Uczennica kl. II Nikola Bończyk zajęła III miejsce w kategorii klas I-III w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zamek w Kożuchowie nt. " Tradycyjna palma wielkanocna".
Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy!
Katarzyna Jastrzębska
Uczennica kl. II Nikola Bończyk zajęła III miejsce w kategorii klas I-III w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zamek w Kożuchowie nt. " Tradycyjna palma wielkanocna".
Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy!
Katarzyna Jastrzębska
Dnia 05 kwietnia 2023r sześciolatki wykonywały świąteczne kartki techniką iris folding. Motywem przewodnim była oczywiście świąteczna pisanka.
Do produkcji pocztówek w tej technice można użyć różnych materiałów, przedszkolaki tym razem wykorzystały satynowe wstążki w różnych kolorach.
Mali uczestnicy warsztatów w radosnych nastrojach, bogatsi o wiedzę na temat tradycji świątecznych i z kolorowymi kartkami dla najbliższych w ręku wrócili do domów, by z niecierpliwością oczekiwać na prawdziwe pisanki, „ zajączka” i mokry śmigus-dyngus.
Iwona Górecka-Spyrka
W kwietniu 2023 r. odbył się szkolny konkurs na najciekawszą kartkę z życzeniami w języku niemieckim. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pisania życzeń wielkanocnych w j. niemieckim, kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych uczniów i kształtowanie kreatywności. W konkursie udział wzięło 30 uczniów, co bardzo nas cieszy. Piękne, estetyczne i pomysłowo wykonane kartki cieszyły oko oglądających wystawę.
Jury postanowiło przyznać I miejsca ex aequo uczniom, których kartki były pracochłonne i najciekawiej wykonane oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Bardzo dziękujemy uczniom za tak liczny udział w konkursie.
Emilia Bęben, Agnieszka Zamroziewicz
Dnia 03 kwietnia 2023r. odbyły się kolejne warsztaty świąteczne, które przeprowadziła mama Antosia- pani Joanna Michalak.
Dzieci pod czujnym okiem zaproszonego gościa przystąpiły do przekształcania kawałka surowego drewna w barwną pisankę, baranka oraz wianek wielkanocny. W czasie kiedy pomalowane drewno musiało wyschnąć, sześciolatki bawiły się w szukanie ukrytych w sali przez zajączka wielkanocnego czekoladowych jajeczek.
Podczas zajęć wszystkie dzieci pracowały z wielkim zapałem oraz chętnie wykonywały przepiękne ozdoby świąteczne. Pani Joanna zapewniła dzieciom dostęp do kreatywnych akcesoriów takich jak: drewniane dekory o kształtach wielkanocnych, pompony, brylanciki, cekiny oraz kwiatki z pianki. Tego typu zajęcia były bardzo atrakcyjne dla wszystkich przedszkolaków, sprawiły im wiele radości, a oprócz tego dzieci ćwiczyły motorykę małą, rozwijały kreatywność oraz wyobraźnię twórczą. Piękne, kolorowe dekoracje wykonane przez dzieci na warsztatach ozdobią mieszkania naszych przedszkolaków tworząc niesamowity klimat.
Warsztaty przebiegły w bardzo sympatycznej i świątecznej atmosferze, a uśmiech na twarzach dzieci towarzyszył im przez cały czas.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mamie Antosia za poświęcony czas
oraz ogromne zaangażowanie.
Iwona Górecka-Spyrka
03.04.2023 r. na prośbę rodziców i Rady Pedagogicznej do szkoły przyjechał nasz dzielnicowy, pan Mariusz Adam, który spotkał się z uczniami klas I – VIII. Powodem zaproszenia przedstawiciela policji były powtarzające się problemy wychowawcze jakie sprawiają niektórzy uczniowie. Jest to agresja słowna i fizyczna, nieposłuszeństwo wobec nauczycieli, wulgaryzmy językowe, lekceważenie obowiązków szkolnych. Wszyscy uczniowie zostali pouczeni o konsekwencjach łamania regulaminu szkolnego, naruszania godności osobistej innych dzieci oraz osób dorosłych. Dowiedzieli się, że z powodu niewłaściwego zachowania mogą być skierowani do ośrodka wychowawczego lub socjoterapii. Odbywa się to na wniosek sądu, do którego szkoła może napisać prośbę o wgląd w sytuację wychowawczą rodziny. Spotkanie z dzielnicowym było formą przestrogi i przypomnienia norm i zasad, które każdy musi przestrzegać.
Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy sprawiają problemy poprawią swoje zachowanie a czas, który spędzają w szkole spożytkują na naukę i zabawę.
Bogumiła Pleśnierowicz
24.03.2023 r. tegoroczni ósmoklasiści uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Kożuchowie.
W programie Dnia Otwartego były liczne atrakcje, spotkania, gry i zabawy edukacyjne, podczas których przyszli absolwenci poznali perspektywy edukacyjne na dalszym etapie kształcenia, jakie oferuje im szkoła. W osobistych spotkaniach uczniowie i pracownicy dzielili się swoją wiedzą, informowali o możliwościach kształcenia i rozwoju osobistego w ,,Piątce”.
Ważnym podkreślenia jest fakt, że tak samo jak w ubiegłym roku szkolnym uczniowie zajęli pierwsze miejsce w zmaganiach wymagających wiedzy i sprawności fizycznej, rywalizując z kilkoma szkołami.
Po kilku godzinach usatysfakcjonowani, z dyplomem w ręku, wróciliśmy do szkoły.
W środę 5 kwietnia odbyły się warsztaty wielkanocne podczas których uczniowie kl.II zdobili jajka różnymi technikami. Dzięki mamie Miłosza, Pani Joannie Jankowskiej, która przywiozła kosz ugotowanych jajek ze swojej fermy, dzieci mogły wykazać się kreatywnością i swoimi zdolnościami plastycznymi. Jajka były zdobione pisakami, farbami oraz ozdobnymi serwetkami klejonymi na białko jajka. Pięknie ozdobione jajka trafią do koszyczka ze święconką. Uczniowie wykonywali także z tekturowych rurek zajączki i podstawki do jajek. Wszystko po to, żeby udekorować stół na wielkanocne śniadanie. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości.
Katarzyna Jastrzębska
Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych, a najlepiej kiedy robią to razem z Rodzicami.
W dniu 28 marca 2023 uczniowie klasy 1 wraz z Rodzicami uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, podczas których wykonali piękne ozdoby świąteczne. Celem tego spotkania było tworzenie okazji do poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich najbliższymi. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Uczestnictwo w tych warsztatach stworzyło warunki do rozwijania kreatywności i twórczości dzieci.
Serdecznie dziękuję Rodzicom, życzę zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.
Monika Konigsberg
31 marca 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli odbyły się XLV powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom.
Szkołę reprezentowało 6 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.
Magdalena Staroszczuk zajęła 1 miejsce w kategorii wiekowej I - IV.
14 kwietnia będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu w Żaganiu.
Serdecznie gratulujemy i Dziękujemy
W dniach 13 marca - 17 marca świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki. W tym czasie odbyły się w klasach IV – VIII konkursy matematyczne: „Mistrz Tabliczki Mnożenia” propagujące wśród młodzieży znajomość tabliczki mnożenia oraz międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”. Uczniowie w różnych kategoriach rozwiązywali zadania nietypowe, wymagające logicznego myślenia i niestandardowego podejścia do problemu matematycznego. Podczas Tygodnia Matematyki w klasach IV – VI zamiast standardowej lekcji matematyki odbyły się podchody matematyczne, w których uczniowie przemierzając korytarze szkolne poszukiwali kopert z ukrytymi zadaniami, które następnie rozwiązywali. Takim sposobem zostali wyłonieni mistrzowie podchodów poszczególnych klas. Cały czas dostępna był galeria prac uczniowskich o tematyce geometrycznej, które przypadły do gustu szczególnie uczniom klas młodszych. Ten tydzień był dobrą okazją, by pokazać bardziej przyjazną i ciekawą stronę matematyki.
Joanna Königsberg
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem poprzez ubranie się tego dnia na niebiesko lub wycięciu niebieskiego serduszka do przyczepienia na ubranie lub plecak.
Samorząd Szkolny
Ostatni tydzień marca uczniowie kl. IV na lekcjach języka polskiego omawiali lekturę pt. „Tajemniczy Ogród”.
Zainspirowani uczniowie magicznym ogrodem wzięli udział w konkursie polonistycznym, który miał na celu rozbudzić wśród uczniów wyobraźnie i stworzyć swój wymarzony a nawet tajemniczy ogród.
Uczniowie pracując metodą projektu mieli za zadanie w formie makiety lub np. w pudełku wykonać indywidualnie swój wymarzony i wymyślony – „Tajemniczy ogród”.
Chętni i kreatywni uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje pomysłowe makiety lub pudełka podczas jednych z lekcji języka polskiego.
Technika ta, podobnie jak lapbook, uruchamia wielkie pokłady kreatywności uczniów, pozwala pokazać własną wrażliwość i indywidualny odbiór dzieła literackiego.
Makiety konkursowe są przepiękne- nie zabrakło kreatywności i pomysłów.
Udział w konkursie przyniósł uczniom dużo radości i satysfakcji.
Uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję i wielkie brawa za kreatywność.
mgr Agnieszka Zamroziewicz
W minionym tygodniu wspólnie z dziećmi z Zerówki skutecznie odganialiśmy szaro-bury klimat zimowy, a to za sprawą zajęć z iris foldingu, podczas których było kolorowo i wiosennie. Przedszkolaki jako pierwsze wykonywały: pszczoły, biedronki, tulipany oraz kwiatki. Potem przyszedł czas na motyla, który łączy w sobie dwa „irysy”-po jednym na każdym ze skrzydeł. Z każdym tygodniem i każdymi zajęciami sześciolatki robiły coraz mniej błędów, a kolejne prace okazywały się coraz bardziej dopracowane i oryginalne.
W trakcie warsztatów wszyscy świetnie się bawili, mieli okazję odkryć w sobie ukryty talent i zmysł plastyczny.
Iwona Górecka-Spyrka
22 marca aktorzy z Krakowa zaprezentowali bajkę pt. „Zaczarowany młynek”. Była to historia biednego rybaka, który z powodu sztormu, nie mógł zarzucić sieci i złowić ryb. Pewnego dnia spotkał Ducha czarciej skały, z którym podzielił się ostatnią kromką chleba, za co otrzymał niezwykły młynek. Dzięki temu wszystkie problemy rodziny rybaka zostały rozwiązane. Bajka uczy, że w życiu należy być dobrym, uczciwym, pracowitym oraz wrażliwym na ludzką krzywdę człowiekiem. Taka postawa zawsze będzie nagrodzona. Natomiast chytrość, lenistwo i egoizm gubi każdego. Był to barwny, interaktywny spektakl, podczas którego dzieci doskonale się bawiły.
21 marca cała społeczność szkolna zgodnie z tradycją pożegnała zimę i powitała upragnioną wiosnę.
Jak co roku, tego dnia Samorząd Szkolny przygotował na ten dzień wiele atrakcji. Po dwóch pierwszych lekcjach wszystkie klasy udały się na apel, przygotowany przez uczniów. V klasa przygotowała wiosenny apel pt. "Wesołe wróżki". W skeczu uczniowie zaprezentowali, w jaki sposób powstała pora roku Wiosna. Po przedstawieniu V-klasiści przeprowadzili wiosenny quiz - zadawali pytania, a nagrodą był słodki poczęstunek. Cała szkoła była zaangażowana w quiz i świetnie się bawiła. Na apelu zostały wręczone przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej nagrody dla uczniów, którzy brali udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Następnie nauczyciele wraz z uczniami zgromadzili się na boisku szkolnym .
Pierwszą atrakcją był przemarsz oraz pokaz Marzann, które były wyjątkowe i różnorodne.
Kolejnym zadaniem klas było wykonanie wokalu muzycznego na temat wiosny. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, zwłaszcza, że słowa i podkład muzyczny musieli sami dobrać.
Po wiosennych nutkach nadeszła długo wyczekiwana chwila, którą był pokaz kostiumów oraz przebrań. Nie zabrakło pani wiosny, ważki, bocianów, żab oraz postaci bajkowych, takich jak Włóczykij. Na pokazie modowym uczennice z różnych klas zaprezentowały również taniec belgijski.
Po takich atrakcjach nadszedł czas dla sportowców, którzy rywalizowali ze sobą podczas gry w „ cztery ognie” pod okiem naszych wuefistów. Walka o I miejsce była zacięta.
W tym czasie chętni uczniowie zmagali się w grze „ kółko i krzyżyk” pod czujnym okiem naszego historyka.
Po kilku godzinach świetnej zabawy, a także rywalizacji, nadszedł czas na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby wspólnie świętować.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by I Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę i wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.
Samorząd Szkolny z opiekunem
15 marca muzycy z Biura koncertowego „Orfeusz” przybyli do naszej szkoły, aby kolejny raz zainteresować dzieci niezwykłą muzyką. Tym razem była to” Opowieść o rycerzu i królowej Elfów”. Wydarzenie łączyło w sobie wspaniałą muzykę, cudowny taniec oraz ciekawą historię. Dźwięki wypływające z instrumentów dętych drewnianych sprawiły, że widownia z wielkim zainteresowaniem uczestniczyła w koncercie. Jednocześnie wykazała się poczuciem rytmu i rewelacyjnym słuchem. Bohaterami spotkania były takie instrumenty, jak: flet poprzeczny, flet prosty sopranowy oraz tenorowy, fagot, flażolet, okaryna i dwojnica. Artyści, jak zwykle, nagrodzeni zostali gromkimi brawami.
W kolejnym realizowanym module tematem była „Matematyka w architekturze”.
Sześciolatki miały okazję do wędrówki, uważnego obserwowania otoczenia oraz poznania zawodu architekta. Głównym celem było nauczenie patrzenia na budynki, które otaczają dzieci na co dzień, w nowy, matematyczny sposób.
W architekturze doskonale widać umiejętność planowania, porządek, rytm czy symetrię.
Przedszkolaki miały okazję samodzielnie odkrywać te prawidłowości w czasie obserwacji najbliższego im budynku- szkoły.
Efektem finalnym było wykonanie rysunku budynku szkolnego i odszukanie w nim elementów matematycznych. Projekt okazał się kapitalną zabawą edukacyjną, dzięki której dzieci doskonaliły umiejętność współpracy w grupie i uczyły się planowania.
Iwona Górecka-Spyrka
17 lutego 2023 roku, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie z klasy ósmej uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielem z Zespołu Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze. Natomiast 7 marca 2023 roku na lekcję z doradztwa zawodowego, w ramach cyklu poznajemy szkoły została zaproszona nauczycielka – doradca zawodowy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,Elektryk” w Nowej Soli. Na obu zajęciach ósmoklasiści zostali zapoznani z topografią szkoły, kierunkami kształcenia oraz dodatkowymi zajęciami i ofertami. Celem zajęć była pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej.
8 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w spektaklu teatralnym ,,Mała, zielona planeta” w Domu kultury Nowa Sól przygotowanym przez aktorów z teatru ARTENES z Wrocławia. Poprzez spektakl promowane były takie wartości jak: szacunek dla przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za wspólne dobro i świadomość wpływu na otaczające środowisko. Uczniowie przyswoili wiedzę o segregacji śmieci oraz dbałości o naszą planetę, aby była zielona, piękna i czysta.
Monika Konigsberg
06 marca 2023 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z paniami polonistkami Agnieszką Zamroziewicz - organizatorem wyjazdu i panią Malwiną Wajdą pojechali do nowosolskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. "Balladyna" dzieła Juliusza Słowackiego. Cały spektakl sprzyjał refleksji nad funkcjonowaniem na świecie dobra i zła oraz nad problemem kary za winę. Bohaterki zostały opisane na zasadzie kontrastu: Alina to uosobienie dobra, Balladyna - zła. W świecie utworu zło zwycięża nad dobrem. Alina ginie, żoną Kirkora, księżną zostaje okrutna Balladyna. Ginie także jej mąż, szlachetny Kirkor, który chce zwrócić koronę - symbol władzy. Dopiero w ostatniej scenie dobro odzyskuje władzę.
Udział w spektaklu był doskonałą żywą lekcją języka polskiego. Uczniowie poprzez udział w kulturze rozbudzają swoje zainteresowania czytelnicze oraz kształtują swoją wrażliwość estetyczną, a dla uczniów ósmej klasy przedstawienie było przypomnieniem treści z lektury obowiązkowej, która pojawi się zapewne na egzaminie.
Agnieszka Zamroziewicz
2 marca w Centrum Kultury w Nowym Miasteczku odbył się powiatowy etap Konkursu Recytatorskiego ProArte. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Bernad i Nicola Niedźwiedź (kategoria 4-6) oraz Ewelina Mostowska, Emilia Kępińska i Maja Janowska (kategoria 7-8). Wiersze wybrane przez dziewczęta były bardzo ambitne, a recytatorki dały z siebie wszystko. Walka o nominacje do etapu wojewódzkiego była bardzo zacięta. Nasze dziewczyny nie awansowały dalej, jednak możemy być z nich bardzo dumni.
3 marca 2023 roku w szkole odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady.
Po zakończonych wyborach komisja przystąpiła do liczenia głosów.
Na radnego do Młodzieżowej Rady Miejskiej zostali wybrani:
Emilia Kępińska klasa VII
Maciej Kotarski klasa VII
Gratulujemy
2 marca 2023 roku odbyły się eliminacje szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Konkurs został przeprowadzony przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie Górnym, Mirocinie Dolnym i Studzieńcu.
Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów, zakwalifikowali się do dalszego etapu.
Gratulujemy i Dziękujemy
"Szkolne Pogadanki" nr III /01-02/2023r
22 lutego aktorzy z krakowskiego teatru Krak – Art zaprezentowali przedstawienie pt. „Zimowa opowieść”. Główny bohater – elf Chichotek uwielbiał płatać figle. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z Jego wybryków i dlatego spotkała Go kara. Został zamieniony w pingwina. Przygody Chichotka były zabawne, a jednocześnie pouczające. Dzieci zrozumiały, że nie należy lekceważyć oraz żartować z drugiego człowieka. Uświadomiły sobie, że pomoc innym daje wiele radości. Był to spektakl interaktywny. Widownia doskonale się bawiła.
We wtorek 21 lutego 2023 roku w naszej szkole gościliśmy sławne postacie z bajek, filmów, ale również celebrytów, superbohaterów, księżniczki, sportowców i wiele innych niejednokrotnie zamaskowanych postaci. Cała szkoła od rana rozbrzmiewała muzyką i zabawą. W konkursach prowadzonych przez rodziców uczniowie wygrać mogli słodkie i zdrowe nagrody.
Bardzo dziękuję rodzicom i uczniom, dzięki którym świetlica szkolna zamieniła się na jeden dzień w salę balową a tegoroczny Bal Karnawałowy mógł się odbyć.
Na Was zawsze można liczyć.
Monika Konigsberg
W poniedziałek 21 lutego do naszej szkoły zawitały przedstawicielki nowosolskiego SANEPIDU Pani Mariola Poźniak i Pani Małgorzata Kłyszko. Celem wizyty były zajęcia przeprowadzone przez naszych gości w klasach I-III nt. „Z higieną za pan brat” oraz w klasach VII-VIII nt. „Profilaktyka nowotworów piersi”.
Pan Małgorzata udostępniła i omówiła prezentację multimedialną dotyczącą zasad higieny i zdrowego stylu życia. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach odgadując zagadki, odpowiadając na pytania dotyczące powyższej tematyki. Dzieci utrwaliły sobie m.in. jak prawidłowo myć ręce, ile powinno się jeść posiłków w ciągu dnia, dowiedziały się o szkodliwości częstego jedzenia fast foodów.
Zajęcia w klasach VII-VIII dotyczyły profilaktyki nowotworów piersi. Prowadzące pokazały fantoma, na którym dziewczynki a także chłopcy uczyli się badania piersi, wyszukiwania niepożądanych guzków. Prezentacja multimedialna pomogła zrozumieć co może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Pogadanka, prezentacja i praktyczne ćwiczenia na fantomie przybliżyło uczniom wagę samodzielnego badania palpacyjnego. Wszyscy otrzymali ulotki-zawieszki, na których są pokazane krok po kroku czynności do samodzielnych badań piersi. To były bardzo potrzebne i pouczające zajęcia. Dziękujemy Paniom z Sanepidu- Nowa Sól za przeprowadzenie tych zajęć.
Katarzyna Jastrzębska
Przez minione dwa tygodnie odbywały się zajęcia plastyczne związane z wprowadzoną innowacją pedagogiczną w Zerówce. Dzieci krok po kroku uczyły się wykonywać różne obrazki związane z aktualną porą roku tj. bałwanki i pingwinki.
Na każdych zajęciach sześciolatki mierzyły się z coraz trudniejszymi projektami, jednak po zajęciach okazywały się zdecydowanie mniej straszne niż się wydawało na początku.
Iris folding to efektywna technika i wcale nie taka łatwa dla dzieci, mimo to wszyscy poradzili sobie świetnie. Niektóre dzieci nie potrzebowały żadnej pomocy z mojej strony i same od początku do końca stworzyły swoją pracę. Jestem dumna ze wszystkich,że tak wspaniale pracują.
Zajęcia takie wpływają na rozwój wyobraźni, pomysłowości, ćwiczą precyzję oraz dokładność. Pozwalają na wyćwiczenie u dzieci sprawności w klejeniu, wymiarowaniu, składaniu i wycinaniu. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na końcowy moment, gdy zobaczą efekt swojej pracy. Za każdym razem okazuje się, że jest to efekt WOW!
Iwona Górecka-Spyrka
Dnia 16 lutego 2023r. dzieci 4,5 i 6 letnie wzięły udział w zorganizowanym balu karnawałowym.
Tego dnia przedszkolaki nareszcie mogły wcielić się w różne postacie bajkowe. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż wszyscy byli przebrani za bohaterów znanych bajek, a także w księżniczki, wróżki, policjantów, zwierzątka i rzeszę Spidermanów. Wystrój sali wprowadził nas w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach przygotowanych dla nich przez zaproszonych animatorów.
Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do szalonego tańca, aż do utraty tchu!
Podczas odpoczynku dzieci udały się do swoich sal na przygotowane poczęstunki z okazji Tłustego Czwartku.
Bal karnawałowy przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Iwona Górecka-Spyrka
Pinokia znają wszyscy, mali jak i duzi. Trudno nie polubić drewnianego pajaca, wyrzeźbionego z niezwykłego, mówiącego kawałka drewna, który pomimo szczerych chęci ciągle wpada w różne tarapaty.
Opowieść o drewnianym pajacyku ma wielką wartość wychowawczą.
Tak więc chętni uczniowie z klasy IV, w ramach podsumowania lekcji poświęconych omawianiu lektury, wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Pinokio – pajacyk z drewna”.
Uczniowie do wyboru mieli narysowanie głównego bohatera lub trochę trudniejsza forma- wykonanie pajacyka z dowolnego materiału co było nie lada wyzwaniem.
Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do przeczytania lektury, pobudzanie kreatywnego działania i pomysłowości, ale również i świetna zabawa z rodziną.
Gratulacje dla kreatywnych Artystów
mgr Agnieszka Zamroziewicz
Powered by aSc EduPage