Doradztwo zawodowe.
17 listopada w ramach zajęć z doradztwa zawodowego klasę odwiedził Kamil - uczeń klasy maturalnej IV Liceum Ogólnokształcące im. płk. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze. Licealista podzielił się swoimi doświadczeniami nauki w Zielonej Gorze oraz zachęcił do wyboru szkół średnich w tym mieście.
Spektakl teatralny.
16 listopada 2023 r. naszą szkołę odwiedził teatr z Krakowa, który zaprezentował spektakl pt. „Rubinowy książę”. Historia rubinowego księcia była bardzo emocjonująca, co dało się dostrzec po minach dzieci, które raz były zadowolone i uśmiechnięte, po chwili smutne i zdumione, a w niektórych momentach można było zauważyć i usłyszeć ogromną radość. Aktorzy zaprosili chętne dzieci do wspólnego tańca, który przez publiczność nagrodzony został gromkimi brawami.
Poznajemy zawody- ŻOŁNIIERZ.
W środę 15 listopada 2023r. nasze przedszkole odwiedził tata Agnieszki z grupy 6-latków, który jest żołnierzem. W trakcie wizyty nasz gość przedstawił charakterystykę służby żołnierskiej, codzienne obowiązki żołnierzy oraz zadania Wojska Polskiego. Zaprezentował swój mundur oraz pokazał dzieciom podręczne wyposażenie żołnierza. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest hełm, plecak, jak oddycha się w masce przeciwgazowej i dowiedzieć się dlaczego mundur żołnierski ma określoną kolorystykę. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami. Na koniec odbyła się musztra wojskowa.
Program „Dziel się uśmiechem”.
Od października 2023r. dzieci z Zerówki biorą udział w 11 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Orbit „Dziel się uśmiechem” realizowanego przez Mars oraz Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.
Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia przeprowadzono w czterech blokach tematycznych:Moje zęby, Dbam o zęby, Sprzymierzeńcy zdrowych zębów, Idę do dentysty.
Matematyka może być zabawna i kreatywna.
Kraby, myszki, pieski, nietoperze. Dzięki zajęciom z origami zwykłe kartki zamieniają się w szkolne ZOO.
Międzynarodowy Dzień Seniora - z wizytą w DPS Kożuchów
14 listopada grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziła mieszkańców Dps W Kożuchowie. Okazję stanowił Międzynarodowy Dzień Seniora oraz Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Wolontariuszki z 7 klasy złożyły pensjonariuszom życzenia oraz przekazały laurki wykonane przez najmłodszych uczniów. Uczennice aktywnie włączyły się w zajęcie przygotowane przez pracowników Domu Pomocy Społecznej, co było dla wszystkich źródłem radości. Bardzo dziękujemy mieszkańcom i pracownikom za wspaniały i ubogacający czas.
Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej im. Ewy Lewickiej.
Dnia 13 listopada, pięć uczennic z naszej szkoły (Lena Kurzawa z kl.4, Adrianna Ogłodek z kl. 4, Hanna Gawęda z kl. 6, Zofia Piotrowska z kl. 7, Emilia Kępińska z kl., stanęło na scenie kożuchowsiego Zamku. Dziewczyny wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej im. Ewy Lewickiej. Konkurs został przygotowany przez Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie. Uczennice Emilia Kępińska i Zofia Piotrowska zaśpiewały w duecie piosenkę pt. "Marsz, marsz Polonia" i zajęły III miejsce w kategorii klas VII - VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu!
Miejskie Świętowanie 11 listopada.
Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem i Dyrektorem szkoly również pamiętali i uczestniczyli w obchodach 11 listopada w gminie Kożuchów. Podczas uroczystości udziałęm władz, wojkska, szkół i organizacji złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem zasłużonych dla ojczyzny.
NIEPODLEGŁOŚĆ TO RADOŚĆ Z WOLNOŚCI – CZYLI JAK ŚWIĘTOWALIŚMY W SZKOLE.
11 listopada 2023 roku obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. To najważniejsze polskie święto narodowe i państwowe. Również my, czyli cała społeczność szkoły w Mirocinie Dolnym odczuwaliśmy potrzebę godnego uczczenia tego wydarzenia.
Oprócz okolicznościowej gazetki, umieszczonej w szkolnym holu, zorganizowaliśmy dzień wcześniej (w piątek) specjalny apel, którego myśl przewodnią stanowiło pojęcie wolności oraz patriotyzmu widziane oczami dziewczyny i chłopca.
Kasztanobranie - podsumowanie.
Kasztanobranie 2023 - zakończone.
Dzisiaj zostały odebrane ze szkoły kasztany. Szkolne Koło Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim zbieraczom kasztanów tym najmłodszym i tym starszym za udział w naszej akcji. Uzbieraliśmy ponad kg kasztanów. Szczególne podziękowania dla naszego pana Wojtka - konserwatora, który codziennie czuwał, aby kasztany nie spleśniały i trafiały do siatkowych worków.
Lubuskie Biuro Koncertowe.
Dziś Lubuskie Biuro Koncertowe zabrało nas w podróż muzyczną do krainy Królowej Muzyki. Na wyprawę zabrali nas Asterix i Obelix, bohaterowie komiksów dobrze znani nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Obu Galom towarzyszyły instrumenty dęte: puzon i fagot. Na puzonie grał Obelix, w fagot dął Asterix. Kiedy Królowa Muzyka stanęła przed oczami uczniów natychmiast wymalowała znane i lubiane bajki. Był Koziołek Matołek, Kot Filemon, Reksio, Gumisie.
Dzień Postaci z Bajek.
5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To wyśmienita okazja, aby zanurzyć się w świecie magicznych historii, zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Z tej okazji nasi uczniowie spotykali się w gabinecie pedagoga, gdzie mogli wykonywać prace plastyczne przedstawiające ulubione postaci z bajek. Dzieci miały również okazję wcielić się w postać Kubusia Puchatka. Był to czas miłych spotkań i rozmów w towarzystwie ulubionych bajkowych bohaterów.
Dzień Zaduszny.
Dziś w promieniach jesiennego słońca uczniowie klasy 1. udali się na pobliski cmentarz, by zapalić światełka pamięci tym, których z nami już nie ma. Chwila zadumy przy krzyżu oraz grobie inicjatora budowy naszej szkoły śp. Pana Andrzeja Hajnosa były piękną lekcją szacunku i pamięci. Nie zapomnieliśmy także o opuszczonych grobach.
„Szkolne pogadanki”.
Klasa szósta na zajęciach kreatywnych redaguje gazetkę „Szkolne pogadanki”. Jest to już
czwarta edycja zajęć kreatywnych prowadzonych w takiej formie. Gazetka jest dwumiesięcznikiem,
w którym są uwzględniane różnorodne tematy, bliskie uczniom. Często są to wydarzenia z życia
szkoły, życzenia oraz różnego rodzaju kąciki tematyczne. Gazetka stanowi wszechstronną formę
aktywizowania twórczości uczniów, rozbudzania ich zainteresowań i zdolności. Każdy może
znaleźć temat, w którym czuje się dobrze i może go zaprezentować indywidualnie lub w grupie. Do
tekstów zazwyczaj jest dołączana szata graficzna w postaci prac plastycznych uczniów.
Redagowanie gazetki uczy odpowiedzialności, wytrwałości, wiary we własne możliwości i
współpracy w grupie rówieśniczej.
Świetlicowe zabawy na świeżym powietrzu.
Zajęcia świetlicowe na świeżym powietrzu? Oczywiście, ze TAK.
Nie samą nauką uczeń żyje. Nikt nie zaprzeczy, że ruch na świeżym powietrzu to zabawa dobra w każdym wieku. Na odreagowanie wiedzy nabytej podczas lekcji lub w oczekiwaniu na autobus, to najlepsza forma relaksu.
Pamiętając o tych, co odeszli...
W poniedziałek 30 października klasy 2 i 3 pod opieką nauczycieli wybrały się na pobliski cmentarz w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznych. Trzeba kultywować polskie tradycje, pamiętać o naszych bliskich, którzy odeszli...
"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…”
Lekcja niemieckiego oparta na metodzie Storyline.
Lekcje języka niemieckiego w klasie czwartej z wykorzystaniem elementów metody Storyline – Meine ausgedachte Figur. (Moja wymyślona postać.)
27 października 2023 r. odbyła się w klasie IV lekcja języka niemieckiego z wykorzystaniem elementów metody storyline, której głównym założeniem jest samodzielna aktywność uczniów. Uczniowie otrzymali do domu zadanie o charakterze projektowym, polegające na wykonaniu własnoręcznie wymyślonej przez siebie postaci. Forma wykonania pracy była dowolna. Podczas lekcji uczniowie wcielali się w przygotowaną przez siebie postać i przedstawiali ją w języku niemieckim. Mówili, jak się nazywa, ile ma lat, z jakiego kraju pochodzi, gdzie mieszka i jakim językiem mówi. Uczniowie stosowali też formy powitania i pożegnania. Podczas zajęć został wykorzystany naturalny entuzjazm dzieci. Uczniowie rozwijali swoją pomysłowość i wyobraźnię. Wykazali się dużą aktywnośc
Projekt "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni".
W piątek 27 października uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w lekcji online nt. "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni". To ważne, aby wszyscy wiedzieli jak bezpiecznie korzystać z sieci i nie być narażonym na ataki cyberprzestępców. Udział w lekcji to cykl działań, w ktorych uczestniczą uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Jastrzębskiej - w ramach wielomiesięcznego konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci XXXI edycja", realizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Jego celem jest popularyzowanie bezpieczeństwa w sieci. Ponadtwo w ramach konkursu uczniowie mają za zadanie przygotowanie plakatóœ, filmików, wypowiedzi, autoprezentacji w zakresie bezpieczeńśtwa w sieci i jeszcze wiele innych zadań.
Lekcja przyrody w edukacji wczesnoszkolnej.
27 października klasa 3 na zajęciach edukacji przyrodniczej przeprowadzała eksperymenty z wodą i powietrzem- "Powietrzna magia" i "Domowy barometr".
Konkurs pt. „Jesienna Ozdoba”.
Z przyjemnością informuję, że konkurs pt. „Jesienna Ozdoba” został rozstrzygnięty. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przestrzennej zgodnie z tematem konkursu z wykorzystaniem naturalnych materiałów (liście, kasztany, nasiona, suszki, żołędzie itp.)
Celem konkursu było wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie twórczej wyobraźni, kreatywnego myślenia i zainteresowania artystycznego
- Piątek 04.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych