• Aktualności

      • Andrzejki w klasie VII
        • Andrzejki w klasie VII

        • 30.11.2021
        •           29 listopada, w klasie VII odbyły się Andrzejki klasowe. Na wstępie wychowawczyni klasy, pani Agnieszka Zamroziewicz puściła prezentację multimedialną, aby wprowadzić klasę w odpowiedni nastrój oraz zaznajomić skąd się wzięła i kiedy ta tradycja zagościła na stałe w naszym kalendarzu.

          Po obejrzeniu krótkiego filmiku nadszedł czas na wróżby oraz zabawy.

          Uczniowie solidnie się do tego przygotowali. Przy słodkim poczęstunku nie zabrakło takich wróżb jak : „lanie wosku” - to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Potrzebne do niej są świece, miska z wodą oraz klucz. Z zapalonej świeczki leje się  wosk przez dziurkę od klucza, prosto do naczynia z zimną wodą.

          „Rzucanie monetą”- każdy z uczestników musi pomyśleć życzenie, a następnie wybrać monetę o dowolnym nominale i z wyznaczonego miejsca spróbować trafić do naczynia. Temu, komu się uda spełni się marzenie.

          „Serce i szpilka”- Z kartek papieru wycinamy serce i na jednej ze stron zapisujemy męskie, a na drugiej żeńskie imiona. W zależności od tego, kto bierze akurat udział w zabawie, serce odwraca się w odpowiednią stronę. Później uczestnik lub uczestniczka z zawiązanymi oczami ma trafić szpilką w jedno z imion. Imię, w które trafimy, należy do przyszłego ukochanego lub ukochanej.

                  Zabawa i nastroje były przednie. Nie obeszło się bez śmiechu i dobrego humoru. Wszyscy się świetnie bawili .

          Agnieszka Zamroziewicz

      • Pluszaki dla małych pacjentów
        • Pluszaki dla małych pacjentów

        • 29.11.2021
        • Uczniowie naszej szkoły podzielili się swoimi pluszakami i pomogli małym pacjentom.

          Od października w naszej szkole trwała zbiórka maskotek dla dzieci. Zebrano 197 pluszaków.

          Maskotki zostały przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego oraz Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu w Nowej Soli. Za pośrednictwem nowosolskich ratowników medycznych rozdano je chorym lub poszkodowanym w wypadkach dzieciom. Maskotki są bardzo potrzebne małym pacjentom w każdej karetce. Przejazd karetką jaki chore lub poszkodowane dziecko odbywa w drodze do szpitala jest bardzo stresujący. Puszysty miś jest ogromnym wsparciem dla malucha w tak trudnych dla niego chwilach.  Dziecko tulące maskotę lepiej współpracuje z zespołem medycznym. Ratownicy na pluszaku pokazują badania oraz czynności medyczne,  a to powoduje zmniejszenie lęku i stresu u małego pacjenta.

          Serdecznie dziękujemy dzieciom za przekazane maskotki.

          Organizatorzy:

          A. Haniszewska  i Szkolny Wolontariat

          Ratownicy Medyczni z  Nowej Soli

           

           

      • „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”
        • „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”

        • 26.11.2021
        • Granty PPGR - aktualizacja wniosków

           

          W związku ze zmianą wytycznych w zakresie programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” i wezwaniem Gminy Kożuchów do uzupełnienia wniosku złożonego przez Gminę, informujemy rodziców/opiekunów prawnych uczniów, ubiegających się o komputery oraz osoby pełnoletnie, które złożyły oświadczenia we własnym imieniu o konieczności dokonania niezbędnych uzupełnień, złożonych przez Państwa oświadczeń.

           

          W związku z powyższym należy dostarczyć:

          1) wypełnione przez wnioskodawcę oświadczenie o stopniu pokrewieństwa – druk w załączeniu   – DOTYCZY  WSZYSTKICH  WNIOSKODAWCÓW

          2) dokumenty (do wglądu) poświadczające stopień pokrewieństwa w linii prostej ucznia  z rodzicem/opiekunem prawnym, dziadkiem/babcią, pradziadkiem/prababcią pracującymi niegdyś w PPGR, wymienionymi w oświadczeniu (odpisy aktów stanu cywilnego np.: odpisy: aktów urodzenia, aktów małżeństwa) lub inne dokumenty poświadczające pokrewieństwo w linii prostej – DOTYCZY  WSZYSTKICH  WNIOSKODAWCÓW

          3) dokumenty potwierdzające fakt zatrudnienia krewnego w linii prostej (rodzica/opiekuna prawnego, dziadka/babci, pradziadka/prababci) w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej PPGR (zaświadczenie o zatrudnieniu w PPGR, świadectwo pracy z PPGR, legitymacje służbowe, odcinki list płac/wynagrodzeń byłych pracowników w PPGR, wszelkie dyplomy, dokumenty pochodzące   z ZUS/KRUS dot. świadczeń emerytalnych lub rentownych byłych pracowników PPGR itp.) – DOTYCZY OSÓB, KTÓRE NIE DOSTARCZYŁY W/W DOKUMENTÓW WRAZ Z WNIOSKIEM

           

          W/w dokumenty są niezbędne do uznania zasadności wsparcia dla uczniów (czyli przekazanie im. komputerów, pozyskanych przez Gminę Kożuchów w konkursie „Granty PPGR – wsparcie rodzin popegeerowskich w rozwoju dla uczniów”) i stanowią warunek konieczny w ramach procedury uzupełniającej wniosek Gminy Kożuchów do instytucji weryfikującej.

           

          Wypełnione oświadczenia wraz z dokumentami do wglądu należy składać w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Kożuchowie (pok. 30 – wejście B) w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia 2021 roku do godz. 14.00.

           

          UWAGA!

          Informuję, że w zbiorczym wniosku Gminy Kożuchów o przyznanie grantu ujęte zostaną jedynie wnioski zawierające komplet dokumentów.

          oswiadczenie_o_stopniu_pokrewienstwa_(1).doc

      • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
        • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

        • 26.11.2021
        • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.

          25 listopada o święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Ponieważ grupa Jagódek bierze udział w projekcie czytelniczym “Mały Miś w świecie literatury”, naszym bohaterem dnia był przedszkolny miś Tobi, który towarzyszył nam cały dzień.

          Dzieci tego dnia oglądały prezentację multimedialną i poznawały historię święta Pluszowego Misia, zabrały Tobiego na spacer po okolicy oraz brały udział w zabawach ruchowych, zagadkach i quizach. Na koniec przedszkolaki razem stworzyły własnego misia multicolor.

          Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

          Kaliniak Wioleta

           

      • SZKOLNY TYDZIEŃ UPRZEJMOŚCI 15 -19 listopada 2021
        • SZKOLNY TYDZIEŃ UPRZEJMOŚCI 15 -19 listopada 2021

        • 22.11.2021
        •             21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W szkole zostały przeprowadzone działania, które miały na celu tworzenie klimatu społecznego, sprzyjającego dobremu samopoczuciu całej społeczności szkolnej. W związku z tym Szkolne Koło Wolontariusza przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, samorządami klasowymi , wychowawcami poszczególnych klas i oddziałami przedszkolnymi, postanowili zorganizować w dniach od 15 – 19 listopada, Szkolny Tydzień Uprzejmości. Na godzinach wychowawczych i zajęciach przeprowadzono rozmowy na temat uprzejmości i życzliwości. Każdy uczeń i nauczyciel wykonał dla siebie emblemat z uśmiechem, który towarzyszył mu przez cały tydzień.  Na drzwiach  poszczególnych sal lekcyjnych powieszone zostały napisy „Uśmiechnij się” z rysunkami i cytatami  na temat uśmiechu, życzliwości i dobroci. Przedszkola i wszystkie klasy przygotowały plakaty na temat uprzejmości, życzliwości i grzeczności, które następnie zostały powieszone na gazetce w korytarzu szkolnym, tworząc tzw. „Galerię życzliwości”. Samorząd Uczniowski przygotował i porozwieszał w widocznych miejscach na korytarzu szkolnym, karty z motywującymi sentencjami- „Podziel się dobrym słowem”. Przez cały tydzień działała „Poczta życzliwości”- każdy mógł przygotować i przekazać drugiej osobie miłe słowo.  Przygotowane kartki wrzucano do wystawionego na korytarzu szkolnym pudełka. Kartki dostarczali do adresata wolontariusze, życzliwi posłańcy. Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy.

           

          Opiekun Szkolnego Koła Wolontariusza

          Krystyna Mandziej

          Opiekun Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

          Barbara Klimek

           

      •  „Piraci i skarb pustyni”
        • „Piraci i skarb pustyni”

        • 18.11.2021
        •      W środę 17 listopada dzieci z przedszkola i klas I-III miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Piraci i skarb pustyni” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Kolorowe kostiumy oraz szanty przeniosły nas wszystkich na statek piracki. Tam także trafia główna bohaterka o imieniu Kostka. Statkiem tym dowodzi słynny Kapitan Jack. Nasi bohaterowie wspólnie wyruszają do Egiptu, aby tam odnaleźć wielki skarb zwany Diamentem Nilu. Na swej drodze spotykają tajemnicze postaci i przeżywają liczne przygody. To przedstawienie nauczyło nas, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.                                

          Damian Jastrzębski

      • „Ole”
        • „Ole”

        • 18.11.2021
        • 16 listopada nasze najmłodsze dzieci usłyszały gorące rytmy pochodzące ze słonecznej Hiszpanii.  Muzycy zaprezentowali utwory charakterystyczne dla tego regionu świata. Bohaterami koncertu byli oczywiście wspaniali artyści, a także instrumenty – gitara i kastaniety. Wizytówką spotkania okazała się tancerka, która wykonywała flamenco - taniec, w którym ważną rolę, oprócz pięknego stroju oraz wachlarza, odgrywają buty. Wystukują one bowiem rytm, który błyskawicznie wpada w ucho słuchacza. Rytm wybijać można również za pomocą klaskania, a także kastanietów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu, a hiszpański okrzyk „Ole” zagrzewał widownię oraz artystów do wspólnego muzykowania.

          Beata Różycka

      •  DZIEŃ  JEŻA w Zerówce
        •  DZIEŃ  JEŻA w Zerówce

        • 18.11.2021
        •             Z okazji „ Międzynarodowego Dnia Jeża”, który przypada na 10 listopada sześciolatki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, że jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowie sylwetę jeża oraz ubrane były w kremowej, szarej i brązowej tonacji. Dzieci przyniosły do klasy swoje maskotki oraz książeczki z opowiadaniami i zagadkami o naszym bohaterze dnia.

          Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc.

          W trakcie całego dnia przedszkolaki wykonywały przeróżne aktywności: oglądały teatrzyk kukiełkowy, wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach, ćwiczyły dodawanie i odejmowanie na jeżowych sylwetach oraz wykonywały jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Były jeże z odbitych rączek,kolorowego papieru, z ziemniaka oraz wyklejane materiałem naturalnym np.: ziarenkami kawy, dyni,lnu, słonecznika, rodzynkami, kaszą a nawet żurawiną. Wykonane przez dzieci prace plastyczne ozdobiły naszą salę. Na koniec zajęć sześciolatki wykonały zdrowy jeżowy deser z ulubionych owoców. Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

                                 W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11:11 przyjmując właściwą postawę odśpiewaliśmy hymn państwowy.

            Iwona Górecka-Spyrka

                                                                                                       

      • Narodowe Święto Niepodległości
      • "Szkoła do hymnu"
        • "Szkoła do hymnu"

        • 10.11.2021
        • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali w swoich klasach "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". 

      • "Szkolne pogadanki"
      • Lekcja otwarta w klasie czwartej
        • Lekcja otwarta w klasie czwartej

        • 07.11.2021
        •      Dnia 4 listopada w klasie czwartek odbyła się lekcja otwarta matematyki przeprowadzona przez p. Joannę Königsberg przy udziale zaproszonych gości: p. dyrektor Elwiry Hajnos–Pituch, p. Agnieszki Zamroziewicz, p. Iwony Góreckiej – Spyrka, p. Agaty Haniszewskiej oraz p. Barbary Klimek.
          Temat lekcji „Zagadki zapałczane – system rzymski” był podsumowaniem i utrwaleniem wiadomości z zakresu cyfr rzymskich i sposobu ich zapisywania. 
          Po sprawdzeniu obecności i zadania domowego, nauczyciel przedstawił cele lekcji. Następnie odbyło się krótkie przypomnienie sposobu odczytywania liczb zapisanych w systemie rzymskim. Chętni uczniowie odczytywali liczby z karteczek w systemie dziesiątkowym. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie zapisali pierwszy punkt lekcji, w którym za pomocą gry bingo odczytywali i zapisywali liczby z systemu dziesiątkowego na rzymski i z rzymskiego na dziesiątkowy. Czwartoklasiści mogli zgłaszać „bingo” i zdobyć plusa z matematyki za dobre odpowiedzi. W kolejnym punkcie lekcji została zaprezentowana uczniom zagadka zapałczana. Należało tak przenieść jeden patyczek, aby otrzymana równość była prawdziwa. Następnie uczniowie otrzymali zestaw podobnych zagadek wraz z patyczkami, które musieli rozwiązać, a prawidłowy zapis nanieść do zeszytu. Dzieci miały okazję pracować w parach bądź małych grupach, mogły też zadania te wykonywać samodzielnie. Wszyscy czwartoklasiści z entuzjazmem wzięli się do pracy. Niektórzy korzystali z patyczków, a inni woleli bez. W trakcie pracy okazało się, że na pozór łatwe zagadki nie do końca takimi były. Wówczas praca z kolegą lub koleżanką okazywała się bardzo przydatna, a zarazem miła. 
          Po upływie przewidzianego czasu zostały zebrane zeszyty do sprawdzenia i nastąpiło podsumowanie lekcji. Okazało się, że lekcja przypadła uczniom do gustu, chociaż nie każdy preferował pracę w parach lub grupach. 

          Joanna Königsberg 
           

      • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY  „EKOLOGICZNIE, ZDROWO I SPORTOWO”
        • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „EKOLOGICZNIE, ZDROWO I SPORTOWO”

        • 07.11.2021
        •             W październiku 2021r. nasza szkoła została organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego, „Ekologicznie, zdrowo i sportowo”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy prozdrowotnej.  Propagowanie ekologicznego, zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez uprawianie turystyki, uzmysłowienie ważności snu, zapobieganie wadom postawy, propagowanie czynnego spędzania wolnego czasu, zapobieganie nałogom, wzmacnianie kondycji zdrowotnej i fizycznej, itp. Oferta została rozesłana do pobliskich szkół w gminie Kożuchów. Konkurs zakończył się 29 października 2021r.  Dostarczone prace, wykonane przez uczniów naszej gminy, zarówno z klas I-III jak i IV- VIII, zostały ocenione pod względem estetyki, stopnia samodzielności wykonania, jaki i pomysłowości oraz oryginalności zaprezentowanego tematu.

          Prace wybierała Komisja Konkursowa w składzie: pani Beata Różycka- nauczyciel świetlicy, pan Damian Jastrzębski – nauczyciel świetlicy, pani Wioleta Kaliniak – nauczyciel przedszkola oraz uczennica Samorządu Szkolnego Aleksandra Obarewicz

           

          Kategoria klas I-III

          I miejsce – Filip Bednarczuk, uczeń klasy II, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stypułowie;

          II miejsce – Jagoda Sądowska, uczennica klasy II, SP nr 1 w Kożuchowie;

          III miejsce – Tytus Suchojad, uczeń klasy II, SP nr 1 w Kożuchowie.

           

          Kategoria klas IV- VIII

          I miejsce – Weronika Grzelak, uczennica klasy IV, SP nr 1 w Kożuchowie;

          II miejsce- Ewelina Mostowska, uczennica klasy VI, SP w Mirocinie Dolnym;

          III miejsce – Laura Kasperek, uczennica klasy IV, SP nr 1 w Kożuchowie.

           

           Wybrane prace zostały wyeksponowane w galerii szkolnej oraz na stronie Internetowej szkoły.

          Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone zwycięzcom do szkół.

          Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za zaangażowanie.

           

          Opiekun konkursu

          Krystyna Mandziej

      • Lapbook na zajęciach języka niemieckiego
        • Lapbook na zajęciach języka niemieckiego

        • 07.11.2021
        •          W październiku 2021 r. na ostatnich zajęciach wspomagających z języka niemieckiego uczniowie wykonywali lapbooki związane z tematem zjawisk pogodowych – Mein Lapbook „Das Wetter”. Powstały bardzo ładne, ciekawie wykonane obrazkowe książeczki pełne mobilnych elementów związanych z pogodą i porami roku. Ukryte w małych kopertach, schowkach czy rozkładanych harmonijkach słówka i zwroty w języku niemieckim stanowią doskonały materiał do efektywnej nauki, a także powtórek, szczególnie przed egzaminem ósmoklasisty.

                      Dzięki lapbookom uczniowie aktywnie zdobywają wiedzę, potrafią organizować własną pracę, rozwijają różne umiejętności: pisanie, czytanie, logiczne myślenie i kreatywność. Lapbooki są też cenną pomocą przy powtarzaniu materiału leksykalnego na określony temat.

          Emilia Bęben

      • Nasze pierwsze prace projektowe z języka niemieckiego
        • Nasze pierwsze prace projektowe z języka niemieckiego

        • 07.11.2021
        •             W listopadzie 2021 r. chętni pierwszoklasiści wykonali swoje pierwsze prace projektowe z języka niemieckiego – Projektarbeit „Meine Familie” – „Moja rodzina”. Uczniowie mogli sami zdecydować, czy to zadanie jest dla nich interesujące i czy chcą podjąć wysiłek i wykonać w domu pracę projektową zaproponowaną przez nauczyciela. Uczą się w ten sposób pracowitości, samodzielności i kształtują swój charakter oraz wolę już od najmłodszych lat. Nieoceniona przy tej pracy była też pomoc rodziców, szczególnie przy podpisywaniu członków rodziny w języku niemieckim, z czym dzieci mogły mieć jeszcze problem. Myślę, że był to przyjemnie spędzony czas dzieci z rodzicami i wspólna przygoda z aktywną nauką języka niemieckiego, o czym świadczą bardzo ładnie i ciekawie wykonane prace.

                      Wykonania dodatkowej pracy projektowej podjęli się również niektórzy chętni drugoklasiści. Była to zakładka do książki (Lesezeichen) z napisem w języku niemieckim i rysunkiem przedstawiającym chętnie wykonywaną czynność. Uczniowie klasy drugiej, podobnie jak ich młodsi koledzy, wykazali się kreatywnością, starannością i powstały świetne, przydatne zakładki do książki. Co prawda nie była to ich pierwsza praca projektowa, ale pierwsza w tym roku szkolnym.

                      Dzieci w tym wieku, jak wiemy, lubią być w centrum zainteresowania, bardzo skupiają uwagę na sobie, dlatego prace indywidualne sprawiają im więcej radości niż grupowe. Uwielbiają być doceniane i chwalone, co widać na ich twarzach. Sukces indywidualny jest dla nich istotniejszy niż zespołowy.

          Emilia Bęben 

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

        • 07.11.2021
        • 5 listopada przedszkolaki radośnie obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Jest to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża.

          Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą. Na zakończenie dzieci same wybrały Swoje ulubione postacie i dekorowały maski.

          Był to dla wszystkich bardzo miły i wesoły dzień.

            Wioleta Kaliniak     

      • Jesienny spacer
        • Jesienny spacer

        • 07.11.2021
        • Każdy maluch potrzebuje ruchu, aby prawidłowo się rozwijać! Dnia 3.11.2021 Sześciolatki wybrały się na jesienny spacer sensoryczny. Tegoroczny ciepły listopad, to idealna okazja, aby poznać w sprzyjających warunkach dary jesieni za pomocą różnych zmysłów. Dzieci początkowo szukały jesiennych skarbów takich jak kasztany, liście, żołędzie oraz jarzębina, a następnie za pomocą samego dotyku poznawały ich faktury i starały się odgadnąć, co właśnie trzymają w ręku. Nasłuchiwały szumów liści oraz ich odgłosów kruszenia się pod butami. Jesień wcale nie musi być szara, bura i ponura! Złota, polska jesień to wspaniała okazja do spacerów oraz zabaw sensorycznych pozytywnie wpływających na rozwój dziecka.

          Natalia Sługocka

      • Wyjazd do kina na film pt. „Czarny Młyn”
        • Wyjazd do kina na film pt. „Czarny Młyn”

        • 04.11.2021
        • Dnia 03 listopada 2021r. klasy 8a, 8b i 7 wybrały się do kina Cinema City w Zielonej Górze, na film pt. „Czarny Młyn”. Film opowiadał o grupie dzieci, które mieszkały w niewielkiej miejscowości w jednym bloku i wspólnie spędzały ze sobą czas. Główny bohater Iwo miał niepełnosprawną, młodszą siostrę, którą musiał się zajmować, kiedy mama chodziła do pracy. Nieopodal znajdował się  spalony młyn, do którego od dawna nikt nie zaglądał. Kiedy mimo zakazów, młodzi ludzie wchodzą na teren ruin młyna w miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Film jest przygodowo-fantastyczny z odrobiną grozy. To opowieść o przyjaźni, tolerancji i rozsądku młodych bohaterów. Film dostarczył nam wiele emocji i wrażeń. Momentami trzymał w napięciu. Była to okazja do wspólnego, ciekawego spędzenia czasu oraz budowania pozytywnej atmosfery wychowawczej wśród uczniów.

           

          Krystyna Mandziej

          Emilia Bęben

          Agnieszka Zamroziewicz

      • Klasa II pamięta
        • Klasa II pamięta

        • 02.11.2021
        •    Ostatnie dni października to czas, kiedy wszyscy przygotowują się do przeżywania szczególnych dni, związanych z Tymi, których już nie ma wśród nas. Z tej okazji, 29 października podczas zajęć w klasie drugiej, przywoływaliśmy miłe chwile spędzone z Nimi, cytowaliśmy ich powiedzenia i przestrogi. Rozmawialiśmy także na temat miejsc pamięci i tego jak  ważna jest troska o nie. Potem udaliśmy się w stronę pobliskiego cmentarza na pełen zadumy, jesienny spacer, by  przy krzyżu oddać cześć Tym, którzy spoczywają gdzieś daleko. Następnie zapalaliśmy znicze na opuszczonych grobach. Ostatnim akcentem była wspólna modlitwa i zapalenie płomienia pamięci na grobie Pana Andrzeja Hajnosa, byłego dyrektora naszej placówki, dzięki któremu powstał nowy budynek obecnej szkoły. Przy tej okazji dzieci poznały fragment historii dotyczący miejsca, w którym się uczą.

              To był piękny, nostalgiczny dzień.

          Małgorzata Korfanty

           

      • "Tajemniczy gość"
        • "Tajemniczy gość"

        • 02.11.2021
        • 29 października uczniów klasy 4 odwiedził na języku polskim tajemniczy gość. Był nim Pan Kleks. Zadaniem uczniów było stworzenie opisu postaci. Czwartoklasiści musieli zwrócić uwagę na charakterystyczne cechy wyglądu bohatera oraz jego zachowanie.  

          W postać Pana Kleksa wcieliła się Pani Agnieszka Zamroziewicz, która hospitowała w ten sposób lekcję prowadzoną przez Panią Barbarę Klimek. 

          Barbara Klimek

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym
        • 68-3881424
        • SZKOŁA PODSTAWOWA MIROCIN DOLNY 28 67-120 KOŻUCHÓW Poland
        • Konto Szkoły -13 9673 0007 0000 0007 1286 0001 Bank Spółdzielczy Kożuchów
    • Galeria zdjęć

        brak danych