Majowe święta
„Niedługo zaczyna się miesiąc maj i piękny będzie nasz cały kraj,
a maj jest bogaty w świąteczne daty.”
Tymi słowami uczniowie klasy II przygotowani przez panią Małgorzatę Korfanty rozpoczęli uroczysty apel poświęcony majowym świętom, które zajmują w naszej historii szczególne miejsce.
1 maja to Święto Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone na całym świecie od 1890 roku. Uczniowie w trakcie odegranej scenki podkreślili, że każdy zawód jest potrzebny.
Popisy umiejętności na lekcjach polskiego
Z końcówką kwietnia w klasie VI na lekcjach języka polskiego uczniowie po raz kolejny wcielili się w rolę nauczyciela, poprzez tz. lekcje odwrócone. Zaangażowani i wprawieni uczniowie otrzymali temat, który mieli opracować i przygotować na lekcję pokazową.
Omówione zostały następujące tematy:
Międzynarodowy Dzień Ziemi i akcja „ Sprzątamy dla Polski”
W piątek 22.04.2022r. oddziały przedszkolne przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „SprzątamyDlaPolski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ta proekologiczna akcja jest jedną z form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Ma na celu promowanie idei dbania o przyrodę, ukazanie skutków zaśmiecania świata oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
Dnia 20 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie mieli okazję sprawdzić, ale równocześnie zweryfikować swój poziom wiedzy pożarniczej rozwiązując test Komitetu Organizacyjnego OTWP. Turniej ma na celu szerzenie wiedzy związanej z przepisami i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Pięcioro dzieci z klas I-IV oraz pięciu uczniów klas V-VIII zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza podopiecznym, którzy będą reprezentować Szkołę w kolejnym etapie, który odbędzie się 11 maja w Nowej Soli.
Wielkanocny Apel
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze chrześcijańskie święto, a dla dzieci to okazja do radości, odkrywania go i uczenia się co roku czegoś nowego.
13.04 prowadzając nas w świąteczny nastrój przedszkolaki wystąpiły w wielkanocnych inscenizacjach. Dzieci zamieniły się w różne świąteczne symbole (zajączki, baranki, kurczaki, dungusiarzy), oraz przybliżyły temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.
Lekcja otwarta u Jagódek
Dnia 12 kwietnia w grupie najmłodszych przedszkolaków odbyła się lekcja otwarta przeprowadzona przez p. Wioletę Kaliniak przy udziale zaproszonych gości: p. dyrektor Elwiry Hajnos–Pituch, p. Iwony Góreckiej – Spyrka, p. Emilii Bęben.
Temat lekcji “Zwyczaje Wielkanocne” był podsumowaniem i utrwalaniem dotychczasowych nabytych wiadomości. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie badawczej oraz podczas zajęć dydaktycznych i ruchowych. Wszystkie dzieci potrafiły współpracować w grupie z kolegami i koleżankami, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki.
Dni Języka Niemieckiego
W dniach od 11 do 13 kwietnia 2022 r. obchodzono w naszej szkole Dni Języka Niemieckiego zorganizowane przez panie germanistki Agnieszkę Zamroziewicz i Emilię Bęben. Szkolny hol przybrał w tych dniach barwy flagi Niemiec. Cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzeć wystawę poświęconą językowi niemieckiemu. Główna galeria przedstawiała ciekawostki o poszczególnych landach niemieckich z fotografiami oraz krótkimi informacjami na temat atrakcji turystycznych, zabytków, specjalności kulinarnych charakterystycznych dla danego regionu itp. Podczas Dni Języka Niemieckiego można też było zobaczyć wystawę edukacyjnych plakatów ekologicznych wykonanych w języku niemieckim przez ósmoklasistów z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi 22 kwietnia.
Kreatywne przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w klasie II
Ostatnie dni przed wiosenną przerwą świąteczną uczniów klasy drugiej obfitowały w aktywności związane ze zwyczajami wielkanocnymi kultywowanymi w ich domach. Dzieci opowiadały o przygotowaniach do świąt, o palmowej niedzieli, święconce i śmigusie- dyngusie. Utrwaliły różnicę między pisanką a kraszanką i z wielką niecierpliwością czekały na zajęcia plastyczne, podczas których uczyły się ozdabiać jajka techniką decoupage. Wcześniej przygotowały wycięte z serwetek drobne wzory, którymi pokrywały jajka powlekając je rozwodnionym klejem. Efekt zaskoczył wszystkich, bo każde jajko było kolorowe i niepowtarzalne. Była to dla wszystkich doskonała lekcja dokładności, cierpliwości i skupienia. Następnego dnia z papierowych talerzyków dzieci tworzyły kurkę i zajączka, bez których trudno dziś sobie wyobrazić wielkanocny czas. Wszystkie przygotowane prace dzieci wzięły ze sobą do domów, wykorzys
Wielkanocne pisanki w kl.I
W środę 13 kwietnia Pani Joanna Jankowska, mama Miłosza z naszej klasy I zrobiła wszystkim dzieciom niespodziankę. Przywiozła dla wszystkich ugotowane jajka. Jajko to symbol życia i według staropolskiej tradycji przed Świętami Wielkanocnymi należy z jajek zrobić piękne, kolorowe pisanki o czym dzieci dowiedziały się z pogadanki i prezentacji multimedialnej. Każdy z zapałem ozdabiał jajka pięknymi malunkami. Było mnóstwo radości. Po zajęciach uczniowie zabrali pisanki do domu, żeby ozdobić nimi swoje wielkanocne koszyczki a później podzielić się nimi z rodziną podczas uroczystego śniadania.
Instrumenty z bambusa
6 kwietnia goście z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” zabrali nasze najmłodsze dzieci w muzyczną podróż do Ameryki Południowej. Głównym punktem zainteresowania podczas spotkania były instrumenty z bambusa. Ich brzmienie zachwyciło widownię, a także przeniosło w magiczny obszar puszczy amazońskiej. Antara, samponia, flety – cenia i cenach, bombo, charango – gitara, chachas – grzechotka z kozich kopytek – oprócz brzmienia, dzieci poznały również budowę tych instrumentów. Było to miłe i niezwykle pouczające wydarzenie.
Święta tuż, tuż !
Wielkanoc to święto wiosny- pełne radości,dobrej energii, kolorów. Jednym z jej symboli jest zajączek, który często pojawia się w ozdobach wielkanocnych, baranek oraz kolorowe pisanki.
Sześciolatki bawiąc się składaniem i wycinaniem papieru wykonały techniką origami wiele niepowtarzalnych i oryginalnych ozdób świątecznych. Zajączki wielkanocne i pisanki wykonały ( techniką origami płaskie z koła ), a kurczaczki i kurki uczyły się składać z kwadratowej kartki- tworząc w ten sposób naszą klasową gazetkę.
Warsztaty z rodzicami „Wielkanocna palma”
08 kwietnia w Zerówce odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne. Tego dnia dzieci uczyły się wykonywać własnoręczne ozdoby i ciekawe dekoracje świąteczne. Rodzice przedszkolaków zgromadzili i przynieśli potrzebne materiały. Z przyniesionych bazi, forsycji, gałązek bukszpanu, bibułkowych kwiatków i wstążek dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne i okazałe palmy. Celem warsztatów było nie tylko wspólne i miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki.
Zbiórka karmy dla psiaków z Przytuliska w Stypułowie
Pod koniec lutego Szkolne Koło Wolontariusza ogłosiło akcję zbierania karmy dla piesków, które znajdują się w Przytulisku w Stypułowie. Przedsięwzięcie zostało zakończone na początku kwietnia. Los najlepszego przyjaciela człowieka jakim jest pies nie jest obcy wielu naszym uczniom i ich rodzicom. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji. Karma została przekazana do Przedsiębiorstwa USKOM w Kożuchowie, który jest opiekunem Przytuliska. Poniżej zamieszczamy informację z podziękowaniami, które znajdują się na stronie Internetowej Przedsiębiorstwa USKOM w Kożuchowie.
Primaaprilisowy "Dzień bez plecaka"
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy “Dzień bez plecaka”.
Pomysł ten powstał w Ameryce w celu zwrócenia uwagi na trudności w dostępie do edukacji w wielu zakątkach świata oraz problemy finansowe milionów uczniów, których bardzo często nie stać na książki i plecaki.
Mini „MAM TALENT”
Dnia 01.04.2022r. odbył się przedszkolny przegląd talentów, w którym wzięły udział sześciolatki- 9 wspaniałych uczestników i 2 zespoły. Konkurs polegał na pokazie umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz tanecznych. Nie zabrakło również takich pokazów jak: triki z piłeczkami, kręcenie hula-hop oraz strzelanie goli do bramki na czas. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności i uzdolnienia z pełnym zaangażowaniem, niektórzy uczestnicy dzięki wspaniałym kostiumom prezentowali się znakomicie.
Origami uczy, bawi i rozwija
ORIGAMI to technika plastyczna, która daje duże możliwości. Przedszkolaki uczą się składania papieru w taki sposób, by powstały z niego różne przedmioty, zwierzęta, rośliny czy postacie. Składając papier dzieci uruchamiają wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija się myślenie twórcze i konstrukcyjne. Sztuka składania papieru pozwala rozwijać zdolności manualne oraz kształtuje wrażliwość na otaczający świat, przy okazji umożliwiając poznawanie matematycznych kształtów.
„Okaż kulturę i chroń naturę”
24 marca „Pracownia Za Piecem Ryszard Muzyczuk” w ramach projektu pn: „Okaż kulturę i chroń naturę” zaprezentowała spektakl teatru lalek, dotyczący właściwej segregacji odpadów komunalnych. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie” – była to doskonała zabawa edukacyjna, podczas której przedszkolaki przypomniały sobie najważniejsze zasady związane z tym tematem. Jednocześnie wykazały się wiedzą i znajomością problemu. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę z treścią edukacyjną, a przedszkole planszę dotyczącą właściwej segregacji odpadów.
Dzień Wody – niebieski dzień w przedszkolu
22 marca dla dzieci z „Zerówki” był dniem szczególnym- pomimo tego, że jest już wiosna i powinien dominować kolor zielony, to jednak tego dnia dominował kolor niebieski. A to za sprawą obchodów związanych ze Światowym Dniem Wody.
Uroczystość miała na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.
Wyprawa klasy II w poszukiwaniu wiosny
Drugiego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie klasy II wraz ze swoja panią Małgorzatą Korfanty udali się na wycieczkę po okolicy, by sprawdzić, czy wiosna na pewno już do nas zawitała. Zabrali ze sobą wszystko co było potrzebne – otwarte oczy i uszy, lupy, notesy i wyruszyli na poszukiwania. Następnego dnia wspólnie redagowali notatkę z wycieczki, w której opisali wszystko, co udało im się zauważyć. Oto ona:
Wiosno! Ach, to Ty!
Stało się! Wiosna jest już z nami. Uczniowie powitali ją uroczyście podczas zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Szkolnego Dnia Wiosny.
Impreza rozpoczęła się krótkim apelem, który przygotowała klasa 0 wraz z Panią Iwoną Górecką-Spyrką. Wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne aktywnie uczestniczyły w obchodach tego szczególnego dnia.
- Sobota 05.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych