Strona główna
Ziemniaczane rozmaitości w kl.II
To już 6 lekcja z cyklu „Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrowy tak jak ryba”.
Tym razem bohaterem zajęć był ziemniak. Uczniowie z przygotowanej prezentacji multimedialnej poznali historię ziemniaka: skąd pochodzi, kto go sprowadził do Polski, jego odmiany, jakie ma witaminy i składniki mineralne oraz jak nazywany jest w Wielkopolsce, w górach i na zachodzie kraju. Dzieci poznały walory smakowe ziemniaka w przygotowanych potrawach przez ich rodziców. Były to ugotowane i pieczone ziemniaki w „mundurkach”, różnego rodzaju sałatki, frytki, pyzy, kopytka, placki i babeczki ziemniaczane. Niektórzy po raz pierwszy w życiu próbowali bataty – słodkie ziemniaki, frytki z batatów i sałatkę z batatów z orzechami. To zasługa naszych mam, które zadbały o rozmaite przysmaki z ziemniaków. Lekcja zakończyła się pracą twórczą. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne z wykorzystaniem pieczątek z ziemniakó
„Psiakość”
26 lutego 2020 roku uczniowie klasy I,II i III obejrzeli transmisję spektaklu pt. „Psiakość” w ramach projektu iTeatru TVP dla szkół z Olsztyńskiego Teatru Lalek. Spektakl w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz to adresowana do szerokiego grona publiczności, ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu. To prawdziwa uczta dla oka i ucha. Zabawne dialogi, które rozśmieszą miłośników, stworzona z rozmachem scenografia, widowiskowa oprawa multimedialna, muzyka orkiestrowa oraz wdzięczne w animacji lalki typu muppet, to wszystko czyni ten swoisty musical w lalkach przedsięwzięciem wyjątkowym, którego nie można zapomnieć.
Program edukacyjno - profilaktyczny „Dziel się uśmiechem” 2019/2020
W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym od października do końca lutego realizowana była siódma edycja Programu edukacyjno – profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”, który powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, firmy Mars Polska, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kożuchowie
20 lutego 2020 roku uczniowie z klasy ósmej wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie. Abiturienci obejrzeli sale lekcyjne, mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i doradcami zawodowymi pracującymi w tej szkole. Zostali zapoznani przez nich z kierunkami kształcenia i profilami na rok szkolny 2020/2021. Poznali mocne strony szkoły, możliwości udziału w konkursach i projektach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Dowiedzieli się również, że praktyki zawodowe mogą odbywać w renomowanych firmach z branży logistycznej, spedycyjnej, informatycznej i ekonomicznej oraz w instytucjach administracji publicznej. Ponadto uzyskali informacje, że organizowane są dodatkowe, płatne staże oraz praktyki zawodowe w zawodach, w których szkoła kształci uczniów. Również dowiedzieli się, że wsparciem dla uczącej się młodzieży
Szkolny Konkurs Recytatorski
„POEZJA, KRAINA ŁEZKI, SZCZĘŚCIA I UŚMIECHU…”
Powyższy cytat liryczny był mottem Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się dnia 25.02.2020r. w Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym. Organizatorkami konkursu były: pani Małgorzata Korfanty i pani Joanna Kaniuka. Uroczystość zainaugurowała pani dyr Elwira Hajnos-Pituch, a prowadziła uczennica klasy VII a, Hanna Woźniak. Uczniowie recytowali wybrane utwory literackie w trzech kategoriach wiekowych.
Lekcja języka niemieckiego z aktywną tablicą w klasie VI a
21 lutego 2020 r. odbyła się lekcja pokazowa języka niemieckiego z wykorzystaniem aktywnej tablicy w kl. VI a na temat: Hauspflichten – lexikalische Übungen. (Obowiązki domowe – ćwiczenia leksykalne.). Zajęcia prowadziła pani mgr Emilia Bęben w obecności pani mgr Klaudii Hajnos.
Na początku lekcji uczniowie pisali kartkówkę z wykorzystaniem aktywnej tablicy. Wcześniej przygotowana kartkówka została wyświetlona na ekranie. Jakość wyświetlanego tekstu jest bardzo dobra, czcionka odpowiednio powiększona także nawet uczniowie z ostatnich ławek nie mają problemu z odczytaniem i przepisywaniem tekstu. Nauczyciel nie traci czasu na pisanie na tradycyjnej tablicy, a jak wiemy kartkówki są częstą formą sprawdzania wiadomości na języku obcym. W trakcie zajęć monitor multimedialny wykorzystywany był do ćwiczeń interaktywnych utrwalających słownictwo i zwroty dotyczące obowiązków domowych. Pracowal
Lekcja otwarta z „Aktywną tablicą” w kl.II
W piątek na drugiej godzinie lekcyjnej klasa II miała okazję uczestniczenia w lekcji z wykorzystaniem aktywnej tablicy. Na lekcji była obecna również pani Emilia Bęben, która przyglądała się jak dzieci uczą się poprzez zabawę na monitorze interaktywnym. Były to zajęcia z edukacji matematycznej. Uczniowie doskonalili umiejętność odczytywania godzin na zegarze, temperatury na termometrze oraz utrwalali kolejność miesięcy i dni tygodnia.
W lekcji skorzystaliśmy ze strony internetowej www.matzoo.pl.
Tłusty Czwartek w kl.II
Dziś w klasie II świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Zapachniało drożdżowymi pączkami, rogalikami i faworkami pieczonymi przez nasze mamy! I chociaż wiemy, że należy unikać słodyczy i jeść więcej owoców i warzyw, to dziś zgodnie z polską tradycją zrobiliśmy wyjątek. Dzień był miły i słodki, dlatego każdy miał uśmiech na twarzy.
Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka u 4/5 latków
W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
14 lutego najmłodsze przedszkolaki zaprosiły swoich najukochańszych dziadków i najukochańsze babcie na walentynkowe obchody ich święta. Dzieciaczki bawiły do łez swoich gości recytując wiersze, tańcząc i śpiewając znane przeboje z lat 70-tych takie jak: „ Orkiestry dęte”, „Kawiarenki” czy „ Tyle słońca w całym mieście”.
Walentynki z Babcią i Dziadkiem
Mimo, że luty jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni w naszym przedszkolu był taki dzień, gdzie wszystkim w sercach było cieplej....
Dnia 18 lutego odbyło się Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem w grupie 6- latków. Dzieci z miłości do babci i dziadków przygotowały dla nich przedstawienie, a kochające babcie i dziadkowie z radością oklaskiwali ukochane wnuki. Program artystyczny był przeplatanką piosenek, wierszy i tańców o tematyce zimowej oraz w drugiej części przedstawienia przepełniony miłością do babci i dziadka. Po występach nie zabrakło również wykonanych dziecięcymi rączkami walentynkowych upominków oraz poczęstunku, o który zadbali rodzice.
"Jaś i Małgosia"
W piątek 14 lutego odbył się kolejny spektakl Teatru ART.-RE. z Krakowa pt." Jaś i Małgosia". Ta dobrze znana dzieciom bajka, przedstawiona w nowatorski sposób zwracała uwagę na to, jak ważne są relacje w rodzinie, a miłość między rodzeństwem i bliskimi może przezwyciężyć wszelkie trudności. Mimo momentów grozy i strachu wszystko skończyło się dobrze i małym bohaterom udało się pokonać złą Babę Jagę.
Przedstawienie miało charakter interaktywny, więc dzieci chętnie uczestniczyły w nim razem z artystami. Ich zainteresowanie i radość świadczyły o towarzyszących im pozytywnych emocjach związanych z oglądaną bajką, która posiadała nie tylko walory artystyczne, ale również edukacyjne.
Klaudia Hajnos
Światowy Dzień Kota w klasie II
17 lutego na całym świecie jest obchodzony Dzień Kota. Jeszcze przed feriami zimowymi był ogłoszony konkurs plastyczny „Mój kot” dla wszystkich uczniów naszej szkoły
i dziś rysunki zostały umieszczone na wystawie na korytarzu szkolnym.Klasa II obchodziła w swojej klasie to nietypowe święto. Uczniowie przyozdobili klasę wizerunkami kota, wykonali kotki-przypinki do bluz, a także przynieśli z domu wszystko co związane z kotami. Były bluzki i spodnie w koty, maskotki, termosy, piórniki, rękawice kuchenne, kubki, spinki do włosów, a nawet kolczyki. Nie zabrakło także „kociej literatury” – książek o kotkach. Dzieci opowiadały ciekawostki o swoich pupilach, które mają w domach. To był miły, „koci” dzień!
Szkolne Walentynki
Dnia 14 lutego 2020r. w naszej szkole było czerwono od serduszek. Każda klasa udekorowała swoje gazetki klasowe i drzwi klas, akcentami walentynkowymi. Dodatkowo w tym dniu chętni uczniowie mogli się ubrać na czerwono. Uczniowie z klasy ósmej wykonali gazetkę walentynkową na korytarzu szkolnym. Stałym elementem tego dnia jest wzajemne wręczanie sobie ozdobnych karteczek, poprzystrajanych czerwonymi serduszkami. Oczywiście, żeby karteczki zostały dostarczone musiała zadziałać Poczta Walentynowa. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego z klasy ósmej Martyna Korwel, Michał Trybus i Oliwia Małańczuk byli szkolnymi listonoszami i na pierwszej lekcji zbierali kartki z życzeniami, a na kolejnych, po wstępnej segregacji, wręczali adresatom. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Koncert muzyczny pt. „ Podróże Guliwera, czyli w krainie Olbrzymów i Liliputów”
Dnia 11.02.2020r odbyło się kolejne spotkanie z muzykami w ramach cyklicznych koncertów edukacyjnych Lubuskiego Biura Koncertowego z Zielonej Góry.
Tematem przewodnim były „ Podróże Guliwera, czyli w krainie Olbrzymów i Liliputów”.Podczas koncertu uczniowie usłyszeli między innymi jak brzmią najmniejszy i największy instrument dęty, czyli flet piccolo i tuba. Muzyczne potyczki między instrumentami zdaniem naszej publiczności wygrała tuba .Jak zwykle świetnie się bawiliśmy przy dźwiękach żywej muzyki.
Spotkanie z przedstawicielami KRUS
We wtorek 11 lutego gościliśmy panią Kamilę Marzec z KRUS z Nowej Soli. Celem spotkania była pogadanka z dziećmi z 0 i klas I-III na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie wiejskim oraz zachęcenie do udziału w konkursie plastycznym nt. „Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta szanujesz”.
Uczniowie podczas rozmowy z przedstawicielką KRUS-u odpowiadali na pytania jak należy obchodzić się ze zwierzętami w gospodarstwie wiejskim, maszynami rolniczymi oraz chemikaliami. Pani Kamila pokazała ubranie ochronne dla rolnika przy zetknięciu się z substancjami chemicznymi.
"Porusz Umysł"
Podczas I semestru, od października 2019 r. w klasie III i V odbywała się innowacja „Porusz Umysł”. Były to zajęcia prowadzone z elementami języka francuskiego.
Niniejsza innowacja miała na celu wprowadzanie i utrwalanie nowego słownictwa z wykorzystaniem technik plastycznych a czasami teatralnych. Ponad to dzieci poznawały zwyczaje i życie codzienne w kraju jakim jest Francja.
Raz Dwa Trzy, Na Bal Karnawałowy Jedziemy – MY!
Karnawał to czas zabaw i tańców, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się 24 stycznia, dzieci z Mirocina Dolnego podczas balu karnawałowego w CKZiU Elektryk. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasa pierwsza, druga i trzecia miały przyjemność oglądnąć wspaniałe przedstawienie, przygotowane przez młodzież z Nowej Soli. Na scenie pojawiły się najpiękniejsze postacie popularnych bajek między innymi : „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Kot w Butach”…. Po części teatralnej wszystkie dzieci zabrały się za tańce, śpiewy i figle. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niezapomnianych wrażeń. Następny bal już za rok!
Dzień Babci i Dziadka w kl. II
W czwartek 23 stycznia w klasie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wychowawczyni Pani Katarzyna Jastrzębska powitała serdecznie miłych Gości i zaprosiła wszystkich na program przygotowany specjalnie na tę okazję. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Oto rok”, oraz program na cześć swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wzruszeni goście nagradzali brawami swoje wnuczęta. Dzieci wręczyły swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Zaproszeni goście delektowali się wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez Mamy uczniów. Dzięki nieodzownej pomocy Rodziców stoły były suto zastawione ciastami, owocami i napojami. To był bardzo miły i wzruszający dzień dla nas wszystkich.
Apel pt. „Bezpieczne ferie”
Dnia 23 stycznia 2020r dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały apel na temat „ Bezpieczne ferie”. Apel miał na celu wdrażać dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych w czasie ferii oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sześciolatki na tle zimowej dekoracji zaprezentowały treści mówiące o dbaniu o własne zdrowie i życie podczas zabawy. Przedstawione rady i przestrogi pozwoliły uświadomić dzieciom konsekwencje nierozważnych zachowań. Program przeplatany był rytmicznymi piosenkami o tematyce zimowej oraz układem tanecznym śnieżynek i bałwanków. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom za występ i życzyła udanego wypoczynku podczas ferii zimowych całej społeczności szkolnej, a dzieci zostały nagrodzone przez wszystkich gromkimi brawami.
Koncert muzyczny pt. ”Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięków”
23 października, kolejny już raz w tym roku szkolnym, udaliśmy się w muzyczną podróż wraz z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Motywem przewodnim dzisiejszego spotkania były morskie opowieści, które snuł Pan Mateusz Urbański. Muzyczny nastrój szybko przeniósł małych słuchaczy na piracki statek, na którym żeglarze musieli bronić cennego skarbu przed złymi piratami. Skarbem tym okazała się muzyka i jej różne dźwięki zapisane na muzycznych mapach. Każda z map była drogowskazem do innego rodzaju dźwięków. Pierwsza do krótkich i długich, druga do cichych i głośnych, a trzecia do wysokich i niskich. Z tych wszystkich dźwięków muzycy grający na waltorni, trąbce i gitarze zaprezentowali ciekawe kompozycje. Dzieci słuchały utworów z filmu „Piraci z Karaibów”, wspólnie z muzykami śpiewały szanty oraz klaskały w rytm piosenki Krzysztofa Krawczyka pt. „Parostatek”. Już nie możemy się
- Piątek 04.07.2025
Galeria zdjęć
- brak danych