Strona główna
Dzień Ogórka w kl.III
We wtorek 1grudnia w kl.III odbył się Dzień Ogórka w ramach realizowanej innowacji „Jedz owoce i warzywa będziesz zdrowy tak jak ryba”. Na początku dzieci obejrzały wesołą bajeczkę o ogórku, a później prezentację o uprawie i walorach odżywczych tego warzywa. Uczniowie w domach z rodzicami przygotowali różne potrawy z wykorzystaniem ogórka. Były ogórki zielone, kiszone, konserwowe, „tzatziki”, rolada z ogórkiem, zupa, sałatki, kanapki, mizeria, lemoniada, a także aligator z ogórka z koreczkami. Po degustacji własnych ogórkowych potraw, dzieci miały za zadanie narysować bohatera dnia. Wszystkie dania oraz rysunki były prezentowane do kamery podczas nauki zdalnej. To był miły, zielony, ogórkowy dzień!
Innowacja pedagogiczna na lekcjach języka niemieckiego pt. „Meine Gegend ist schön-(Moja okolica jest piękna)”
W marcu 2020 r. wprowadzona została w klasie VII innowacja pedagogiczna pt. „Meine Gegend ist schön. (Moja okolica jest piękna.)”. Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa praca nad innowacją przełożona została na I semestr roku szkolnego 2020/2021 w obecnej już klasie VIII. 23 listopada 2020 r. udało nam się w trakcie realizacji zdalnego nauczania zakończyć nasze działania innowacyjne.
Dzień Pluszowego Misia w kl.III
W środę 25 listopada podczas zdalnej lekcji uczniowie klasy III obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dzieci pokazały do kamerki swego pluszowego ulubieńca, bohatera dzisiejszego dnia. Później każdy miał za zadanie ulepić misia z plasteliny, lub narysować jego portret. Dzieci prezentowały swoje prace tak, żeby każdy w swoim domu przed kamerką mógł zobaczyć dzieła plastyczne swoich kolegów i koleżanek. To była miła, MISIOWA, pluszowa, zdalna lekcja!
"Geometryczna jesień"
Dnia 24 listopada odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu pt. „ Geometryczna jesień”. Konkurs ten był przeznaczony dla klas I-VIII oraz dla oddziałów przedszkolnych.
Tematyka pracy miała nawiązywać do jesiennej aury a przy tym przy jej wykonaniu użytych miało być jak najwięcej figur geometrycznych samodzielnie wyciętych.
Gazetka szkolna „Szkolne pogadanki”
Gazetka szkolna „Szkolne pogadanki” to dwumiesięcznik, który zaczął być wydawany w naszej szkole od września 2020r. Gazetka jest tworzona na dodatkowych zajęciach kreatywnych, które odbywają się raz w tygodniu, z klasą piątą. Redagowanie dwumiesięcznika stanowi formę aktywizowania twórczości uczniów. Pozwala rozwijać uczniom zainteresowania komputerowe i plastyczne. Uczy wiary we własne możliwości, zaangażowania i współpracy w grupie. W gazetce będą poruszane tematy, które będą bliskie uczniom. Mogą dotyczyć różnych ważnych wydarzeń z życia społeczności szkolnej lub lokalnej, zainteresowań uczniów, pór roku czy zbliżających się świąt.
„Praca rolnika oczami dzieci”
Dzieci 4-5 i 6 latki z naszej szkoły zajęły I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „ Praca rolnika oczami dzieci”.
Organizatorem konkursu był Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, który ogłosił konkurs dla wszystkich placówek wychowania przedszkolnego zlokalizowanych na terenie województwa lubuskiego.
Szkoła do hymnu
We wtorek 10 listopada dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju każdy odśpiewał hymn we własnym domu, jednak razem łącząc się online podczas zdalnej lekcji. W ten sposób udowodniliśmy, że pomimo tego, że jesteśmy oddaleni od siebie potrafimy wspólnie łączyć się i pokazać swój patriotyzm poprzez śpiew hymnu narodowego. Kochamy Polskę naszą Ojczyznę!
Lekcja otwarta w pierwszej klasie
Dnia 23 października 2020r odbyła się lekcja otwarta wychowania fizycznego w klasie I. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Krystynę Mandziej w obecności pani dyrektor Elwiry Hajnos – Pituch, pani metodyk wychowania fizycznego Mai Korcz, nauczycieli: Małgorzaty Korfanty, Bogumiły Pleśnierowicz, Joanny Königsberg, Emilii Bęben, Jerzego Różyckiego.
Królowa jesiennych stołów – dynia
We wtorek 27 października w kl.III odbyła się lekcja, w której główną bohaterką była dynia. Na początku lekcji uczniowie obejrzeli prezentację pt. „Królowa jesiennych stołów – dynia”. Wszyscy dowiedzieli się skąd pochodzi dynia, jakie ma właściwości zdrowotne, jakie zawiera witaminy oraz jakie potrawy można z niej zrobić. Następnie odbyła się degustacja dyniowych smakołyków, które dzieci przyniosły z domu. Były to: placki, racuszki, ciasteczka, bułki, pierniczki, zupa, konfitura, chipsy, keczup, pestki, muffinki. Później dzieci malowały, rysowały i lepiły z plasteliny bohaterkę dzisiejszego dnia. I tak minęła nam smaczna, kolorowa, dyniowa lekcja.
Meine ausgedachte Gestalt – (Moja wymyślona postać) Powtórzenie wiadomości do sprawdzianu inaczej
19 października 2020 r. odbyła się w klasie IV lekcja powtórzeniowa języka niemieckiego z wykorzystaniem elementów aktywnej metody storyline, której głównym założeniem jest samodzielna aktywność uczniów. Uczniowie otrzymali do domu zadanie o charakterze projektowym, polegające na wykonaniu własnoręcznie wymyślonej przez siebie postaci (dowolnej figurki z papieru). Niektóre dzieci przygotowały postać w formie figurki, a inne narysowały ją na papierze. Podczas lekcji uczniowie wcielali się w przygotowaną przez siebie postać i przedstawiali się po niemiecku w jej imieniu. Podawali imię, wiek, z jakiego kraju dana postać pochodzi, gdzie mieszka, jaki ma numer telefonu i jakim językiem mówi. Stosowali też formy powitania i pożegnania. Podczas zajęć został wykorzystany naturalny entuzjazm dzieci. Uczniowie rozwijali swoją pomysłowość i wyobraźnię. Wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem
Pierwsze LAPBOOKI przedszkolaków!
16 października dzieci z grupy 4/5 latki po całym tygodniu pracy, skończyły swoje pierwsze jesienne lapbooki. Na samym początku poznały znaczenie słowa LAPBOOK, czyli własnoręcznie wykonane książki. Dzieci zgromadziły tam wszystkie informacje na temat jesieni. Opisywały jakie mogą być dary ogrodu i sadu. Dzięki kieszonkom o przeróżnych kształtach przedszkolaki poznały leśne zwierzęta, nazwy liści, jakie przetwory przygotowujemy i które to grzyby jadalne i trujące.
BIEL I CZERWIEŃ – NASZE BARWY
We wtorek 13 października bieżącego roku uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w spotkaniach dotyczących tematyki polskich symboli narodowych i państwowych. Zajęcia stanowiły część programu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej, a prowadził je Pan Paweł Kopeć, który jest nauczycielem historii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli.
„Na indiańskiej ścieżce”
Dnia 15 października odbył się po raz pierwszy w roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole koncert pt. „Na indiańskiej ścieżce” z cyklu spotkań muzycznych „W krainie pani muzyki”. Dzieci klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych poznały wiele szczegółów z życia indiańskiej wioski, miały okazję zobaczyć jak wygląda oryginalny strój indiański - zdobiony piórami, paciorkami i frędzlami. Duże zainteresowanie wzbudziła miniatura tipi czyli domu Indian, a także oryginalny kolorowy pióropusz. Dzięki muzycznej opowieści mali słuchacze przenieśli się oczami wyobraźni do Ameryki Północnej w tereny gór Skalistych czy na prerię, gdzie spotkać można największego ssaka tego kontynentu- bizona. Miłośnicy muzyki poznali również nazwy nowych interesujących instrumentów muzycznych: np. toyo-to wykonywanego z drzewa bambusa, czy czak- czaka -czyli grzechotki zrobionej z łupin orzechów. Wydarzeniu towarzyszyły
Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej 2020
Tegoroczna uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA odbyła się 14 października i miała miejsce w TVS czyli Szkolnej Telewizji Lokalnej .
13 uczniów uczęszczających od 1 września do klasy pierwszej naszej szkoły wzięło udział w castingu na pierwszaka i wystąpiło w programie „KIEDY ONI SIĘ TEGO NAUCZYLI?”
Lekcja otwarta- oś liczbowa
Dnia 13 października w klasie czwartej odbyła się lekcja otwarta matematyki. Na zajęcia przybyły: pani dyrektor Elwira Hanos – Pituch, panie nauczycielki: Krystyna Mandziej i Agnieszka Zamroziewicz oraz rodzic – pani Anna Kur.
Lekcja dotyczyła osi liczbowej. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na ten temat. Uczyli się o budowie osi liczbowej oraz jak odczytywać i zaznaczać na niej punkty. Ważnym etapem było narysowanie osi do zeszytu wraz z określonymi punktami.
Pamiętamy o opuszczonych grobach na pobliskim cmentarzu
Na dworze jest już jesień, a to oznacza, że nadszedł czas, aby zadbać o groby naszych najbliższych, ale nie tylko. Na cmentarzach jest wiele grobów opuszczonych, o których już nikt nie pamięta i nie dba, bo nie mają na tym świecie nikogo bliskiego, którzy mogli by ich miejsce pochówku uporządkować. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza 12 października 2020r wraz ze swoją opiekunką panią Krystyną Mandziej postanowili wybrać się na pobliski cmentarz, aby oczyścić opuszczone groby oraz zapalić znicz, oddając tym samym szacunek pochowanym tam osobom.
Konkurs logopedyczny „Pięknie recytujemy!”
Dnia 9 października 2020 r. odbył się w naszej szkole Konkurs logopedyczny „Pięknie recytujemy!” zorganizowany przez panią Emilię Bęben – logopedę. Konkurs został przesunięty z kwietnia na październik z powodu pandemii koronawirusa. Skierowany był do ubiegłorocznych sześciolatków, obecnie absolwentów „zerówki” – naszych pierwszoklasistów. W konkursie mogły wziąć udział wszystkie chętne dzieci, zarówno te uczęszczające na zajęcia logopedyczne, jak i te nieuczęszczające. Cele konkursu były następujące: rozwijanie zdolności recytatorskich, doskonalenie prawidłowej wymowy i dykcji, popularyzacja poezji dziecięcej, oswajanie dzieci z tremą związaną z występowaniem przed publicznością, a także czerpanie przyjemności z mówienia często pełnych humoru wierszyków. Uczniowie recytowali wszystkim znane wiersze polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Doroty Grellner. Na widowni gościliśmy
„Nasza szkoła w liczbach” – realizacja projektu matematycznego w klasie ósmej
We wrześniu klasa ósma uczestniczyła w projecie „Nasza szkoła w liczbach”. Projekt ten miał na celu ukazanie użyteczności matematyki na co dzień oraz niejako „dotknięcie” jej przez własne działanie.
Uczniowie wdrażani byli do stawiania pytań, opracowania i przeprowadzania ankiet, rysowania diagramów oraz wyciągania z nich wniosków. Musieli się wykazać dodatkowo wiedzą z zakresy średniej arytmetycznej, mediany i prawdopodobieństwa.
Dzień Chłopaka w klasie piątej
Dnia 2 października odbył się w klasie piątej klasowy Dzień chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczynią przygotowały dla kolegów moc niespodzianek.
Zabawa rozpoczęła się od złożenia życzeń i wręczenia upominków dla chłopców. Były to maseczki i lizaki zakupione przez rodziców uczniów. Następnie dziewczynki zaprosiły chłopców na słodki poczęstunek, który same wcześniej przygotowały. Potem zostały przeprowadzone zabawy: odgadywanie po smaku i zapachu przypraw, wykonywanie wylosowanych zadań oraz przekłuwanie serduszek. Najwięcej radości dostarczył wszystkim taniec makarena wykonany przez Kacpra.
Konkurs pt. „Portret Pana Kleksa”
W ostatnim tygodniu na lekcjach języka polskiego w klasie IV wiele się działo. Wszystko się kręciło wokół zwariowanej a zarazem wspaniałej lektury, którą klasa omawiała. Czwartoklasiści mieli możliwość przenieść się w świat baśni Jana Brzechwy i poczuć się jak w prawdziwej Akademii Pana Kleksa. Nie zabrakło wizyty i odwiedzin samego profesora jak i lekcji kleksografii z prawdziwym atramentem, który rozrabiał chlapiąc i robiąc wszędzie kleksy.
- Piątek 04.07.2025
Galeria zdjęć
- brak danych