Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
W związku z panującą sytuacją pandemiczną w naszym kraju rozpoczęcie roku szkolnego w SP w Mirocinie Dolnym odbędzie się w innej formie niż dotychczas. Wszyscy wchodzący do budynku szkolnego zachowują dystans społeczny 1,5 metra, dezynfekują ręce oraz zakładają posiadaną maseczkę. Każdy wychowawca będzie oczekiwał na swoją klasę przed wejściem do budynku i monitorował zachowanie dystansu społecznego oraz zachowania reżimu sanitarnego. Uczniowie wszystkich klas będą wchodzili do budynku wejściem głównym z wyjątkiem dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klasy I i ich rodziców. Przypominamy, że 1 września uczniów obowiązuje strój galowy.
„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła, w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Bezpiecznie na wsi, którego celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
"Kolory Pór Roku"
Innowacja „ Kolory pór roku ” skierowana została do wszystkich uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym, szczególnie zainteresowanych rozwijaniem talentów plastycznych, interesujących się plastyką i historią sztuki.
Zajęcia odbywały się raz w miesiącu na lekcji plastyki. Innowacja rozpoczęła się w II semestrze i była także kontynuowana w czasie zdalnego nauczania.
Konkurs -"Pamiętamy o Janie Pawle II"
W celu upamiętnienia setnej rocznicy urodzin - Jana Pawła II odbył się konkurs plastyczny i fotograficzny pt. Pamiętamy o Janie Pawle II. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Lubuski i Lubuski Kurator Oświaty. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Różankach i był skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego, którzy mogli zaprezentować swoje prace w dwóch kategoriach:
- I kategoria - klasy I - IV - Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II - praca plastyczna,
- II kategoria - klasy V - VIII - Fotografia ilustrująca wybraną myśl Jana Pawła II.
Łącznie zgłoszono do konkursu 219 prac.
Upcykling
Upcykling jest nadaniem nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom, zmianie ich funkcji, a bardzo często także i formy. Uczniowie VI klasy poprzez działania konstrukcyjne, techniczne i modelarskie zamienili niepotrzebną rzecz na przedmiot o wartości użytkowej i dekoracyjnej, którą teraz wykorzystają w ogrodzie, przed domem lub w domu.
Fotorelacja ze zdalnego nauczania w Zerówce
Fotorelacja ze zdalnego nauczania w Zerówce
Sześciolatki realizowały tematykę związaną z wiosną, Wielkanocą, ze zdrowiem,Świętami Majowymi,Dniem Książki, Dniem Ziemi, uczyły się o zwierzętach żyjących na wsi i w zoo.
Specyfika sytuacji sprawia, że podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców. Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać w warunkach domowych na większe usamodzielnienie dziecka pod okiem i we wsparciu rodzica.
26 maja - Dzień Mamy
Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się milion kwiatów za jej bezwarunkową miłość.
Również uczniowie klasy VI a i VI b nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili przygotowanymi kartkami z życzeniami i podziękowaniami.
Kwiaty, które pojawiły się na kartkach, to zdjęcia wykonane w domu i w ogrodzie.
Dziękujemy Bohaterom
PRZEDSZKOLAKI W AKCJI
W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję #Dziękujemybohaterom. W ostatnich dniach naszymi bohaterami są osoby pracujące na pierwszej linii frontu. My przedszkolaki zostajemy w domu ale dziękujemy naszym rodzicom! Policjantom, Strażakom, Lekarzom, Pielęgniarkom, Ratownikom Medycznym, osobom pracującym w sklepach, wszystkim, którzy pracują w tych dniach dla nas! Dziękujemy!
Zajęcia języka niemieckiego z aktywną tablicą w klasie VII
Dnia 4 marca 2020 r. odbyła się w klasie VII lekcja języka niemieckiego z wykorzystaniem aktywnej tablicy na temat: Kompass-Training 2 (Utrwalamy słówka i zwroty. Tworzymy słowniczek.), prowadzona przez panią mgr Emilię Bęben. Dzięki monitorowi interaktywnemu z dostępem do Internetu uczniowie mogą w czasie zajęć korzystać ze słowników internetowych. Podczas tej lekcji używaliśmy multimedialnego słownika niemiecko – polskiego online - diki, który zawiera nagrania wymowy, obrazki, powiązane zwroty i przykładowe zdania z szukanymi słówkami. Oczywiście korzystamy także podczas zajęć z tradycyjnych słowników książkowych, ale nie ukrywam, że uczniowie dużo chętniej, szybciej i sprawniej korzystają ze słowników online. Wykazują się wówczas nawet większą aktywnością. Myślę, że to po prostu znak naszych czasów.
„ Gramatyka nie taka mi straszna”- lekcja otwarta z wykorzystaniem aktywnej tablicy
W czwartek na języku polskim uczniowie klasy IV mieli okazję uczestniczenia w lekcji otwartej z wykorzystaniem aktywnej tablicy. Zajęcia prowadziła pani mgr Agnieszka Zamroziewicz w obecności pani mgr Klaudii Hajnos oraz pani Justyny Szodrowskiej, które przyglądały się, jak uczniowie poprzez pracę w grupie wykorzystują w zadaniach przerabiany już wcześniej materiał utrwalając go jednocześnie do zbliżającej się pracy klasowej.
Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Recytatorskim
Dnia 3.03.2020r.w Nowosolskim Domu Kultury odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Szkołę Podstawową w Mirocinie Dolnym reprezentowali uczniowie nagrodzeni w eliminacjach szkolnych.
Z wyjątkową rzetelnością i talentem interpretowali słowem wybrane teksty literackie. Nasi recytatorzy wykazali się wrażliwością artystyczną, talentem aktorskim, pokonując tremę przed publicznością.
„Pytając o Polskę”
3 marca 2020r. uczniowie z klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w żywej lekcji historii. Miała ona miejsce w hali widowiskowo - sportowej CRS w Zielonej Górze. Zgromadzona w tym miejscu widownia była świadkiem przepięknego koncertu „Pytając o Polskę”, który był poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na liście wykonawców znaleźli się: Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko, Bartek Deryło, Minka, Klara Cloud, Przemysław Szczotko oraz Hanna Milczarek i Maja Sułtanowska. Koncert przeplatany był kartami historii, które prezentowały bohaterstwo żołnierzy niezłomnych. Było to dla wszystkich niezwykłe przeżycie.
PAMIĘTAMY O NIEZŁOMNYCH
Od 2011 roku obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To względnie nowe święto przypada na 1 marca. Patriotyczne w swojej istocie i nadal zmagające się z odkłamywaniem naszych najnowszych dziejów wzbudza szereg refleksji i stawia pytania o prawdziwość bohaterstwa oraz wartości, które naznaczają naszą Ojczyznę.
"Historia Polski według dzieci"
Poznanie historii powstania państwa polskiego w oparciu o film edukacyjny "Historia Polski według dzieci" i tekst czytanki. Sprawdzenie zrozumienia treści filmu i przeczytanego tekstu poprzez quiz o państwie polskim i jego pierwszym władcy- Mieszku I.
W piątek, 28 lutego uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach, podczas których korzystaliśmy z aktywnej tablicy w pracowni komputerowej. Celem lekcji było poznanie historii powstania państwa polskiego. Lekcję rozpoczęliśmy od przypomnienia legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, następnie uczniowie oglądali film edukacyjny "Historia Polski według dzieci" uzupełniony opowiadaniem nauczyciela. Swoją wiedzę poszerzyli jeszcze o informacje zamieszczone w podręczniku. W drugiej części zajęć, w celu usystematyzowania i utrwalenia zdobytych wiadomości uczniowie rozwiązywali historyczny quiz wzorowany na telewizyjnym teleturnieju „Milionerzy”,
Ziemniaczane rozmaitości w kl.II
To już 6 lekcja z cyklu „Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrowy tak jak ryba”.
Tym razem bohaterem zajęć był ziemniak. Uczniowie z przygotowanej prezentacji multimedialnej poznali historię ziemniaka: skąd pochodzi, kto go sprowadził do Polski, jego odmiany, jakie ma witaminy i składniki mineralne oraz jak nazywany jest w Wielkopolsce, w górach i na zachodzie kraju. Dzieci poznały walory smakowe ziemniaka w przygotowanych potrawach przez ich rodziców. Były to ugotowane i pieczone ziemniaki w „mundurkach”, różnego rodzaju sałatki, frytki, pyzy, kopytka, placki i babeczki ziemniaczane. Niektórzy po raz pierwszy w życiu próbowali bataty – słodkie ziemniaki, frytki z batatów i sałatkę z batatów z orzechami. To zasługa naszych mam, które zadbały o rozmaite przysmaki z ziemniaków. Lekcja zakończyła się pracą twórczą. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne z wykorzystaniem pieczątek z ziemniakó
„Psiakość”
26 lutego 2020 roku uczniowie klasy I,II i III obejrzeli transmisję spektaklu pt. „Psiakość” w ramach projektu iTeatru TVP dla szkół z Olsztyńskiego Teatru Lalek. Spektakl w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz to adresowana do szerokiego grona publiczności, ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu. To prawdziwa uczta dla oka i ucha. Zabawne dialogi, które rozśmieszą miłośników, stworzona z rozmachem scenografia, widowiskowa oprawa multimedialna, muzyka orkiestrowa oraz wdzięczne w animacji lalki typu muppet, to wszystko czyni ten swoisty musical w lalkach przedsięwzięciem wyjątkowym, którego nie można zapomnieć.
Program edukacyjno - profilaktyczny „Dziel się uśmiechem” 2019/2020
W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym od października do końca lutego realizowana była siódma edycja Programu edukacyjno – profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”, który powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, firmy Mars Polska, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kożuchowie
20 lutego 2020 roku uczniowie z klasy ósmej wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie. Abiturienci obejrzeli sale lekcyjne, mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i doradcami zawodowymi pracującymi w tej szkole. Zostali zapoznani przez nich z kierunkami kształcenia i profilami na rok szkolny 2020/2021. Poznali mocne strony szkoły, możliwości udziału w konkursach i projektach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Dowiedzieli się również, że praktyki zawodowe mogą odbywać w renomowanych firmach z branży logistycznej, spedycyjnej, informatycznej i ekonomicznej oraz w instytucjach administracji publicznej. Ponadto uzyskali informacje, że organizowane są dodatkowe, płatne staże oraz praktyki zawodowe w zawodach, w których szkoła kształci uczniów. Również dowiedzieli się, że wsparciem dla uczącej się młodzieży
Szkolny Konkurs Recytatorski
„POEZJA, KRAINA ŁEZKI, SZCZĘŚCIA I UŚMIECHU…”
Powyższy cytat liryczny był mottem Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się dnia 25.02.2020r. w Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym. Organizatorkami konkursu były: pani Małgorzata Korfanty i pani Joanna Kaniuka. Uroczystość zainaugurowała pani dyr Elwira Hajnos-Pituch, a prowadziła uczennica klasy VII a, Hanna Woźniak. Uczniowie recytowali wybrane utwory literackie w trzech kategoriach wiekowych.
- Sobota 05.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych