy i wiele pozytywnych emocji. Dzieci poznały historię Walentynek i postać świętego Walentego, wykonały pracę plastyczną, której motywem przewodnim było oczywiście Każdy uczeń naszej szkoły mógł zrobić zdjęcie w serduszkowej fotoramce.

• Lubuskie Biuro Koncertowe - „Legenda o Liczyrzepie”.

• 28.03.2024
        • Dziś 8 lutego dla klas młodszych i przedszkoli odbył się koncert muzyczny zatytułowany „Legenda o Liczyrzepie” zaprezentowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Uczniowie z zaangażowaniem wzięli czynny udział w muzycznych opowieściach.

• WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2024

• 28.03.2024
        • Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w tłusty czwartek podczas przerw międzylekcyjnych sprzedawali faworki i małe pączki przygotowane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczennice z wolontariatu sprzedawały także damskie bransoletki na rękę, które zrobiły własnoręcznie.

Wszystkie zebrane fundusze zostały wypłacone na konto fundacji Kapucyni i Misje z Krakowa, która wspiera dzieła misyjne w środkowej Afryce.

• Mobilne Planetarium.

• 28.03.2024
        • Dlaczego zmieniają się pory roku? Jak obroty Ziemi wpływają na jej mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania usłyszeli dziś uczniowie klas 1-5 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas projekcji multimedialnej "Planetarium".

• Uczymy się zmysłami smaku.

• 28.03.2024
        • Jak najlepiej utrwalać to, czego się uczymy- w działaniu i na bazie skojarzeń. Pierwszaki poznały dziś literkę h H, a utrwalały popijając pyszną owocową herbatkę i zjadając herbatniki.

• Dni Matematyki

• Dni Matematyki
          W dniach 4 - 8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dni Matematyki. W tym czasie odbył się w klasach
          IV – VIII konkurs matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” propagujący wśród młodzieży znajomość