„Magiczna Kraina Czarnoksiężnika Ozona”
25 listopada aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART przybyli do naszej szkoły z bardzo pouczającą bajką pt. „Magiczna Kraina Czarnoksiężnika Ozona”. Był to interaktywny spektakl, w którym czynny udział brała widownia. Dzieci były świadkami przygód Dorotki, która musiała pokonać wiele przeszkód, aby dotrzeć do swojego domu. Pomogli Jej w tym przyjaciele, dzięki którym uświadomiła sobie, jak ważne jest w życiu zaufanie, współpraca oraz przyjaźń. Wspólne działanie, a także życzliwość pozwala pokonać największe trudności. Aktorzy przypomnieli również, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę. Spektakl zwieńczyły głośne oklaski widowni.
Matematyka u krawca
Zerówka w listopadzie zrealizowała drugi moduł projektu pt. „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Nasza sala zamieniła się w małą pracownię krawiecką, aby dzieci zapoznały się z zawodem krawca, który jest nierozerwalnie związany z matematyką. Obejrzały film edukacyjny pokazujący podstawy szycia i sposób dokonywania obliczeń oraz wyjaśniający pojęcia: długość, szerokość i obwód.
Spektakl „Mały Książę”
25 listopada uczniowie klas 4-8 wybrali się do Zielonej Góry na musical pt. Mały Książę, będący współczesną adaptacją utworu Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Widowisko wywarło na oglądających ogromne wrażenie. Na scenie Uniwersytetu Zielonogórskiego zobaczyliśmy m.in. tytułowego Małego Księcia, różę, geografa czy pyszałka. Kreacje bohaterów uzupełniał piękny śpiew. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się grze aktorów, brali udział w interakcji aktor-widz. Po spektaklu nie zabrakło z ust uczniów opinii pełnych zachwytu.
Dzień Pluszowego Misia w kl.II
W piątek 25 listopada uczniowie klasy II obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego pluszowego przyjaciela i opowiadał historie z nim związane. Później dzieci oglądały bajkę pt. Miś Uszatek i wykonywały prace plastyczne nt: ”Mój Miś”. Warto obchodzić takie dni, dzięki którym uśmiech i radość gości na twarzach dzieci.
Tańce, konkursy i wróżby…
21 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Klasy 4-8 bawiły się na trzech ostatnich godzinach lekcyjnych. Zabawie tanecznej towarzyszył słodki poczęstunek. W przerwach od muzyki, za którą odpowiedzialny był DJ Maciek, uczniowie brali udział we wróżbach i konkursach. Największą popularnością cieszyły się serduszka z imionami oraz wróżba dotycząca zawodów. Dowiedzieliśmy się, że nie zabraknie w przyszłości w naszej okolicy stomatologów, dziennikarzy, nauczycieli, a także ślusarza, tokarza czy akrobaty.
Andrzejki w kl.II
W środę 23 listopada w kl.II odbyła się zabawa andrzejkowa. Rodzice uczniów wcześniej pięknie przystroili salę i przygotowali stoły. Oni także zadbali o to, aby te stoły uginały się od pysznych słodkości i napojów. Zadbali też o nagrania i nagłośnienie i za to wszystko bardzo Rodzicom DZIĘKUJEMY. Uczniowie świetnie bawili się przy muzyce, były tańce i wróżby andrzejkowe- „but za butem”, „kim będę w przyszłości” itp. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, ponieważ to tylko zabawa. Wszyscy świetnie się bawili. To był wesoły dzień w naszej klasie!
„Roztańczone smyczki i dumny baraban”
21 listopada ponownie gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tym razem „Roztańczone smyczki i dumny baraban” – instrumenty te zabrały widownię do rzacholeckiego lasu i opowiedziały historię Rumcajsa, Haneczki i małego Cypiska. Dzieci przypomniały sobie brzmienie skrzypiec, wiolonczeli, tamburyna, trójkąta. Zróżnicowana muzyka zachwyciła widownię, która z wielkim zainteresowaniem oraz uwagą aktywnie uczestniczyła w koncercie. Gromkie oklaski były nagrodą dla przybyłych gości.
Bądź powodem czyjegoś uśmiechu!
21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Również nasza szkoła świętowała ten wyjątkowy dzień. Klasy przygotowały tematyczne plakaty, a w świetlicy uruchomiono pocztę życzliwości.
Poznajemy zawody, czyli ŻOŁNIERZ w przedszkolu
Dnia 9 listopada odbyło się spotkanie w grupie „Jagódki” z żołnierzem - tatą Agnieszki. Na spotkanie zaprosiliśmy dzieci z grupy „Starszaki”.
Spotkanie było bardzo ciekawe, dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy, zapoznały się z wyposażeniem żołnierza. Tata przeprowadził musztrę. Na koniec dzieci podziękowały za spotkanie wręczając przygotowane laurki.
„Dni Origami w naszej szkole”
W dniach od 24 października do 11 listopada obchodziliśmy Światowe Dni Origami. Nasza szkoła również przyłączyła się do świętowania. W tych dniach w klasach IV-VIII na lekcjach matematyki uczniowie wykonywali ciekawe prace tą techniką. Potrzebna była tylko kartka A4 z bloku rysunkowego, trochę skupienia i cierpliwości oraz chęci do dobrej zabawy, aby otrzymać rybki, serduszka, kotki, pieski, kwiatki, żabki, itd. Uczniowie z radością zaginali w odpowiedni sposób kartkę, dorysowywali zgodnie ze swoją wyobraźnią elementy oraz pomagali sobie nawzajem. Część z nich wykonywała dodatkowe prace w domu. Dzięki wspólnej pracy udało się utworzyć galerię prac origami. Uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejne Dni Origami w naszej szkole.
Konkurs szkolny pt. ”Stroiki jesienne”
Z początkiem listopada , uczennice klasy VIII - Gabriela Idzikowska oraz Lena Jakubowska pod okiem wychowawcy pani Agnieszki Zamroziewicz zorganizowały swój pierwszy konkurs pt. „Stroiki jesienne”.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII.
Jego celem było uwrażliwienie na piękno i bogactwo jesiennej przyrody, kształtowanie postaw, szacunku wobec środowiska, wzbogacenie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie talentów plastycznych oraz wykorzystanie darów jesieni.
Konkurs plastyczny pt. „Idee auf Kȕrbis”
Dnia 14 listopada 2022r, został rozstrzygnięty konkurs pt. „Idee auf Kȕrbis”- pomysł na dynię.
Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną pracy przestrzennej z dyni. Do ozdabiania dyni można było wykorzystać elementy dekoracyjne.
Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych, a także popularyzacja dyni i jej walorów żywieniowych oraz dekoracyjnych.
11 listopada - Święto Niepodległości
Dnia 9 listopada 2022r z okazji Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyła społeczność szkolna. Na początku zabrała głos Pani Dyrektor Elwira Hajnos – Pituch, która zwróciła uwagę, jak ważne jest w dzisiejszym świecie kształtowanie postaw patriotycznych, pamięć i szacunek dla przeszłości.
„Jesienne kompozycje z darów przyrody”
Na początku listopada dzieci 6-letnie tworzyły jesienne kompozycje przestrzenne z materiału przyrodniczego. Sześciolatki miały okazję wykazać się na zajęciach pomysłowością, kreatywnością i inwencją twórczą.
Do wykonania jesiennych dekoracji wykorzystano naturalne jesienne dary tj. szyszki,kasztany, żołędzie, kolorowe liście, wrzos, owoce dzikiej róży, które dzieci zbierały podczas przedszkolnych i domowych spacerów. Dodatkowo wykonały jesienne grzybki z tekturowych opakowań po jajkach i patyczków.
Projekt matematyczny „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”
Dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków rozpoczęły przygodę z ogólnopolskim projektem wydawnictwa Mac Edukacja pod tytułem „ NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI 2022/2023.
Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowań matematyką.
"Szkolne pogadanki"
"Szkolne pogadanki" nr 1 09-10/ 2022r.
12
Lekcje języka niemieckiego w klasie szóstej z wykorzystaniem elementów metody Storyline – Eine Figur aus der Schweiz
26 i 27 października 2022 r. w klasie szóstej zostały przeprowadzone lekcje języka niemieckiego o charakterze projektowym z wykorzystaniem elementów metody Storylinie. Uczniowie wykonywali postać, która uprawia sport, lubi podróżować i pochodzi ze Szwajcarii. Zadaniem uczniów było zanotować najważniejsze informacje o wykonanej według własnego pomysłu postaci i przedstawić ją. Szóstoklasiści doskonalili krótką wypowiedź pisemną (notatkę) i bardzo istotną w posługiwaniu się językiem obcym wypowiedź ustną. Uczniowie mówili, jak ich postać się nazywa, jakie ma cechy charakteru, jak wygląda, ile ma lat, gdzie mieszka, jak nazywa się jej rodzeństwo, jakie ma zwierzę domowe, jaką dyscyplinę sportu lubi i gdzie chętnie podróżuje. Obok komunikacji w j. niemieckim rozwijali też swoją pomysłowość, wyobraźnię i zdolności manualne.
Lekcje z Ambrożym Kleksem
W ostatnim tygodnia października, klasa IV gościła przez cały tydzień wyjątkowego gościa. Na lekcjach języka polskiego podczas omawianej lektury z baśniowej krainy zawitał Ambroży Kleks. Polonistka pani Agnieszka Zamroziewicz przebrała się za szalonego Kleksa i zabrała klasę IV do zwariowanej akademii głównego bohatera.
Pamiętamy o grobach
Dnia 28 października 2022r. klasa 4, pod opieką pani Krystyny Mandziej oraz pana Piotra Wasylciowa, w ramach działań wolontaryjnych, udała się na pobliski cmentarz, celem pograbienia liści i posprzątania opuszczonych grobów. Uczniowie zaopatrzeni w grabie, worki i rękawiczki przystąpili ochoczo do porządkowania. Słoneczna pogoda dodatkowo zachęcała do wytężonej pracy. Na koniec zostały zapalone znicze na opuszczonych grobach a także pod krzyżem. Dzięki takim akcjom dzieci uczą się poszanowania miejsc pamięci oraz odpowiedniego zachowania.
„Chwila zadumy”- przedszkolaki odwiedzają cmentarz w Mirocinie Dolnym
W dniu 28.10.2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych z grupy 4-5 i 6 latków tuż przed Dniem Wszystkich Świętych wybrały się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz pod krzyżem. Dzieci wspólnie z paniami odmówiły modlitwę za zmarłych oraz zapaliły znicze na grobach.
Spacer poprzedziły zajęcia poświęcone temu świętu oraz rozmowa dotycząca szacunku dla zmarłych i odpowiedniego zachowania się w takim miejscu jakim jest cmentarz.
- Sobota 05.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych