• Szkolne Koło Wolontariusza - Rok szkolny 2021-2022

• "Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"

Martin Luther King Jr.

Urbańska Aleksandra

Kur Karolina

„Zielonogórskie Pola Nadziei”

Szkolne Koło Wolontariusza rozpoczęło swoją pierwszą tegoroczną działalność od akcji „Zielonogórskie Pola Nadziei”.  Celem przedsięwzięcia była sprzedaż pozyskanych cebulek żonkili i wsparcie Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła, Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw. Poza pozyskiwaniem funduszy na działalność Stowarzyszenia, akcja miała również na celu kształtowanie moralnych postaw uczniów oraz edukację i uwrażliwianie społeczeństwa na los osób u kresu życia. Dzięki takim działaniom ludzi dobrej woli  i pozyskanym środkom, osoby chore mogą mieć dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, pielęgnacyjnej i duchowej, przystosowanej do ich szczególnych potrzeb, a także niesiona jest pomoc rodzinom pielęgnującym swoich chorych.

Szkolne wolontariuszki sprzedały cebulki żonkili w ciągu dwóch dni. Uzbieraliśmy kwotę 805,00 zł. Jeszcze raz serdecznie dziękuję rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za aktywne przyłączenie się do naszej akcji. Mam nadzieję, że posadzone cebulki żonkili zakwitną wiosną w Państwa ogródkach i będą cieszyć swoim niepowtarzalnym pięknem przez wiele lat. Przy naszej szkole wolontariusze też posadzili parę cebulek żonkili, aby po zakwitnięciu na wiosnę przypomnieć nam o idei opieki hospicyjnej. Pieniążki zostały wpłacone dnia 17 września 2021r, na konto Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.