Niezwykłe spotkania z książką w Zerówce.
Rozbudzając zainteresowania czytelnicze dzieci, organizujemy w przedszkolu w ramach prowadzonego projektu pt. „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury” spotkania z interesującymi ludźmi oraz zapraszamy na nie osoby, które w ciekawy i niezwykły sposób zapoznają dzieci z literaturą.
13 grudnia z okazji Dnia Księgarza odwiedziły nas dwie panie- mama Hani, która przeczytała bardzo ciekawą książeczkę pt. „ Basia i Boże Narodzenie” oraz pani bibliotekarka z naszej szkoły.
Mikołajki w kinie.
Mikołajki w kinie Czemu nieUczniowie klas: ósmej, siódmej i szóstej tak właśnie świętowali ten wyjątkowy dzień. Film pt. „Marvels” z gatunku fantasty zadowolił zarówno miłośników filmów przygodowych, jak i fanów superbohaterów.
Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jedną z tradycji jest dekorowanie świątecznego drzewka. Uczniowie naszej Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym z pomocą rodziców i nauczycieli włączyli się w dekorowanie świątecznych choinek rozmieszczonych na holu, w świetlicy, na piętrze, w klasach. Wiele ozdób uczniowie wykonali samodzielnie podczas zajęć z wychowawcami, oraz na lekcjach plastyki. Oprócz rękodzieła uczniów drzewka ozdabiają cudeńka zakupione przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
,,O skrzypcach, które zgubiły duszę", czyli Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego.
W czwartek 7 grudnia nasi najmłodsi uczniowie wysłuchali koncertu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. ,,O skrzypcach, które zgubiły duszę". Dzieci poznały budowę skrzypiec oraz kontrabasu. Dowiedziały się, że instrumenty te mają duszę, bez której nie będą wydawały dźwięków.
Do zobaczenia na kolejnym koncercie
Mikołajki klas 1-3.
W czwartek 7 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się zabawa mikołajkowa dla klas I-III przeprowadzona przez animatorki Frajda. Dwie godziny zabawy tematycznej z animatorkami, wizyta Mikołaja i wręczenie słodkich upominków. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
V Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas.
5 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w V Diecezjalnej Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas. Było to wydarzenie podczas którego zostali wyróżnieni najbardziej zaangażowani wolontariusze, opiekunowie oraz Szkolne Koła Caritas z terenu naszej diecezji. Podczas uroczystości była obecna pani Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty, bp Adrian Put oraz przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się edukacją w naszym województwie. Drugą część wydarzenia stanowiło wspólne świętowanie, tort oraz radosna zabawa.
Mikołajki przedszkolaków.
Mikołajki Przedszkolaków 2023 r.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
W każdym z nas jest trochę dziecka, które 6 grudnia wspomina św. Mikołaja. Jedni jako sympatycznego mieszkańca Laponii, inni jako biskupa z Miry. Każdego z nich łączy dzielenie się z innym tym, co ma w sobie najcenniejszego. Kontynuacja dzieła św. Mikołaja i atmosfera życzliwości widoczne są dzisiaj, chociażby z powodu czerwieni barw Mikołaja widocznych w wielu miejscach, ale też czerwieni serc rozgrzanych dobrocią wylewaną na innych.
Próbne egzaminy ośmioklasisty z Operonem.
Trwają próbne Egzaminy z Operonem - ośmioklasiści sprawdzili swoje umiejętności z języka polskiego i matematyki. W dniu jutrzejszym zmierzą się z testami z języka angielskiego i niemieckiego. Trzymamy kciuki za ich wyniki oraz motywujemy, by solidnie przygotowali się do egzaminów majowych.
Dzień Życzliwości cd.
27.11.2023 r. Kontynuowaliśmy dzień życzliwości. Młodzież z klasy , rozdała wśród wszystkich uczniów kolorowe plakietki, a zadaniem dzieci było znalezienie swojej pary wśród uczniów całej szkoły. Nie obyło się bez wzajemnych życzliwości, pozdrowień, śmiechu i słodkiej nagrody.
7
4 grudnia- Dzień Górnika!
Barbórka - tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzone jest na cześć św. Barbary, patronki górników. Z tej okazji w Zerówce odbyły się zajęcia na temat niezwykle ważnej i trudnej pracy górników. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz przeniosły się w świat bajki, w której Bolek i Lolek odkrywali zakątki kopalni.
Pierwsza pomoc przedmedyczna - warsztaty z udziałem ratowników.
1 grudnia gościliśmy przedstawicieli straży pożarnej i pogotowia ratunkowego . Cel wizyty był bardzo ważny, najmłodsi uczyli się jak udzielać pomocy . Bardzo dziękujemy instruktorom!
2
Spotkanie z górnikiem.
We wtorek 28 listopada gościliśmy w przedszkolu emerytowanego górnika z Kopalni Węgla Kamiennego Gliwice. Nasz gość rozpoczął spotkanie od omówienia wyglądu górniczego stroju i prezentacji odznaczeń górniczych. Opowiedział nam o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników.
Dzieci dowiedziały się, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”, a największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana- czako.
Dzień Życzliwości - zbiórka karmy dla zwierząt.
Dary zostały przekazane na rzecz Kożuchowskiego Przytuliska. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykazali się wielkiem sercem i z okazji Dnia Życzliwości udało się zebrać 67.2kg karmy suchej oraz 37.5 karmy mokrej dla psów i kotów, co łącznie daje niemalże 105-kilogramową Mega Pakę dla Zwierzaków
ZMISIOWANE ZAJĘCIA.
Dzieci z Zerówki brały dziś udział w „Zmisiowanych zajęciach”, w ten sposób obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci poznały historię tego święta, tańczyły z misiami, śpiewały piosenki, słuchały bajek o misiach oraz wykonały prace plastyczne. Doskonale bawiły się w towarzystwie swoich małych przyjaciół. Dowiedziały się, że 25 listopada pluszowy miś ma swoje urodziny. A jak na urodziny przystoi, nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” oraz wspólnego zdjęcia ze swoimi pluszakami. Każdy przedszkolak miał także szansę zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce. Dzieci degustowały małe co nieco- słodki miodek, pyłek kwiatowy oraz żelki misie.
Dzień Pluszowego Misia.
Na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA również i my obchodziliśmy ten dzień wspólnie w klasie 1. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
12
Wizyta pielęgniarki szkolnej w Zerówce.
Dnia 22.11.2023r. sześciolatki realizowały temat pt. „Idę do dentysty” w ramach programu „Dziel się uśmiechem”. Dzieci na zajęciach ugruntowywały wiedzę na temat korzyści płynących ze stosowania profilaktyki stomatologicznej.
Na lekcję została zaproszona pani pielęgniarka, która przeczytała dzieciom bajeczkę i opowiedziała jak należy dbać o zdrowie, a zwłaszcza czystość swojego ciała. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu oraz uzupełniały karty pracy.
Harcerstwo - na czym polega i dlaczego warto zostać harcerzem?
W poniedziałek, 20 listopada grupa harcerek odwiedziła uczniów naszej szkoły. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością harcerską i zachęcenie ich do wstąpienia w szeregi Związku Harcerstwa Polskiego. Wizyta harcerek spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony dzieci, które chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach.
Mein Lesezeichen” – „Moja zakładka do książki”.
16 listopada 2023 r. drugoklasiści na lekcji języka niemieckiego tworzyli własne zakładki do książek. Celem zajęć było utrwalenie podstawowych nazw czynności wykonywanych w szkole, które uczniowie w formie krótkich zdań zapisywali na zakładkach. Zajęcia miały także na celu promowanie czytelnictwa, rozwijanie zdolności manualnych i pomysłowości. Szczególnie istotne było też zainteresowanie uczniów książeczkami dla dzieci w języku niemieckim. Powstały bardzo ładne i zarazem przydatne zakładki do książek.
Zielnik z liści drzew liściastych klasy 2.
W listopadzie uczniowie naszej klasy otrzymali zadanie przygotowania zielnika. Aby pracę tę dobrze wykonać należało ją rozłożyć w czasie i podzielić na kilka etapów.
Pierwszy etap polegał na zebraniu liści różnych rodzajów drzew i krzewów.W kolejnym etapie zebrane liście należało odpowiednio ususzyć. Dzięki temu w trzecim etapie pracy łatwo można było je nakleić na kartki papieru i umieścić np. w segregatorze.
Kosmiczna podróż.
Uczniowie klasy VI na lekcjach geografii zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół Słońca.
Stąd też pojawił się pomysł, aby uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym, wykonując jako zadanie domowe modele tego układu. Wykonane przez uczniów prace były bardzo różnorodne, ciekawe i staranne wykonane. Kreatywność w podejściu do zadania budzi podziw i zachwyt.
- Piątek 04.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych