Wigilia klasowa w kl. II
W środę 21 grudnia w klasie II odbyła się Wigilia klasowa z wychowawczynią Panią Katarzyną Jastrzębską i katechetą Panem Piotrem Wasylciowem. Pan Piotr rozpoczął uroczystość od modlitwy i przeczytania fragmentu z Biblii o narodzeniu Pana Jezusa. Później było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnie życzeń. Po poczęstunku były śpiewane kolędy. To były radosne chwile.
„Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”
W grudniu muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” przybyli do naszej szkoły z kolejnym koncertem, który nosił tytuł „Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”. Pani Muzyka tym razem przeniosła najmłodszych melomanów w przepiękne góry Alpy. Artyści przebrani w regionalne stroje tyrolskie, zapoznali z kulturą, a także muzyką tego regionu. Dzieci usłyszały brzmienie dzwonków krowich, skrzypiec, klarnetu, gitary elektrycznej. Widownia wyrażały swoje emocje poprzez klaskanie oraz poruszanie się w rytm muzyki. Koncert zakończył się życzeniami świątecznymi, jako że był ostatnim w tym roku kalendarzowym.
„MATEMATYKA NA ŚWIĘTA ”
Zerówka w grudniu zrealizowała trzeci moduł projektu pt. „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. W czasie zajęć sześciolatki zastanawiały się nad tym, czy przygotowania do świąt są związane z matematyką.
Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pokazujący wykorzystanie matematyki na święta. Zastanawiały się, czy prezenty są ważne w życiu oraz co wolą bardzie j- dawać czy otrzymywać prezenty. Sześciolatki szybko oszacowały, że w naszej klasie jednak większość dzieci lubi je dostawać.
Zajęcia z Piąteczką
20.12.2022 r. uczniowie z klasy ósmej uczestniczyli w ramach doradztwa zawodowego w zajęciach przeprowadzonych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Kożuchowie.
Podczas spotkania zostali zapoznani z ofertą szkoły, kierunkami kształcenia, kwalifikacjami jakie mogą zdobyć, możliwościami rozwoju i zatrudnienia. Zdobyte informacje wykorzystają przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Drewniane ozdoby- warsztaty świąteczne
Dnia 14 grudnia 2022r. w Zerówce odbyły się warsztaty świąteczne, które przeprowadziła mama Antosia- pani Joanna Michalak. Na samym początku pani Joanna opowiedziała o swojej pasji, jaką jest wykonywanie dekoracji z drewna oraz o podstawach jego obróbki. Następnie dzieci pod czujnym okiem zaproszonego gościa przystąpiły do przekształcania kawałka surowego drewna w barwną choinkę oraz radosnego mikołaja.
„Der Adventzkalender”- bożonarodzeniowy konkurs językowy
Z początkiem grudnia rozpoczął się Adwent. Jednym z najważniejszych zwyczajów adwentowych w krajach niemieckojęzycznych jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia.
W związku z nadchodzącym okresem adwentu w naszej szkole odbył się konkurs językowy na najciekawszy kalendarz adwentowy pt. „Der Adventzkalender” zorganizowany przez nasze panie germanistki.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.
Pomarańczowe warsztaty świąteczne
W piątek 16 grudnia w sali nr 3 zapachniało świątecznym aromatem pomarańczy i goździków. To uczniowie klasy II pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Katarzyny Jastrzębskiej wyczarowywali pachnące ozdoby bożonarodzeniowe. Na pomarańczach i mandarynkach powstawały różnorodne wzory z goździków m. in. serduszka, choinki, domki, słoneczka i uśmiechnięte buźki. Wszystkie kreatywne pomarańczowe prace ozdobią wigilijne stoły w domach dzieci.
Spotkanie z policjantami
15 grudnia 2022 roku policjanci z Komisariatu Policji w Kożuchowie przyjechali do naszej szkoły w celu przeprowadzenia pogadanki na temat bezpieczeństwa z uczniami z klas II – IV. Podczas spotkania poruszane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, unikania kontaktów z osobami obcymi, przestrzegania zasad w trakcie zajęć szkolnych, obrony przed agresywnymi zwierzętami, zachowania ostrożności podczas odpalania przez dorosłych fajerwerków oraz zachowania uczniów na lekcjach, realizacji obowiązku szkolnego i zachowania wobec nauczycieli.
Wojewódzki Konkurs Plastyczny o Tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża
13 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wręczenie nagród. Na konkurs wpłynęło 708 prac z 71 placówek województwa lubuskiego. Jesteśmy dumni z naszego ucznia klasy V Bartłomieja Malinowskiego, który zajął I miejsce w kategorii kl. IV – VIII. Gratulujemy Bartkowi sukcesu i cieszymy się, że w ten sposób włączył się w promowanie szczytnej idei krwiodawstwa.
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem
Dnia 06.12.2022r. do obu grup przedszkolnych zawitał długo wyczekiwany gość - Mikołaj z pomocnikiem z koszem i workiem prezentów. Przedszkolaki na jego przybycie wystroiły się w czerwone ubrania i czapeczki z białymi pomponami. Ponadto każdy z nich wiedział, że o to by przyszedł Mikołaj trzeba się starać przez cały rok. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały - uczyły się wiele piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Dzieci podziękowały Mikołajowi, wręczyły laurki oraz poczęstowały pierniczkami i mleczkiem.
MIKOŁAJKI w kl.2.
We wtorek 6 grudnia uczniowie pod choinką znaleźli paczki od Św.Mikołaja. Wszyscy byli grzeczni, bo każdy dostał wspaniałe prezenty!
Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy pomogli Świętemu Mikołajowi w zorganizowaniu paczek!
Katarzyna Jastrzębska
Święty Mikołaj w naszej szkole!
Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały dzieci, czyli uczniowie klasy I. Cóż to była za radość i jakie emocje… Po krótkiej rozmowie, nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie rozpakowali swoje paczki znaleźli w nich ulubione słodycze. Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.
Pierwsza pomoc przedmedyczna dla klas I-III
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasie I-III odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod czujnym okiem ratownika pana R.Kopieckiego i strażaka pana Andrzeja Staroszczuka mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w młodszych klasach były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.
IV Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas
Pierwszego dnia grudnia przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbyła się IV Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas. W wydarzeniu wzięła udział delegacja wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym, inaugurując w ten sposób działalność Szkolnego Koła Caritas w naszej społeczności. Podczas uroczystości uczniowie odebrali z rąk ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp. Tadeusza Lityńskiego dokument potwierdzający powołanie SKC. Spotkanie było dla uczniów okazją do zapoznania się z bezinteresowną działalnością swoich rówieśników z terenu całej diecezji, ponieważ podczas Gali zostali nagrodzeni szczególnie zaangażowani wolontariusze. Po oficjalnej części zgromadzona młodzież udała się na poczęstunek oraz bal. Szkolne Koło Caritas w Mirocinie Dolnym należy do struktur Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i działa na terenie parafii pw.
„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”
30 listopada odbyły się w przedszkolu Andrzejki- czarodziejski dzień pełen wróżb i zabaw. Nastrojowa muzyka i „ czarodziejskie” dekoracje wprowadziły dzieci w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały kolorowe stroje, w które przebrały się przedszkolaki- nie zabrakło wśród dzieci księżniczek, wróżek oraz czarodziejów. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kubeczków i innych tajemniczych przedmiotów dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia oraz co je czeka w przyszłości. Do wróżb została wykorzystana również tablica multimedialna. Każdy mógł zakręcić andrzejkowym kołem fortuny. Wszystkie wróżby wywoływały dużą ciekawość i uśmiech na twarzy.
Dzień Pluszowego Misia
Dzień 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W grupie „Jagódki” było bardzo misiowo. Dzieci robiły degustację wafelków z miodem, robiły zdjęcia w okienku Misia. Na koniec każde dziecko dostało dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.
Bogumiła Żyrolis
Spotkanie z alpakami
Dnia 23 listopada odbyła się wycieczka do Koźli. Uczestniczyły w niej dzieci z grupy „ Jagódki”, „ Starszaki” i klasa 3. Dzieci były bardzo zainteresowane i ciekawe tego co opowiadała pani o Alpakach. Dużo radości i frajdy było podczas karmienia zwierząt marchewką. Wszystkie dzieci były zadowolone z wycieczki, ponieważ uczestniczyły w warsztatach plastycznych oraz samodzielnie piekły kiełbaski przy ognisku.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Sześciolatki uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z misiem.
Pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Z tej okazji przedszkolaki wykonały prace plastyczne, rysowały, malowały oraz lepiły swoje ulubione misie z masy solnej.
„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE EMOCJI”
W roku szkolnym 2022/2023 w Zerówce realizowany jest międzynarodowy projekt czytelniczy pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, poprzez zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom oraz wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych.
Andrzejki w klasie I
Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Wszyscy chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 25 listopada 2022r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej przygotowanej przez rodziców.
Przychodząc tego dnia do szkoły, każdy przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów żołnierzy i innych bajkowych postaci. Wspólnie z grającymi główne role kolegami i koleżankami oraz rodzicami wróżyliśmy i czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości.
Dzięki zabawie w prze
- Sobota 05.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych