Warsztaty wolontariackie.
11 października 2023 r. nasi uczniowie spotkali się na warsztatach, poprowadzonych przez Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wolontariusze dowiedzieli się jakie wyzwania i radości mogą wynikać z pracy wolontariusza. Dziękujemy pani Dominice z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej za prowadzenie warsztatów!
Wycieczka do kina.
9 października odbyła się wycieczka klas I-III do Cinema City w Zielonej Górze na film pt.”O psie, który jeździł koleją.
"Lekkoatletyczny czwartek".
Ostatni jesienny Czwartek Lekkoatletyczny za nami i mogę przedstawić najlepsze wyniki z trzech startów.
Karol w skoku w dal 4,70, na 100 m 13,31, dziś jeszcze poza konkursem w skoku wzwyż 145 cm i Emilia w skoku w dal 4,25, na 300 m 51,56 - oboje z 8 klasy.
Marcel z 7 kl w skoku w dal 4,39.
Klasa 6 to trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Hania w skoku wzwyż 130 na 300m 55,28; Julia w skoku w dal 4,43, na 60 m 8,92, Patrycja w skoku w dal 4,25 i na 600 m 2'02,28. Szymon w skoku w dal 3,90, na 300 m 56,49, Hubert na 60 9,42.
Spotkanie z policjantem.
W czwartek 5 października do klasy III zawitał policjant - Pan Dzielnicowy. Przypomniał wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zachowaniu uczniów w szkole i na przerwach w czasie wolnym.
Zdrowie na talerzu.
W środę 4 października uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Katarzyny Jastrzębskiej i Reginy Gidzińskiej przygotowywali zdrowe II śniadanie. Była to sałatka jarzynowa według przepisu z naszego szkolnego podręcznika.
3
Światowy Dzień Zwierząt
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Kl.III postanowiła również zasygnalizować swój udział w obchodach tego dnia.
1
Dzień Jabłka w Zerówce
28 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci rozpoznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolaki tego dnia słuchały ciekawych opowiadań i piosenek o jabłkach, wykonywały prace plastyczne, a także wzięły udział w konkurencjach zręcznościowych z jabłkami.
Ekologiczny Turniej Sportowy
3 października uczennice: Magdalena Staroszczuk, Patrycja Bernard, Hanna Gawęda, Julia Kępińska oraz Paulina Rębowiecka reprezentowały naszą szkołę w Ekologicznym Turnieju Sportowym organizowanym przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli. W Turnieju wzięło udział 8 szkół z powiatu zielonogórskiego i nowosolskiego. Uczestnicy rywalizowali na stanowiskach zręcznościowych związanych z ekologią, a także rozwiązywali test wiedzy ekologicznej. Nasze dziewczynki zajęły II miejsce. Była to świetna zabawa i jednocześnie promowanie postaw ekologicznych.
Owocowe i warzywne sałatki w klasie II.
Na zajęciach o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Moniki Konigsberg postanowili wykonać pyszne sałatki owocowe i warzywne. Były marchewki, pietruszki, ogórki, jabłka, gruszki, śliwki, winogrona oraz owoce tropikalne takie, jak: banany, mandarynki a nawet figi. Z wielkim zapałem obierały i kroiły owoce i warzywa wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowa sałatka smakowała wyśmienicie!!! Na zajęciach również dużo rozmawialiśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania, uczyły się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe m
Obserwacje mikroskopowe na lekcji biologii w kl.V
W poniedziałek 2 października na lekcji biologii pod kierunkiem Pani Katarzyny Jastrzębskiej uczniowie przeprowadzali obserwacje mikroskopowe. Piątkolasiści pod mikroskopami z „Laboratorium Przyszłości” oglądali tkanki roślinne i zwierzęce oraz tkanki roślinne z własnoręcznie przygotowanych preparatów. To była interesująca lekcja wprowadzająca w świat mikroorganizmów. Katarzyna Jastrzębska
Ponownie "Czwartek lekkoatletyczny"
W drugim Czwartku LA po raz pierwszy wystartowali Natalia i Kamil z IV klasy. Bardzo dobrze zaprezentowali się wspólnie z całą grupą, w efekcie dzisiaj aż 9 zwycięstw indywidualnych. Rekordy życiowe ustanowione przez Hanię w skoku wzwyż, Emilię w skoku w dal, Patrycję na 600m. Ostatni jesienny start odbędzie się 5 października.
Projekt "Nasza szkoła w liczbach".
Mediana, średnia arytmetyczna, prawdopodobieństwo oraz statystyka nie stanowią już problemu dla ósmoklasistów. A to wszystko za sprawą projektu „Nasza szkoła w liczbach” zrealizowanego na lekcjach matematyki.
Samorząd uczniowski.
Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym ma już swojego przewodniczącego a raczej przewodniczącą Samorządu Szkolnego. Już drugi rok z rzędu została nią Emilia Kępińska, uczennica klasy 8. Gratulujemy Emilce wygranej i życzymy wielu ciekawych działań.
Ciekawa lekcja przyrody - "Laboratoria Przyszłości".
25 września uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody korzystali z mikroskopu, który szkoła otrzymała w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.
Tematem lekcji była obserwacja mikroskopowa komórek roślinnych. Na początku zajęć uczniowie pracując w grupach, przygotowali preparaty mikroskopowe ze skórki cebuli. Następnie oglądali swoje prace pod mikroskopem, dzięki czemu mogli zaobserwować elementy budowy komórek.
POLA NADZIEI - podsumowanie akcji.
Nasze "Pola Nadziei" zakończone. Dzięki aktywnie działającym Wolontariuszkom udało nam się sprzedać cebulki na całkiem niemałą sumkę, jak na naszą małą społeczność. Cebulki zostały również ofiarowane dla szkoły i zasadzone na naszym terenie, tak by przypominały nam o ludziach potrzebujących pomocy w hospicjach. Dziękujemy tym którzy włączyli się do akcji w każdy możliwy sposób, nie pozostając obojętnym na potrzeby innych.
XX Memoriał Pawła Piotrowskiego.
Po raz kolejny i tradycyjnie już szkolna drużyna reprezentowała nas w turnieju piłki nożnej na Memoriale Pawła Piotrowskiego. Miło nam poinformować, że drużyna zajęła III miejsce. Imprezę urozmaicił pokaz mistrza Polski w freestyle. Brawo dla naszych piłkarzy!!!
"O rybaku i złotej rybce".
20.09.2023r. Do naszej szkoły zawitał Teatr Tragart z Krakowa. Klasy I-III oraz przedszkolaki miały okazję oglądać spektakl pt. „O rybaku i złotej rybce”. To historia poczciwego rybaka, który złowił złotą rybkę spełniającą życzenia oraz jego chciwej żony, która przekonała się, że pieniądze szczęścia nie dają. Bajka przypomniała zgromadzonym o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca i o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić. Dzieciom spodobali się główni bohaterowie przedstawienia, czyli rybak, złota rybka i żona rybaka. Szkolna widownia biła gromkie brawa artystom, którzy przygotowali spektakl. Paulina Maścibroda
Turniej szkół – Młodzi Bohaterowie Sportu.
Dnia 20.09.2023r uczniowie naszej szkoły z klas II, III i IV stanęli do konkurencji sportowych w Gminnym Turnieju Szkół pt. „Młodzi Bohaterowie Sportu”, pod patronatem Burmistrza Kożuchowa – Pawła Jagaska.. Zawody się odbyły na Stadionie Miejskim w Kożuchowie Dzieci rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych grając w Dwa ognie, uczestnicząc w wyścigach rzędów oraz skacząc z miejsca na odległość. Zawody przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Klasa II zajęła 3 ms w kategorii klas drugich. Otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar oraz medal dla każdego zawodnika. Pozostałe grupy otrzymały dyplom i pamiątkowe medale. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Organizatorom dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej imprezy sportowej.
"Czwartki lekkoatletyczne".
Nasi reprezentanci pokazali się dzisiaj z najlepszej strony na Nowosolskich Czwartkach Lekkoatletycznych . Zajęcie miejsc na podium, niewątpliwie świadczy o wysokiej, sportowej formie naszych uczniów. Gratulujemy sukcesów oraz dziękujemy za profesjoanlne wsparcie nauczyciela wychowania fizycznego p. Jerzego Różyckiego.
Dzień Kropki.
Dzień Kropki
15 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. To święto twórczości, kreatywności i wiary
we własne możliwości wywołało wiele uśmiechu na twarzach uczniów i nauczycieli. Obowiązkowym
strojem tego dnia były oczywiście kropki: na ubraniach, butach, a nawet na twarzach. Uczniowie
uczestniczyli w szeregu ciekawych zajęć. Najmłodsi wykonywali ćwiczenia manualne na kropkach,
korzystali z maty edukacyjnej w kształcie koła, brali udział w zabawach ruchowych. W klasach starszych
pojawiły się kropkowane rysunki geometryczne, doświadczenia na kropkach przy użyciu pisaków i wody
oraz mandale geometryczne. Podczas Dnia Kropki wszyscy świetnie się bawili.
- Piątek 04.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych