Dzień Matki i Ojca w kl.I
28 maja w klasie I odbyła się klasowa uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca, na którą byli zaproszeni rodzice uczniów. W tym dniu dzieci odświętnie ubrane przedstawiły swój program artystyczny – wiersze i piosenki, w których wyraziły swoje uczucia do mamy i taty. Rodzice wzruszeni usłyszeli, że są najważniejszymi osobami w życiu dzieci, że są im potrzebni jak słońce na niebie, że dzieci ich bardzo, bardzo kochają. Uczniowie ucałowali swoich najbliższych, wręczyli im własnoręcznie zrobione upominki, a potem wszyscy świętowali przy obficie zastawionych stołach. Dorośli zadbali o słodki i zdrowy poczęstunek. Były przeróżne smakowite ciasta, babeczki, owoce i soki. Rodzice wzięli udział w konkursie „Czyj to portret?” Okazało się, że dzieci mają talent, ponieważ wszyscy rodzice rozpoznali swoje podobizny na portretach malowanych przez ich pociechy. Na koniec wszyscy wspólnie oglądali slajdy
Koncert muzyczny „Poznajemy instrumenty – strunowa parada”
Dnia 29 maja 2019r w naszej szkole odbył się kolejny a zarazem ostatni w tym roku szkolnym, koncert muzyczny, przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe, z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” pt. „Poznajemy instrumenty – strunowa parada”.
Dzieci zostały dziś zapoznane z melodiami z różnych stron świata począwszy od Dzikiego Zachodu poprzez słoneczną Hiszpanię aż po Bliski Wschód. Melodie wykonywano na instrumentach strunowych dawnych i współczesnych, takich jak: banjo (bandżo), które jest bardzo popularne w niektórych stanach na południu USA; lutnia, która ma arabską genezę; ukulele, instrument o hawajskich korzeniach. Była też gitara elektryczna i kontrabas. Poznaliśmy również, cajony (kachon), instrument perkusyjny pochodzący z Peru i wyglądem przypominający skrzynkę.
Klasowe spotkanie z okazji Dnia Mamy w klasie II
Jest w maju dzień pachnący bzem, jeden dzień jak słodki sen
Mama wtedy święto ma, to Dzień Mamy tak, tak, tak...
Mama - to jedno z pierwszych słów, jakie wypowiada każde dziecko. To synonim miłości, dobra, ciepła i rodzinnego szczęścia. Mama to szczególna osoba w życiu każdego człowieka, dlatego o więź z Nią należy się troszczyć i ją pielęgnować. Tak jak co roku, z okazji Święta Mamy uczniowie klasy II zaprosili swoje Mamusie na uroczyste spotkanie, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek. Odświętnie ubrane, bawiły swoje Mamy odgrywając zabawne scenki z codziennego życia, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i składały życzenia. Po prezentacji obdarowały swoje Mamusie własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz całusami i zasiadły do wspólnego poczęstunku. Było to miłe i pełne życzliwych gestów spotkanie.
Dzień Mamy u najmłodszych przedszkolaków
24 maja w naszym przedszkolu uroczyście odbyło się spotkanie dla MAM, z okazji ich święta. Dzieci przygotowały swoim mamom życzenia, recytowały rolę i śpiewały piosenki. Wielka trema, trochę łez – ale występy się udały (-: Mamy były zadowolone i wzruszone. Ściskały swoje pociechy i dziękowały za upominki. Po części oficjalnej dzieci wraz z mamami udały się na słodki poczęstunek. To był bardzo wesoły i przyjemny czas spędzony wspólnie w przedszkolu.
"Roszpunka"
Dnia 24 maja starsza grupa teatralna( klasa IV) zaprezentowała spektakl pt: "Roszpunka" -dzieciom przedszkolnym oraz klas I- III. Historię pięknej dziewczyny zamkniętej w wieży, nieoczekiwanego spotkania oraz pięknej miłości mali widzowie oglądali z wielkim zaciekawieniem, mimo iż większość z nich już ją znała. Publiczność młode aktorki nagrodziła gromkimi brawami. Na kolejne spotkania z aktorami szkolnego kółka teatralnego już dziś zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Papugarni
W poniedziałek 20 maja klasy I-III wraz z wychowawczyniami wyruszyły autokarem na wycieczkę do Zielonej Góry. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Przewodnik, pan Sebastian bardzo ciekawie opowiadał o roślinach rosnących na terenie ogrodu, oraz o „ekohotelu”, w którym mieszkają pszczoły i inne owady.
Dzieci zwiedziły także „Bajkową zagrodę” z postaciami z baśni oraz mini - zoo, w którym zobaczyły m.in. surykatki, daniele, kózki, pawie i papugi. Wielką niespodziankę zrobił nam paw, który jak na zamówienie rozłożył swój przepiękny ogon. W ogrodzie botanicznym był czas i na zabawę na świeżym powietrzu i na zjedzenie lodów oraz na kupno upominków.
Po tych swawolach pojechaliśmy do Papugarni „Rio”. Tam każdy uczestnik wycieczki otrzymał pojemniczek z ziarnem dla papug i kolejno wchodził do sali, w której było mnóstwo kolorowych papug rożnego rodzaju i gatun
Dzień Ziemi „Ekologicznie znaczy logicznie”
14 maja 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji apel pod hasłem ”Ekologicznie znaczy logicznie ” przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy pani Agnieszki Zamroziewicz. Uczniowie przebrani za naturę, ziemię oraz ekologów zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczennice w kostiumach drzew przybliżyły życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły rymy i wiersze o tematyce ekologicznej oraz informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Ciekawe stroje oraz gazetka tematyczna przygotowana przez uczniów wszystkim bardzo się podobała. Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, które wrzucono do stojących koszy jak również hasła wykrzykiwane przez ekologów. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw oraz wła
"JESTEMZSOS"
14 maja odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu edukacyjnego ,,JESTEMZSOS” podnoszącego wiedzę o pieczy zastępczej w Polsce. Podczas spotkania z dziećmi z klas IV – VII przedstawicielka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, pani Małgorzata Klimas starała się, za pomocą dialogu i zabawy z uczniami, wykazać, że dzieci z opieki zastępczej i te z rodzin w kryzysie, nie różnią się od innych dzieci. Każde dziecko należy do rodziny i ma prawo dorastać otoczone miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa.
Turniej Rycerski
Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek oraz Centrum kultury "Zamek" zapraszają na XXIII Turniej Rycerski
Odwrócone lekcje języka polskiego
Kilkoro uczniów klasy czwartej wcieliło się na lekcjach języka polskiego w rolę nauczyciela. Taka mała zamiana ról uświadomiła uczniom, że nie jest łatwo być nauczycielem, ale dała również możliwość w kreatywny sposób urozmaicić zajęcia. Po wcześniejszym przygotowaniu się, wybrany uczeń miał szansę przeprowadzić na swój sposób lekcję języka polskiego i zaprezentować swój temat. Podczas przeprowadzonych lekcji było dużo śmiechu i zabawy, stresu, tremy jak również polały się pierwsze łzy. Wielkie brawa za zaangażowanie i odwagę dla Filipa Kamińskiego, który przypomniał co jest ważne w „ Przyjaźni”, Bartoszowi Laskowskiemu za zwroty grzecznościowe, Julii Mostowskiej, która nauczyła, jak napisać podziękowanie, Antoniemu Sawickiemu, który borykał się problemami nastolatków a także Marii Königsberg za zabawy z dzieciństwa- po części, gdyż trema i stres zrobiły swoje.
Wizytacja z Warszawy
W ramach Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "Deutsch hat Klasse„, w którym klasa ósma wraz z ich opiekunem panią Agnieszką Zamroziewicz, zakwalifikowali się do finałowej szóstki z pośród 66 zespołów z całej Polski - od ogłoszenia wstępnych wyników, cierpliwie czekaliśmy na wizytację jury z Warszawy.
Święta Majowe
Dnia 26 kwietnia 2019r. klasa 5a przygotowała apel z okazji Świąt Majowych.
Uczniom naszej szkoły zostały przypomniane cztery najważniejsze święta państwowe, które odbywają się w maju. Są to: 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi, 3 Maja – Święto Konstytucji 3- go Maja oraz 8 Maja – Dzień Zwycięstwa.
Każde z tych świąt ma inną wymowę, inny charakter i czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie i tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności niesie wartości własne, uniwersalne, pełne zadumy i refleksji. Są to święta przypominające o ważnych wydarzeniach w naszej Ojczyźnie, naszych barwach narodowych, ludziach pracy i o tych, którzy polegli za wolność naszego kraju. Powinny być znane i ważne dla każdego Polaka.
Pamiętajmy, że jesteśmy Polakami. Bądźmy dumni ze swojej historii i dokonań naszych przodków.
Apel wielkanocny
Dnia 5 kwietnia odbył się w naszej szkole i przedszkolu uroczysty apel związany ze Świętami Wielkiej Nocy, który przygotowała najmłodsza grupa 4/5 latki. Przedstawienie ukazane przez przedszkolaków przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Urozmaiceniem programu były tańce, śpiewy i piękne przebrania maluchów. Kolorowa dekoracja wprowadzała w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Wielkanocne warsztaty w klasie II
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 5 kwietnia w klasie II odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła, zaproszona przez wychowawczynię panią Małgorzatę Korfanty, lokalna artystka Pani Wiesława Andrus. Ponieważ Wielkanoc wszystkim kojarzy się z odradzającym się życiem, którego symbolem jest jajko, drugoklasiści pod kierunkiem Pani Wiesławy ozdabiali styropianowe jajka. Podzieleni na grupy, pod czujnym okiem wychowawczyni, Pani Gabrieli Dolaty oraz Pani Wiesławy, dokładnie owijali jaja naturalnym sznurkiem. Następnie, każdy według własnego pomysłu ozdabiał swoje jajo wstążką, piórkami, koralikami i cekinami. Były to zajęcia wymagające skupienia, cierpliwości, dokładności i pomysłowości. Uświadomiły również dzieciom, jak ważna jest pomoc drugiego człowieka i, że z każdej sytuacji, mimo trudności można wyjść zwycięsko. W efekcie powstały piękne, starannie i pomysłowo oz
,, Muzyczne opowieści o rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance''
03.04.2019r grupa artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego ORFEUSZ w Zielonej Górze wystąpiła z niezwykle barwnym edukacyjnym koncertem taneczno-muzycznym pt.,, Muzyczne opowieści o rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance''. Podczas występu uczniowie usłyszeli: róg myśliwski, róg pasterski i trombitę- ludowy instrument dęty w kształcie prostej rury, sięgającej do 4 metrów długości, wydającą głęboki, niski dźwięk. Największy zachwyt wzbudziła w nas kapryśna szlachcianka, która prezentowała różnego rodzaju tańce w przepięknych strojach.
"Latający kufer"
2 kwietnia kolejny już raz w tym roku szkolnym gościliśmy aktorów z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzały pouczającą bajkę pt. „Latający kufer”. Była to opowieść o synu bogatego kupca, który zakochał się w księżniczce. Oprócz walorów artystycznych, widowisko niosło ze sobą przekaz edukacyjny. Widzowie przekonali się, że zawsze trzeba być sobą, być uczciwym człowiekiem i mówić prawdę. Dobro, życzliwość, piękno i prawda- to wartości, które są nieodzowne w życiu każdego człowieka. Dzieci doskonale bawiły się oraz brały czynny udział w spektaklu.
Żywa lekcja historii - "Czasy napoleońskie"
19 marca już drugi raz w tym roku szkolnym mogliśmy „dotknąć” przeszłości. Dla chętnych uczniów odbyła się nietypowa lekcja poznania dziejów, której tematem był: „Napoleon Bonaparte i Księstwo Warszawskie”. Całość zaprezentowała grupa rekonstrukcyjna z Częstochowy, nosząca nazwę „Gildia Żywej Historii”.
Konkurs Ogólnopolski - NIEMIECKI MA KLASĘ 2018/2019
Nasza szkoła w finale - Kategoria „Pierwszy udział – szkoły podstawowe (od klasy 7.) i gimnazja”
Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym
Opiekunka zespołu: Agnieszka ZamroziewiczDo konkursu "Niemiecki ma klasę" w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiło się 66 zespołów składających się z 1042 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Po dokładnym zapoznaniu się z dokumentacją jury wyłoniło 6 zespołów finałowych spośród szkół podstawowych (od 7 klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
„Między nami kobietkami"- spotkanie edukacyjne dla dziewcząt z klas V-VI
28 marca naszą szkołę odwiedziła wykwalifikowana prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji agencji PMICombera, działającej na rzecz firmy Procter&Gamble pani Monika Marciniak. W spotkaniu, w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami", wzięły udział dziewczęta z klas V-VI oraz nauczyciel Wychowania do życia w rodzinie pani Małgorzata Korfanty.
"Pierwszy Dzień Wiosny"
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Na jej przyjście zawsze czekamy z niecierpliwością.
21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, spotkaliśmy się na uroczystym apelu, by na dobre pożegnać zimę i z radością ogłosić panowanie Pani Wiosny. Każda z klas była ubrana w stroje w wylosowanym kolorze i miała ze sobą Marzannę – symbol odchodzącej Zimy.
- Niedziela 06.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych