• Aktualności

      • Składamy i kleimy, czyli zimowe zabawy z Iris Folding
        • Składamy i kleimy, czyli zimowe zabawy z Iris Folding

        • 27.02.2023
        •             Przez minione dwa tygodnie odbywały się zajęcia plastyczne związane z wprowadzoną innowacją pedagogiczną w Zerówce. Dzieci krok po kroku uczyły się wykonywać różne obrazki związane z aktualną porą roku tj. bałwanki i pingwinki.

          Na każdych zajęciach sześciolatki mierzyły się z coraz trudniejszymi projektami, jednak po zajęciach okazywały się zdecydowanie mniej straszne niż się wydawało na początku.

           Iris folding to efektywna technika i wcale nie taka łatwa dla dzieci, mimo to wszyscy poradzili sobie świetnie. Niektóre dzieci nie potrzebowały żadnej pomocy z mojej strony i same od początku do końca stworzyły swoją pracę. Jestem dumna ze wszystkich,że tak wspaniale pracują.

          Zajęcia takie wpływają na rozwój wyobraźni, pomysłowości, ćwiczą precyzję oraz dokładność. Pozwalają na wyćwiczenie u dzieci sprawności w klejeniu, wymiarowaniu, składaniu i wycinaniu. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na końcowy moment, gdy zobaczą efekt swojej pracy. Za każdym razem okazuje się, że jest to efekt WOW!                                                                                                     

           Iwona Górecka-Spyrka

           

           

      • Przedszkolny Bal Karnawałowy
        • Przedszkolny Bal Karnawałowy

        • 23.02.2023
        •          Dnia 16 lutego 2023r. dzieci 4,5 i 6 letnie wzięły udział w zorganizowanym balu karnawałowym.

          Tego dnia przedszkolaki nareszcie mogły wcielić się w różne postacie bajkowe. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż wszyscy byli przebrani za bohaterów znanych bajek, a także w księżniczki, wróżki, policjantów, zwierzątka i rzeszę Spidermanów. Wystrój sali wprowadził nas w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach przygotowanych dla nich przez zaproszonych animatorów.

          Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do szalonego tańca, aż do utraty tchu!

          Podczas odpoczynku dzieci udały się do swoich sal na przygotowane poczęstunki z okazji Tłustego Czwartku. 

          Bal karnawałowy przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

           

           Iwona Górecka-Spyrka

      • „Pinokio- pajacyk z drewna”
        • „Pinokio- pajacyk z drewna”

        • 23.02.2023
        •            Pinokia znają wszyscy, mali jak i duzi. Trudno nie polubić drewnianego pajaca, wyrzeźbionego z niezwykłego, mówiącego kawałka drewna, który pomimo szczerych chęci ciągle wpada w różne tarapaty.

                   Opowieść o drewnianym pajacyku ma wielką wartość wychowawczą.

          Tak więc chętni uczniowie z klasy IV, w ramach podsumowania lekcji poświęconych omawianiu lektury, wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Pinokio – pajacyk z drewna”.

          Uczniowie do wyboru mieli  narysowanie głównego bohatera lub trochę trudniejsza forma-  wykonanie pajacyka  z dowolnego materiału co było nie lada wyzwaniem.

                  Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do przeczytania lektury, pobudzanie kreatywnego działania i pomysłowości, ale również i świetna zabawa z rodziną.

                Gratulacje dla kreatywnych  Artystów 

          mgr Agnieszka Zamroziewicz

      • „Wyślij pączka do Afryki”
        • „Wyślij pączka do Afryki”

        • 19.02.2023
        • Dnia 16.02.2023 odbył się w naszej szkole kiermasz ciast, który  został zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Ten dzień był dla każdego bardzo ważny nie tylko dlatego, że to był tłusty czwartek , ale  przede wszystkim dlatego, że mogliśmy pomóc kupując kawałek ciasta.  Pomagało wiele osób,  także rodzice i pracownicy szkoły  którzy specjalnie na tę okazję upiekli ciasto. Zbieraliśmy fundusze na pomoc naszym rówieśnikom mieszkającym w Afryce. Tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” odbyła się pod hasłem „ Chcemy się uczyć – pomóż nam!”.  Każdy,  kto kupił kawałek ciasta, pomógł potrzebującym dzieciom z Republiki Czadu oraz Republiki Środkowoafrykańskiej nad którym roztaczają opiekę polscy misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.  Całość była zorganizowana z myślą o potrzebie sprawienia radości  innym ludziom, motywowała nas myśl, że ktoś dzięki naszej pomocy  będzie szczęśliwszy. Wolontariusze  zaangażowani w akcję mieli wielką radość przy organizacji tego przedsięwzięcia.  Praca w którą serce włożyło tak wiele osób dała nam wiele radości i satysfakcji.  Dzięki miłej obsłudze  wolontariuszy, uczniowie oraz pracownicy szkoły  z chęcią kupowali słodkości. To był dla nas jeden z najważniejszych dni,  który uszczęśliwił nie tylko nas, którzy pomagaliśmy przy jego organizacji,  ale przede wszystkim potrzebujące dzieci .  Podczas czwartkowej  akcji „Wyślij pączka do Afryki” zebraliśmy 1075 zł ,a zostało nam jeszcze trochę słodkości do rozprowadzenie w dniu jutrzejszym.  Zebrane fundusze przekażemy na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Z serca dziękujemy wszystkim za ten dzień pełen uśmiechów i radości - ten dzień dał nam jej ogrom!

          Ewelina Mostowska – przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas.

           

          Szanowni Państwo, Mili Uczniowie!

          Podczas akcji charytatywnej Wyślij pączka do Afryki 2023 zebraliśmy 1290 zł.

          Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

          opiekun Szkolnego Koła Caritas -  Piotr Wasylciów

           

           

      • Die Collage im Deutschunterricht – Kolaż na lekcji języka niemieckiego
        • Die Collage im Deutschunterricht – Kolaż na lekcji języka niemieckiego

        • 19.02.2023
        •             Uczniowie klasy VII tworzyli 13.02. i 14.02.2023 r. na lekcjach języka niemieckiego kolaże na temat: Wem und wobei hilfst du? – Komu i przy czym pomagasz?. Przed rozpoczęciem pracy nauczyciel wyświetlił na monitorze interaktywnym kryteria sukcesu wykonania kolażu i omówił je. Głównym celem tworzenia kolażu było doskonalenie w inny, ciekawszy sposób trudnej dla uczniów umiejętności pisania w języku niemieckim, a także utrwalenie wcześniej poznanych zwrotów. Kolaż jest formą twórczego wykorzystania wizualizacji, zawiera on zarówno obrazy, jak i słowa, zdania, krótkie teksty. Powiązanie obrazu z tekstem daje uczniom możliwość wykorzystania i utrwalenia poznanych struktur leksykalnych i gramatycznych. Natomiast strona wizualna kolażu pozwala wykazać się kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. Tworząc kolaże siódmoklasiści krótko opisywali i ilustrowali w ciekawy sposób, komu i przy czym pomagają w domu, a także w szkole. Gotowe prace uczniowie zaprezentowali i omówili na zajęciach. Kolaże zostały umieszczone na gazetce ściennej przy sali 27, gdzie można je obejrzeć.

          Emilia Bęben

      • Warsztaty walentynkowe metodą iris folding
        • Warsztaty walentynkowe metodą iris folding

        • 19.02.2023
        •             Dnia 14 oraz 15 lutego 2023r. odbywały się zajęcia na których przedszkolaki wykonywały kartki walentynkowe poznaną już techniką iris folding.

          Jest do doskonały sposób, który może przysposobić wiele miłych chwil zarówno osobom, którym pragniemy kartkę podarować, jak i tym, które poświęcają chwilę na ich przygotowanie. Wbrew pozorom, ta prześliczna walentynka, wcale nie jest zbyt czasochłonna, ani też owa technika nie jest trudna.

          Sześciolatki po wybraniu szablonu serca zabrały się do pracy i krok po kroku wykonywały swoje małe dzieła. Nie zawsze było łatwo, jednak każdy poradził sobie i po otrzymaniu dodatkowych wskazówek Walentynki powstały.

          Ręcznie wykonane kartki zyskują ogromne powodzenie pośród obdarowywanych, dlatego warto włożyć w ich wykonanie trochę pracy i uszczęśliwić bliskie i ważne dla nas osoby.    

           

          Iwona Górecka-Spyrka

           

      • „Z wizytą w kubańskiej wiosce”
        • „Z wizytą w kubańskiej wiosce”

        • 14.02.2023
        • 14.02.2023r.

          „Z wizytą w kubańskiej wiosce”- tak zatytułowany był kolejny koncert muzyczny z cyklu „W krainie Pani muzyki”, podczas którego klasy I-lll poznały nowy nurt muzyczny - muzykę latynoamerykańską. W trakcie koncertu przenieśliśmy się do kubańskej wioski, by  poznać ciekawe tradycje i zwyczaje oraz oryginalne instrumenty: konga, bongosy, timbalesy, maracasy, guiro, tres cubanos, gitary. Wraz z kubańskim zespołem bawiliśmy się w rytmie salsy, samby i cha-cha.

           

          Paulina Maścibroda

      • Konkurs recytatorski – eliminacje szkolne
        • Konkurs recytatorski – eliminacje szkolne

        • 14.02.2023
        • 25 stycznia 2023 roku w sali nr 24 odbyły się szkolne eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego ProArte. W zmaganiach wzięło udział ośmioro uczniów z klas 5-8. Recytatorzy zaskoczyli jurorów swoją dojrzałością interpretacyjną i ekspresją. Komisja konkursowa w postanowiła wyróżnić pięcioro uczestników, którzy będą reprezentowali szkołę w etapie rejonowym konkursu. Są nimi: Patrycja Bernad z klasy 5, Nicola Niedźwiedź z klasy 6, Ewelina Mostowska oraz Emilia Kępińska z klasy 7 oraz Maja Jankowska z klasy 8.

          Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, natomiast dziewczynom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

          B. Klimek

      • Szalony tydzień karnawałowy!
        • Szalony tydzień karnawałowy!

        • 14.02.2023
        • Tuż przed feriami społeczność naszej szkoły obchodziła tydzień karnawałowy, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zaszaleć ze swoimi ubiorami i wcielić się w swoje ulubione postaci. Każdy dzień tygodnia miał swój motyw przewodni:

          Poniedziałek - Dziki szał, czyli dzień szalonych fryzur.

          Wtorek - Luz-blues - dzień piżamowy.

          Środa - Zgadnij, kim jestem? - przebranie się za postać z filmu, serialu lub bajki.

          Czwartek - W zdrowym ciele zdrowy duch - strój sportowy.

          Piątek - Trochę powagi - strój galowy.

          PONIEDZIAŁEK - Dziki szał, czyli dzień szalonych fryzur.

          WTOREK - Luz-blues - dzień piżamowy.

          ŚRODA - Zgadnij, kim jestem? - przebranie się za postać z filmu, serialu lub bajki.

          CZWARTEK - W zdrowym ciele zdrowy duch - strój sportowy.

          PIĄTEK - Trochę powagi - strój galowy.

          Społeczność szkolna nie zawiodła. Codziennie mijaliśmy na korytarzach tematycznie ubranych uczniów i nauczycieli, co widać na załączonych zdjęciach. Cieszymy się, że są wśród nas osoby kreatywne, pełne chęci do zabawy.

          Mamy nadzieję, że tydzień karnawałowy stanie się coroczną tradycją.

           

          B. Klimek

      • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej
      • Dzień Babci i Dziadka
        • Dzień Babci i Dziadka

        • 13.02.2023
        • Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu „spieszą” się babcie i dziadkowie do swych wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek i życzeń, popatrzeć i pośpiewać z wnukami.

          Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka pragniemy złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni, aby upewnić Państwa o naszych gorących uczuciach zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu waszych „Jagódek”.

           

          Bogumiła Żyrolis

      • Mądry wybór
        • Mądry wybór

        • 01.02.2023
        • 24 stycznia 2023 r. Pan Wiesław ,,Blacha” Błażkiewicz, aktor ze Sceny Profilaktycznej w Krakowie przyjechał do naszej szkoły z programem przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy wśród dzieci: ,,Mądry wybór”. Programem, w formie warsztatów profilaktyczno – muzycznych zostali objęci uczniowie z klas IV – VI, którzy mogli podziwiać wirtuoza perkusji. W swoim występie pan Błażkiewicz podkreślił, że największą wartością jest życie oraz wybory życiowe, jakie podejmujemy. Również istotne jest odkrywanie i rozwijanie talentów oraz relacje międzyludzkie i pielęgnowanie więzi.

                      Był to program zmuszający do myślenia i na pewno pozostawił niezatarty ślad w umysłach i sercach dzieci.

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Bezpieczne ferie zimowe
        • Bezpieczne ferie zimowe

        • 30.01.2023
        • W piątek, 27 stycznia w naszej szkole odbył się apel pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Uczniowie klasy II, wspólnie z wychowawczynią przygotowali przedstawienie, podczas którego w wierszach, piosenkach i skeczach zostały przypomniane najważniejsze zasady bezpiecznych zabaw zimowych. Przedstawienie uatrakcyjniły użyczone przez rodziców profesjonalne sprzęty do sportów zimowych typu; narty, deska snowboardowa, sanki. Mali aktorzy otrzymali w pełni zasłużone, gromkie brawa od nauczycieli, uczniów a także rodziców, którzy przybyli do naszej szkoły. Teraz już z pewnością możemy rozpocząć bezpieczne ferie!

          Katarzyna Jastrzębska

      • Matematyka w muzyce
        • Matematyka w muzyce

        • 30.01.2023
        • W styczniu 2023r. sześciolatki zrealizowały zadania modułu IV-„Matematyka w muzyce” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

          W czwartym module najmłodsi odkryli co łączy świat nut i liczb. Przekonały się, że matematyka jednak łączy się z muzyką.

          Na zajęciach dzieci miały okazję poznać zawód muzyka, posłuchać znanych utworów skomponowanych przez klasyków oraz obejrzały prezentację organów w świątyni w Świętej Lipce.

          Korzystając z jabłek, które odpowiednio rozcinaliśmy na części, omawialiśmy wartości nut. Przy okazji utrwalaliśmy pojęcia: całość, połowa, ćwiartka i jedna ósma.

          Wspólnie zaśpiewaliśmy utwór „Panie Janie” z jednoczesnym klaskaniem. Przedszkolaki porównywały wartości- krótszy, dłuższy oraz dostrzegały rytmy.

          Na zakończenie graliśmy na instrumentach perkusyjnych oraz wysłuchaliśmy kilka piosenek, których słowa lub tytuły są związane z matematyką np.: Pieski małe dwa, Kurki trzy, Na raz na dwa, Cztery słonie.

          To było kolejne wesołe spotkanie z Natalką i Antkiem, ponieważ wszyscy uczniowie z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem brali udział w zajęciach.

           

                                 

           

                                                                                                                                Iwona Górecka-Spyrka

      • „Lapbook- mój kreatywny pomysł na lekturę”
        • „Lapbook- mój kreatywny pomysł na lekturę”

        • 30.01.2023
        •            Przez I semestr na języku polskim  w klasie IV  pod koniec  każdego miesiąca uczniowie  w ramach omawiania lektury w kreatywny sposób tworzyli swoje pierwsze Lapbooki.

          Niniejsze innowacja ma na celu  zachęcić i motywować uczniów do czytania oraz rozwijanie kompetencji- porozumiewania się w języku ojczystym, a szczególnie umiejętności rozróżniania i wykorzystywania różnych typów tekstów, poszukiwania, gromadzenia  i przetwarzania informacji.

          Celem „lapbooka” jest prezentowanie i utrwalanie określonego materiału, ale pozwala także na sprawdzanie wiadomości i umiejętności oraz kontrolowanie efektywności nauczania. Dzięki pracy nad „lapbookiem” uczniowie wykazali się kreatywnością,  poszukiwali informacji, nauczyli się je selekcjonować i ciekawie prezentować.

          Rolą nauczyciela jest doradzanie, ukierunkowywanie procesu uczenia się, ale to uczeń  decyduje, które wiadomości są ważne, warte zapamiętania, jak je przekazać, jak zaciekawić innych.

          W I semestrze pod czujnym okiem polonistki pani Agnieszki Zamroziewicz uczniowie systematycznie pracowali nad swoimi lapbookami omawiając następujące lektury:

          wrzesień- “ Akademia Pana Kleksa” ,

          październik: “ Mikołajek”,

          listopad “ Dynastia Miziołków”,

          styczeń ” Król Maciuś Pierwszy”,

          "Lapbook " sprawdza się nie tylko na lekcji języka polskiego, ale również z wszystkich przedmiotów. Zachęcamy do takiej formy nauki :)

           

          mgr Agnieszka Zamroziewicz

      • Lekcje geometrii w ruchu
        • Lekcje geometrii w ruchu

        • 22.01.2023
        • Lekcje geometrii w ruchu.

          W ostatnim czasie na lekcjach matematyki w klasach IV, V, VI oraz VIII zrobiło się bardzo ruchliwie. Uczniowie poznawali własności figur geometrycznych będąc w stałym ruchu, a szóstoklasiści obliczali pola wielokątów niejednokrotnie wykonując skłony czy przysiady. Zasada, że lepiej uczymy się będąc aktywnymi, została wykorzystana podczas tych zajęć.
          Uczniowie poszczególnych klas mierzyli i nazywali kąty oraz badali własności kątów przyległych wierzchołkowych, naprzemianległych i odpowiadających  rozmieszczonych na blatach ławek w sali 6 i 28. Wymagało to od nich przemieszczania się od stolika do stolika i ciągłej aktywności ruchowej. Nie lada wyzwanie mieli uczniowie klasy VI. Wielokrotnie musieli się schylać, kucać a niekiedy siadać na posadce korytarza, by dobrze określić wymiary zaznaczonych wielokątów. Podczas takich lekcji uczniowie są zaangażowani w stu procentach.

          Joanna Königsberg
           

      • „Dwie Dorotki”
        • „Dwie Dorotki”

        • 19.01.2023
        • 18 stycznia aktorzy z Krakowa zaprosili dzieci na bajkę pt. „Dwie Dorotki”. Było to interaktywne przedstawienie, w którym widownia brała czynny udział. Dwie siostry przeżywały te same przygody, ale zupełnie inaczej do nich podchodziły. Spektakl uświadomił raz jeszcze, że lenistwo i zachłanność zawsze zostaną ukarane, natomiast pracowitość, dobroć oraz szczerość – nagrodzone. Była to lekcja dla każdego człowieka, bez względu na wiek.

      • "Lokomotywa"
        • "Lokomotywa"

        • 19.01.2023
        • W poniedziałek, 16 stycznia, muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”, zabrali nasze najmłodsze dzieci w cudowną podróż muzyczną ciuchcią. Muzyka oraz wiersz J. Tuwima pt. „Lokomotywa” towarzyszyły naszym melomanom w tej niezwykłej wyprawie.  Znane, lubiane i wpadające w ucho utwory bardzo podobały się maluchom, które aktywnie uczestniczyły w tym wydarzeniu. Jednocześnie przypomniały sobie brzmienie oraz budowę gitary elektrycznej, puzonu i shakera, czyli grzechotki.

      • Ozdabianie papieru metodą IRIS FOLDING
        • Ozdabianie papieru metodą IRIS FOLDING

        • 11.01.2023
        •             W okresie świątecznym na zajęciach w Zerówce odbywała się innowacja pt. „Iris folding- technika kształtująca wyobraźnię przestrzenną, istotną dla rozwoju przyszłych umiejętności matematycznych w grupie dzieci 6-letnich”.

          Przedszkolaki zostały zapoznane z ciekawą metodą zdobienia papieru- iris folding, która pochodzi z Holandii i polega na kreatywnym wykorzystywaniu pasków papieru w tworzeniu kartek tematycznych, obrazków.

          Pojedyncze paski papieru nakleja się według spiralnego schematu, tworząc wzór przesłony aparatu fotograficznego. Wygląda to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest wyjątkowo proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Najlepiej zestawiać ze sobą kilka kolorów papieru, wtedy efekt staje się ciekawszy.

          Do wykonania pracy potrzebna jest kartka z rozrysowanym wzorem, która posłuży jako podkład do naklejania pasków. Dodatkową zaletą tej metody, szczególnie ważnej podczas pracy jest utrwalenie  wiadomości z matematyki i plastyki.

          Wszystkie dzieci najbardziej uwielbiają moment, gdy odwracamy naszą bazę na drugą stronę i sprawdzamy efekt końcowy naszej pracy.

          Zajęcia dostarczają dzieciom radosnych chwil, pozytywnych emocji oraz satysfakcji z samodzielnie wykonywanych obrazków i kartek poznaną techniką.

           

          Iwona Górecka-Spyrka

           

      • "Szkolne pogadanki"
      • Grudniowa zbiórka karmy dla piesków
        • Grudniowa zbiórka karmy dla piesków

        • 29.12.2022
        •             W grudniu Szkolne Koło Wolontariusza zorganizowało zbiórkę karmy dla bezdomnych psów, które znajdują się w kożuchowskim przytulisku. Celem zbiórki było wspomożenie przytuliska dla psów, którym opiekuje się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych USKOM Sp. z o. o. w Kożuchowie. Udało nam się zebrać około 50 kg karmy.  Poprzez przedsięwzięcie chcieliśmy zwrócić uwagę na problem pokrzywdzonych zwierząt. Los bezdomnych, porzuconych  zwierząt nie powinien być dla nikogo obojętny. Jak zawsze w naszej szkole nie brakuje osób, które kochają zwierzęta. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Poniżej zamieszczamy informację z podziękowaniami, które znajdują się na stronie Internetowej Przedsiębiorstwa USKOM w Kożuchowie.

           

           

          Krystyna Mandziej

           

      • Wigilijne spotkania w przedszkolu
        • Wigilijne spotkania w przedszkolu

        • 27.12.2022
        •             Dnia 22 grudnia 2022 r. odbyły się wigilie klasowe w Zerówce i grupie „Jagódki”. Wigilia w każdej grupie rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pisma Pisma Świętego opowiadającego o przyjściu Jezusa na świat. Najważniejszą częścią spotkania było połamanie się opłatkiem- symbolem zgody i pojednania. Słowa ewangelii, poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz świąteczne życzenia wprowadziły nas w cudowny okres Świąt Bożego Narodzenia. Dla większości dzieci była to ich pierwsza taka uroczystość w życiu. Był to dzień, w którym dzieci razem spędziły miłe chwile w przedszkolu przy wigilijnym stole i wspólnym kolędowaniu.

           

           

                                                                                                                                Iwona Górecka-Spyrka

                                                                                                                                Bogumiła Żyrolis

      • „Narodziny w Betlejem”
        • „Narodziny w Betlejem”

        • 22.12.2022
        •             W czwartek, 22 grudnia 2022r. odbyły się Jasełka przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 6-latków.

          Celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną.

          Mali aktorzy odważnie zaprezentowali się w swoich rolach i przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus. Dzieci przecudownie wyglądały w kostiumach postaci z Jasełek, a byli to: Maryja, Józef, anioły, pasterze, gwiazda, królowie oraz krówka i owieczka. Wszystko oczywiście w scenerii szopki i gwieździstego nieba.

          W rolę pasterza wcieliła się również uczennica klasy III Adrianna Ogłodek, która zastąpiła chorego brata.

          Przepiękna scenografia oraz wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary nadało temu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie było wyjątkowe, gdyż wszyscy zgromadzeni na apelu chętnie włączyli się w śpiewanie kolęd.

          Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała rodzicom dzieci z Zerówki za aktywne włączenie się w przygotowania do jasełek oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

           Iwona Górecka-Spyrka

           

      • Świąteczna  dekoracja
        • Świąteczna dekoracja

        • 22.12.2022
        • Corocznym zwyczajem odbył się w naszej szkole konkurs na Świąteczną dekorację sali lekcyjnej. Uczniowie z rodzicami oraz wychowawcami aktywnie zaangażowali się w dekorowanie klas. Jury (A. Haniszewska, N. Sługocka oraz J. Gołaszewska) stanęło przed bardzo trudnym wyborem.

          Ostatecznie konkurs wygrali:

          kategoria przedszkole: Zerówka i Jagódki;

          kategoria klasy I-III: klasa II;

          kategoria klasy IV-VIII: klasa V i klasa VII.

          Zwycięzcom gratulujemy :) 

      •   Wigilia w klasie pierwszej!
        •  Wigilia w klasie pierwszej!

        • 22.12.2022
        •       Wigilia klasowa, to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. W naszej klasie Wigilia rozpoczęła się w czwartek 22 grudnia. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, sianko, stroik oraz pierniczki i inne słodkości przygotowane przez rodziców. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.  Było naprawdę świątecznie i magicznie… 

           Monika Konigsberg

      • Wigilia klasowa w kl. II
        • Wigilia klasowa w kl. II

        • 22.12.2022
        • W środę 21 grudnia w klasie II odbyła się Wigilia klasowa  z wychowawczynią Panią Katarzyną Jastrzębską i katechetą Panem Piotrem Wasylciowem. Pan Piotr rozpoczął uroczystość od modlitwy i przeczytania fragmentu z Biblii o narodzeniu Pana Jezusa. Później było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnie życzeń. Po poczęstunku były śpiewane kolędy. To były radosne chwile.

          Katarzyna Jastrzębska

      • „Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”
        • „Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”

        • 22.12.2022
        • W grudniu muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” przybyli do naszej szkoły z kolejnym koncertem, który nosił tytuł „Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”. Pani Muzyka tym razem przeniosła najmłodszych melomanów w przepiękne góry Alpy. Artyści przebrani w regionalne stroje tyrolskie, zapoznali z kulturą, a także muzyką tego regionu. Dzieci usłyszały brzmienie dzwonków krowich, skrzypiec, klarnetu, gitary elektrycznej. Widownia wyrażały swoje emocje poprzez klaskanie oraz poruszanie się w rytm muzyki.  Koncert zakończył się życzeniami świątecznymi, jako że był ostatnim w tym roku kalendarzowym.

      • „MATEMATYKA NA ŚWIĘTA ”
        • „MATEMATYKA NA ŚWIĘTA ”

        • 20.12.2022
        • Zerówka w grudniu zrealizowała trzeci moduł projektu pt. „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. W czasie zajęć sześciolatki zastanawiały się nad tym, czy przygotowania do świąt są związane z matematyką.

          Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pokazujący wykorzystanie matematyki na święta. Zastanawiały się, czy prezenty są ważne w życiu oraz co wolą bardzie j- dawać czy otrzymywać prezenty. Sześciolatki szybko oszacowały, że w naszej klasie jednak większość dzieci lubi je dostawać.

          W trakcie zajęć zastanawialiśmy się, co jest ważne w czasie planowania podarunków dla bliskich. Okazało się,że poza gustem osoby obdarowywanej musimy wziąć pod uwagę aspekt matematyczny- budżet, czyli to, ile kosztuje prezent lub prezenty.

          Zadaniem praktycznym było zapakowanie prezentu dla kogoś z rodziny.

          Dzieci pracowały w parach - mierzyły długość, szerokość oraz wysokość przyniesionych przedmiotów. Dokonywanie pomiarów i obliczeń odbywało się pod kierunkiem wychowawczyni, aby wesprzeć uczniów w dodawaniu dużych liczb. Dzieci odmierzały ile potrzebują papieru do pakowania prezentu oraz wstążki.

          Przedszkolaki na lekcji dowiedziały się co to znaczy algorytm pakowania prezentów i na koniec wykonały zadanie praktyczne. Efektem finalnym było zapakowanie prezentu świątecznego, a dowodem wykonane zdjęcia. Po realizacji modułu dzieci otrzymały naklejkę do dzienniczka wielkiego matematyka.

           

          Iwona Górecka-Spyrka

           

      • Zajęcia z Piąteczką
        • Zajęcia z Piąteczką

        • 20.12.2022
        •             20.12.2022 r. uczniowie z klasy ósmej uczestniczyli w ramach doradztwa zawodowego w zajęciach przeprowadzonych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Kożuchowie.

          Podczas spotkania zostali zapoznani z ofertą szkoły, kierunkami kształcenia, kwalifikacjami jakie mogą zdobyć, możliwościami rozwoju i zatrudnienia. Zdobyte informacje wykorzystają przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.

                      W najbliższym czasie wezmą udział w warsztatach, podczas dnia otwartego szkoły, na które zostali zaproszeni.

           

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Drewniane ozdoby- warsztaty świąteczne
        • Drewniane ozdoby- warsztaty świąteczne

        • 20.12.2022
        •             Dnia 14 grudnia 2022r. w Zerówce odbyły się warsztaty świąteczne, które przeprowadziła mama Antosia- pani Joanna Michalak. Na samym początku pani Joanna opowiedziała o swojej pasji, jaką jest wykonywanie dekoracji z drewna oraz o podstawach jego obróbki. Następnie dzieci pod czujnym okiem zaproszonego gościa przystąpiły do przekształcania kawałka surowego drewna w barwną choinkę oraz radosnego mikołaja.

          W czasie kiedy pomalowane drewno musiało wyschnąć, sześciolatki samodzielnie napisały listy, które wrzuciły do specjalnie przygotowanej drewnianej skrzynki „Listy do Świętego Mikołaja”, które trafią oczywiście do oddalonej Laponii.

          Podczas zajęć wszystkie dzieci pracowały z wielkim zapałem oraz chętnie wykonywały przepiękne ozdoby świąteczne. Wykonane na warsztatach choinki i mikołaje udekorują mieszkania naszych przedszkolaków lub staną się miłym upominkiem dla bliskiej osoby.

          Warsztaty przebiegły w bardzo sympatycznej i świątecznej atmosferze, a uśmiech na twarzach dzieci towarzyszył im przez cały czas.

          Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mamie Antosia za poświęcony czas

          oraz ogromne zaangażowanie.

           

           Iwona Górecka-Spyrka 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym
      • 68-3881424
      • SZKOŁA PODSTAWOWA MIROCIN DOLNY 28 67-120 KOŻUCHÓW Poland
      • Konto Szkoły -13 9673 0007 0000 0007 1286 0001 Bank Spółdzielczy Kożuchów
  • Galeria zdjęć

      brak danych