Strona główna
Owoce na matematyce.
„Gyrosso”, „Owocowa fantazja” i ułamki. Na lekcjach matematyki w klasie szóstej możliwe są nawet takie połączenia! Było zdrowo, kolorowo i „obliczeniowo”
2
Owocowe koktajle sposobem na zdrowie.
W piątek, 13 października w kl.III zapachniało owocami. Były banany, truskawki, jagody, borówki, maliny, kiwi i arbuzy. Uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Jastrzębską robili zdrowe koktajle mleczno- owocowe. W przygotowaniu koktajli pomógł nam blender z "Laboratorium Przyszłości". Wszystkim bardzo smakowały te mleczno- owocowe napoje
Planszówki hande made.
Dziś, podczas zajęć kreatywnych w klasie uczniowie grali w samodzielnie przygotowane gry planszowe. To był turniej o tytuł klasowego mistrza. Mistrzynią została Wiktoria.
Dzień Edukacji Narodowej.
11 października 2023 roku w naszej szkole, uczniowie klasy zaprosili swoich kolegów, Grono Pedagogiczne oraz pracowników szkoły na uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz wierszy, w których uczniowie kierowali podziękowania w stronę pedagogów oraz pracowników szkoły, była też krótka inscenizacja, gdzie w żartobliwy sposób przedstawiono scenkę z życia pewnej klasy. O nauczycielach i pracownikach niepedagogicznych pamiętali również przedstawiciele Rady Rodziców. Były kwiaty i słodki poczęstunek. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
W krainie Pani Muzyki.
11 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie z cyklu "W krainie Pani Muzyki" . Była to historia kapryśnej księżniczki ilustrowana wspaniałymi utworami. Flet, dudy szkockie, gajta, puzon - brzmienie tych instrumentów zachwyciło widownię, która głośnymi oklaskami podziękowała muzykom za miłe i pouczające spotkanie.
Warsztaty wolontariackie.
11 października 2023 r. nasi uczniowie spotkali się na warsztatach, poprowadzonych przez Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wolontariusze dowiedzieli się jakie wyzwania i radości mogą wynikać z pracy wolontariusza. Dziękujemy pani Dominice z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej za prowadzenie warsztatów!
Wycieczka do kina.
9 października odbyła się wycieczka klas I-III do Cinema City w Zielonej Górze na film pt.”O psie, który jeździł koleją.
"Lekkoatletyczny czwartek".
Ostatni jesienny Czwartek Lekkoatletyczny za nami i mogę przedstawić najlepsze wyniki z trzech startów.
Karol w skoku w dal 4,70, na 100 m 13,31, dziś jeszcze poza konkursem w skoku wzwyż 145 cm i Emilia w skoku w dal 4,25, na 300 m 51,56 - oboje z 8 klasy.
Marcel z 7 kl w skoku w dal 4,39.
Klasa 6 to trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Hania w skoku wzwyż 130 na 300m 55,28; Julia w skoku w dal 4,43, na 60 m 8,92, Patrycja w skoku w dal 4,25 i na 600 m 2'02,28. Szymon w skoku w dal 3,90, na 300 m 56,49, Hubert na 60 9,42.
Spotkanie z policjantem.
W czwartek 5 października do klasy III zawitał policjant - Pan Dzielnicowy. Przypomniał wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zachowaniu uczniów w szkole i na przerwach w czasie wolnym.
Zdrowie na talerzu.
W środę 4 października uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Katarzyny Jastrzębskiej i Reginy Gidzińskiej przygotowywali zdrowe II śniadanie. Była to sałatka jarzynowa według przepisu z naszego szkolnego podręcznika.
3
Światowy Dzień Zwierząt
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Kl.III postanowiła również zasygnalizować swój udział w obchodach tego dnia.
1
Dzień Jabłka w Zerówce
28 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci rozpoznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolaki tego dnia słuchały ciekawych opowiadań i piosenek o jabłkach, wykonywały prace plastyczne, a także wzięły udział w konkurencjach zręcznościowych z jabłkami.
Ekologiczny Turniej Sportowy
3 października uczennice: Magdalena Staroszczuk, Patrycja Bernard, Hanna Gawęda, Julia Kępińska oraz Paulina Rębowiecka reprezentowały naszą szkołę w Ekologicznym Turnieju Sportowym organizowanym przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli. W Turnieju wzięło udział 8 szkół z powiatu zielonogórskiego i nowosolskiego. Uczestnicy rywalizowali na stanowiskach zręcznościowych związanych z ekologią, a także rozwiązywali test wiedzy ekologicznej. Nasze dziewczynki zajęły II miejsce. Była to świetna zabawa i jednocześnie promowanie postaw ekologicznych.
Owocowe i warzywne sałatki w klasie II.
Na zajęciach o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Moniki Konigsberg postanowili wykonać pyszne sałatki owocowe i warzywne. Były marchewki, pietruszki, ogórki, jabłka, gruszki, śliwki, winogrona oraz owoce tropikalne takie, jak: banany, mandarynki a nawet figi. Z wielkim zapałem obierały i kroiły owoce i warzywa wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowa sałatka smakowała wyśmienicie!!! Na zajęciach również dużo rozmawialiśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania, uczyły się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe m
Obserwacje mikroskopowe na lekcji biologii w kl.V
W poniedziałek 2 października na lekcji biologii pod kierunkiem Pani Katarzyny Jastrzębskiej uczniowie przeprowadzali obserwacje mikroskopowe. Piątkolasiści pod mikroskopami z „Laboratorium Przyszłości” oglądali tkanki roślinne i zwierzęce oraz tkanki roślinne z własnoręcznie przygotowanych preparatów. To była interesująca lekcja wprowadzająca w świat mikroorganizmów. Katarzyna Jastrzębska
Ponownie "Czwartek lekkoatletyczny"
W drugim Czwartku LA po raz pierwszy wystartowali Natalia i Kamil z IV klasy. Bardzo dobrze zaprezentowali się wspólnie z całą grupą, w efekcie dzisiaj aż 9 zwycięstw indywidualnych. Rekordy życiowe ustanowione przez Hanię w skoku wzwyż, Emilię w skoku w dal, Patrycję na 600m. Ostatni jesienny start odbędzie się 5 października.
Projekt "Nasza szkoła w liczbach".
Mediana, średnia arytmetyczna, prawdopodobieństwo oraz statystyka nie stanowią już problemu dla ósmoklasistów. A to wszystko za sprawą projektu „Nasza szkoła w liczbach” zrealizowanego na lekcjach matematyki.
Samorząd uczniowski.
Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym ma już swojego przewodniczącego a raczej przewodniczącą Samorządu Szkolnego. Już drugi rok z rzędu została nią Emilia Kępińska, uczennica klasy 8. Gratulujemy Emilce wygranej i życzymy wielu ciekawych działań.
Ciekawa lekcja przyrody - "Laboratoria Przyszłości".
25 września uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody korzystali z mikroskopu, który szkoła otrzymała w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.
Tematem lekcji była obserwacja mikroskopowa komórek roślinnych. Na początku zajęć uczniowie pracując w grupach, przygotowali preparaty mikroskopowe ze skórki cebuli. Następnie oglądali swoje prace pod mikroskopem, dzięki czemu mogli zaobserwować elementy budowy komórek.
POLA NADZIEI - podsumowanie akcji.
Nasze "Pola Nadziei" zakończone. Dzięki aktywnie działającym Wolontariuszkom udało nam się sprzedać cebulki na całkiem niemałą sumkę, jak na naszą małą społeczność. Cebulki zostały również ofiarowane dla szkoły i zasadzone na naszym terenie, tak by przypominały nam o ludziach potrzebujących pomocy w hospicjach. Dziękujemy tym którzy włączyli się do akcji w każdy możliwy sposób, nie pozostając obojętnym na potrzeby innych.
- Środa 02.07.2025
Galeria zdjęć
- brak danych