• Aktualności

      • Origami uczy, bawi i rozwija
        • Origami uczy, bawi i rozwija

        • 31.03.2022
        •             ORIGAMI to technika plastyczna, która daje duże możliwości. Przedszkolaki uczą się składania papieru w taki sposób, by powstały z niego różne przedmioty, zwierzęta, rośliny czy postacie. Składając papier dzieci uruchamiają wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija się myślenie twórcze i konstrukcyjne. Sztuka składania papieru pozwala rozwijać zdolności manualne oraz kształtuje wrażliwość na otaczający świat, przy okazji umożliwiając poznawanie matematycznych kształtów.

          Na zajęciach dzieci wykorzystywały różnego rodzaju i koloru papier w różnych kształtach: kółeczka, kwadraty,prostokąty i trójkąty. Każde dziecko chętnie tworzyło papierowe składanki, które można było dodatkowo ozdobić kredkami, brokatem czy ruchomymi oczkami.

          Zabawa w origami daje dzieciom wiele radości i satysfakcji, a efekty końcowe zadowolenie, zachwyt i uśmiech na twarzy, dlatego sześciolatki zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy w japońskie składanki i stworzenia fascynującego papierowego świata zabaw.

          A oto nasze wiosenne dzieła!

          Iwona Górecka-Spyrka     

           

      • „Okaż kulturę i chroń naturę”
        • „Okaż kulturę i chroń naturę”

        • 27.03.2022
        • 24 marca „Pracownia Za Piecem Ryszard Muzyczuk” w ramach projektu pn: „Okaż kulturę i chroń naturę” zaprezentowała spektakl teatru lalek, dotyczący właściwej segregacji odpadów komunalnych. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie” – była to doskonała zabawa edukacyjna, podczas której przedszkolaki przypomniały sobie najważniejsze zasady związane z tym tematem. Jednocześnie wykazały się wiedzą i znajomością problemu. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę z treścią edukacyjną, a przedszkole planszę dotyczącą właściwej segregacji odpadów.

      • Dzień Wody – niebieski dzień w przedszkolu
        • Dzień Wody – niebieski dzień w przedszkolu

        • 24.03.2022
        •             22 marca dla dzieci z „Zerówki” był dniem szczególnym- pomimo tego, że jest już wiosna i powinien dominować kolor zielony, to jednak tego dnia dominował kolor niebieski. A to za sprawą obchodów związanych ze Światowym Dniem Wody.

          Uroczystość miała na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

          Przedszkolaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jest jej na kuli ziemskiej. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki ( woda kapiąca z kranu, woda płynąca w strumyku, deszcz, szum morza). Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń.

          Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości.

          Wykonały eksperyment o obiegu wody w przyrodzie, podczas którego dzieci zauważyły, że woda w naturalny sposób zmienia swoje stany skupienia, zrozumiały jak powstaje deszcz i chmury, zrozumiały, że deszcz nie powstanie, gdy nie będzie parowania wody z obszaru położonego poniżej.

          Najbardziej podobało się dzieciom barwienie wody oraz przeprowadzone doświadczenie z sodą i octem, wulkan uznały za niesamowity i wart powtórzenia w domu.

           

          Sześciolatki wykonywały różne prace plastyczne: wyklejały z bibuły kropelkę wody, wykonywały opaskę na głowę z emblematem kropli oraz plakaty na temat dbania i oszczędzania wody. W czasie pobytu w przedszkolu wszystkie dzieci chętnie piły zdrową wodę, a na zakończenie zajęć wykonały recyklingowe akwaria z plastikowych butelek.

           

          Niebieski dzień uważamy za udany. Dzieci wspaniale się bawiły i z pewnością będą teraz wiedziały, jak dbać o każdą kroplę wody, bo przecież WODA TO ŻYCIE.

           

           

           Iwona Górecka-Spyrka

      • Wyprawa klasy II w poszukiwaniu wiosny
        • Wyprawa klasy II w poszukiwaniu wiosny

        • 24.03.2022
        • Drugiego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie klasy II wraz ze swoja panią Małgorzatą Korfanty udali się na wycieczkę po okolicy, by sprawdzić, czy wiosna na pewno już do nas zawitała. Zabrali ze sobą wszystko co było potrzebne – otwarte oczy i uszy, lupy, notesy i wyruszyli na poszukiwania. Następnego dnia wspólnie redagowali notatkę z wycieczki, w której opisali wszystko, co udało im się zauważyć. Oto ona:

          Wczoraj wybraliśmy się na wycieczkę po okolicy, aby poszukać oznak wiosny.

          Najpierw szliśmy przez las i zobaczyliśmy kępki przebiśniegów oraz „ruchome mrowisko”. Na skraju lasu przywitał nas motyl cytrynek. Idąc dalej polną dróżką, dostrzegliśmy bąka, pająka, bazie na wierzbie i ślady sarny. Przy stawiku uśmiechały się do nas drobniutkie, liliowe kwiatki. W ogródku podziwialiśmy żółte i fioletowe krokusy. W drodze powrotnej widzieliśmy kwitnącą leszczynę, młodą trawkę i pąki nowych listków.

          Wszystko co zobaczyliśmy, świadczy o tym, że wiosna zagościła u nas na dobre.

           

          Uczniowie klasy II

          Małgorzata Korfanty

           

      • Wiosno! Ach, to Ty!
        • Wiosno! Ach, to Ty!

        • 24.03.2022
        • Stało się! Wiosna jest już z nami. Uczniowie powitali ją uroczyście podczas zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Szkolnego Dnia Wiosny.

          Impreza rozpoczęła się krótkim apelem, który przygotowała klasa 0 wraz z Panią Iwoną Górecką-Spyrką. Wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne aktywnie uczestniczyły w obchodach tego szczególnego dnia.

          Klasy IV-VIII rywalizowały w konkursie o talony – złoty, srebrny i brązowy. Talony uprawniały m.in. do odwołania dowolnego sprawdzianu z wybranego przez klasę przedmiotu czy „luźniej lekcji”. Zadaniem klas było: udekorowanie sali lekcyjnej w motywy wiosenne, stworzenie marzanny, zaprezentowanie piosenki o wiośnie oraz przebranie się z okazji Dnia Wiosny w kolorowe ubrania lub kostiumy. Za każdą konkurencję klasy otrzymywały punkty od członkiń Jury – Pani Agaty Haniszewskiej, Pani Natalii Sługockiej oraz Pani Karoliny Rozpędowskiej. Dodatkowo rozegrany został miniturniej czterech ogni, za który klasy również otrzymały punkty. Najpiękniej swoją salę udekorowała klasa II. Walka w starszych klasach była zacięta! Po podsumowaniu szeregu punktów I miejsce zajęła klasa VII, II miejsce klasa IV, natomiast III – klasa VIIIb. Każda klasa zakończyła zabawę zdrowym poczęstunkiem.

          Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością oraz zaangażowaniem. Po raz pierwszy od dawna boisko szkolne tętniło życiem i zabawą. Mamy nadzieję, że Szkolny Dzień Wiosny był pierwszym krokiem w powrocie do normalności sprzed pandemii.

           Barbara Klimek

      • Witamy wiosnę – pamiętamy o zdrowym odżywianiu
        • Witamy wiosnę – pamiętamy o zdrowym odżywianiu

        • 24.03.2022
        • 21 marca to dzień inny niż wszystkie . W tym roku uczniowie klasy II rozpoczęli  świętowanie z okazji pierwszego dnia wiosny od zdrowego śniadania. Nie były to jednak kanapki przygotowane przez rodziców. Każde z dzieci miało przynieść swoje ulubione i koniecznie zdrowe produkty. Po zadbaniu o higienę dłoni oraz pamiętając o zasadach piramidy żywienia,  dzieci rozpoczęły komponowanie swoich wiosennych kanapek. Każda miała być kolorowa , smaczna i obowiązkowo kojarzyć się z wiosną. Takie właśnie powstały. Można było dostrzec na nich Panią Wiosnę, kwiatki czy  młodą trawkę. Wszystkie wyglądały apetycznie i prędko zniknęły ze stolików. Dzieci przekonały się, że  wygląd kanapki potrafi zachęcić do jedzenia niejednego niejadka.

          Małgorzata Korfanty

      • Pierwszy Dzień Wiosny
        • Pierwszy Dzień Wiosny

        • 22.03.2022
        •             21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny „Zerówka” pod kierunkiem p. Iwony Góreckiej-Spyrki przygotowała piękny apel. Sześciolatki w wiosennych strojach śpiewały piosenki i odgrywały wiosenne scenki.

          Pierwszym punktem programu było wprowadzenie najmłodszych uczniów naszej szkoły w świat tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny. Przedszkolaki za pierwszym razem wystąpiły dla klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, następnie występ obejrzały klasy IV-VIII. Występ rozłożony był na dwie tury ze względów sanitarnych.

          Na koniec pani dyrektor Elwira Hajnos-Pituch serdecznie podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie apelu oraz obchodów Dnia Wiosny,a sześciolatki za ciekawy i udany występ zostały nagrodzone przez wszystkich gromkimi brawami.

          Iwona Górecka-Spyrka

           

      • 14 marca: Międzynarodowy Dzień Matematyki
        • 14 marca: Międzynarodowy Dzień Matematyki

        • 21.03.2022
        • W minionym tygodniu sześciolatki obchodziły Międzynarodowy Dzień Matematyki.

          „Zerówkowicze” doskonalili umiejętności przeliczania: dodawania i odejmowania, utrwalały kierunki pisania poznanych cyfr, układały ciągi rytmiczne z wyciętych figur geometrycznych.

          Rozwijały logiczne myślenie rozwiązując zapałczane łamigłówki, które okazały się świetną zabawą i rozgrzewką umysłu.

          Przedszkolaki miały okazję zgłębić tajniki kodowania i doprowadzić robota podłogowego do odpowiedniej cyfry- wyniku dodawania i odejmowania w zakresie 10.

          Nie zabrakło zabaw w gry planszowe, w których trzeba posłużyć się kostką z liczbą kropek. Podczas realizacji innowacji pt.„ Matematyka+my = wesołe zabawy i gry” przedszkolaki mogą przynosić swojego„ Bohatera tygodnia” ulubionej gry dziecka z domu, w celu rozwijania umiejętności matematycznych.

          Naszą zabawę zakończyliśmy grami i zabawami interaktywnymi takimi jak: memory, domino, puzzle matematyczne oraz nauką stosowania znaków matematycznych >,< oraz =.

                      Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać przedszkolakom, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Dzień Matematyki był świetną okazją do dobrej zabawy oraz utrwalenia wiedzy i umiejętności.

          Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie!

           

          Iwona Górecka-Spyrka

           

           

      •  Odwrócone lekcje na języku polskim
        •  Odwrócone lekcje na języku polskim

        • 20.03.2022
        •              W klasie VI na lekcjach języka polskiego doszło do małej zamiany ról przez tz. lekcje odwrócone. Polonistka pani Agnieszka Zamroziewicz wcieliła się na tydzień w uczennicę, a wybrani uczniowie w nauczyciela. Chętni i zdecydowani śmiałkowie otrzymali temat, który  mieli opracować i przygotować na lekcję pokazową.

          Dzięki takiej zamianie, uczniowie mieli możliwość przełamać swoje bariery i tremę, poznać i zbliżyć się bardziej do siebie , w ciekawy sposób zmotywować  innych do pozytywnego udziału w lekcji, ale również przekonać się na „własnej skórze”, że zawód nauczyciela nie jest taki łatwy.

          Omówione zostały następujące tematy:

          Karol Fursewicz - Arkady Klonow „Tam, gdzie muzyka prowadzi”.

          Maciej Kotarski – Ludzie muzyki.

          Ewelina Roszak – Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”. Księga IV Koncert Wojskiego .

          Oskar Borsuk- Pisownia wyrazów z  ą, ę oraz om, on, em, en.

          Emilia Kępińska - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?.

                         Swoich sił spróbowała również uczennica klasy V Zofia Piotrowska przedstawiając temat pt. Wykrzyknik.

                        Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem w lekcję, zadanie wykonali bardzo sumiennie i starannie. Na lekcjach panowała przyjazna atmosfera, a klasa aktywnie uczestniczyła w lekcji.

           

          Agnieszka Zamroziewicz

           

      • GMINNY KONKURS LUBUSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI
        • GMINNY KONKURS LUBUSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI

        • 15.03.2022
        •             15 marca 2022r. trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2022r. w CENTRUM KULTURY „ZAMEK” w Kożuchowie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 35 wykonawców, w tym zespoły wokalne. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych. Klasy I-III, IV- VI  i VII- VIII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy czwartej i piątej. Były to: Hanna Gawęda z klasy IV, która śpiewała piosenkę pt. „Co powie tata”. Maja Korwel z klasy IV, śpiewała piosenkę pt. „Bursztynek” oraz Zofia Piotrowska z klasy V, śpiewała piosenkę pt. „Szampan” - Sanah. Pierwsze miejsce w drugiej kategorii wiekowej zajęła Hanna Gawęda i tym samym otrzymała nominację do Konkursu Powiatowego, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku. Serdecznie dziękuję dziewczynkom za udział w konkursie. Hani Gawędzie gratuluję wygranej i życzę sukcesu w kolejnym etapie konkursu.

           

          Krystyna Mandziej

      • Konkurs logopedyczny dla dzieci 6-letnich  z wiedzy o wybranych bajkach
        • Konkurs logopedyczny dla dzieci 6-letnich z wiedzy o wybranych bajkach

        • 15.03.2022
        •             Dnia 15.03.2022 r. pani Emilia Bęben przeprowadziła w zerówce Konkurs logopedyczny dla dzieci 6-letnich z wiedzy o wybranych bajkach, takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka” i „Calineczka”. Głównymi celami konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych; rozwój ekspresji słownej dziecka; doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej; aktywne uczestniczenie wszystkich dzieci w zajęciach i przeżywanie pozytywnych emocji związanych z rywalizacją. Sześciolatki przygotowywały się do konkursu z pomocą pani Iwony Góreckiej - Spyrki. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą z bajek, aż trudno było ich czymkolwiek zaskoczyć. Na podstawie wysłuchanego fragmentu bajki potrafiły podać jej tytuł. Bardzo ładnie odpowiadały na pytania logopedy pobudzające wyobraźnię dzieci: - Za którą postać z bajki chciałabyś/ chciałbyś się przebrać na bal przebierańców?; - Gdyby przyszła do ciebie dobra wróżka i powiedziała, że na jeden dzień może zamienić cię w postać z dowolnej bajki, to kim chciałabyś/ chciałbyś zostać? Przedszkolaki uczestniczyły też w zabawie ruchowej. Logopeda mówił różne zdania dotyczące znanych bajek, a dzieci, jeżeli zdanie było prawdziwe - klaskały, a jeżeli fałszywe – tupały. Sześciolatki rozwiązywały zagadki o postaciach z bajek, rozwijając tym samym logiczne myślenie. Oglądały na monitorze interaktywnym fragmenty bajek i odgadywały ich tytuły. Dzieci losowały obrazki z bajek i kolorowały je. Następnie umieszczały obrazki pod odpowiednim tytułem na plakacie. Taka wspólna działalność plastyczna niesamowicie sprzyja aktywizowaniu dzieci do mówienia i doskonale wpływa też na rozwój motoryki małej.

                      Był to konkurs, w którym wszyscy byli wygranymi. Widać było uśmiech na twarzach dzieci i ich duże zaangażowanie w działanie. Dzieci same przyznały, że bardzo dobrze się bawiły. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

                    Ogromne podziękowania dla pani Iwony Góreckiej – Spyrki za wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu.

          Emilia Bęben

      • Tydzień Matematyki
        • Tydzień Matematyki

        • 15.03.2022
        • Drugi tydzień marca w klasach IV-VIII minął pod hasłem Dnia Matematyki. Uczniowie przygotowali prace z różnych dziedzin matematyki. Czwartoklasiści wykonywali rysunki cyrklem. Były tam m. in: sonar, oko, postacie z bajek, kwieciste kompozycje. Piątoklasiści zajmowali się tabliczką mnożenia w celu jej utrwalenia w ciekawy sposób. Pojawiły się rymowanki o tej tematyce. Uczniowie klasy szóstej wykonali kartki wielkanocne wykorzystując określone figury geometryczne, takie jak: kwadraty, prostokąty, trójkąty, równoległoboki, romby i trapezy, których pola musieli obliczyć. Zaś najstarsi uczniowie naszej szkoły wykonali wspólnymi siłami piramidy Sierpińskiego. Wszystkie ich prace zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych w formie plakatów i pozostały tam do 14 marca, czyli do Dnia Matematyki.

          Joanna Königsberg

      • Spotkanie z dzielnicowym
        • Spotkanie z dzielnicowym

        • 13.03.2022
        • 9 marca 2022 r. uczniowie z klas V – VIII wzięli udział w pogadance przeprowadzonej przez mł. asp. Mariusza Adama, dzielnicowego z naszego rejonu. Tematem spotkania były zagrożenia i  bezpieczeństwo dzieci zarówno w życiu realnym, jak i w wirtualnym oraz  odpowiedzialność karna za niewłaściwe zachowanie związane z przemocą, uzależnieniami, łamaniem regulaminów, niewłaściwym wypełnianiem obowiązku szkolnego. Informacje przekazane przez policjanta były ważne. Uczniowie zostali uświadomieni o konsekwencjach nierespektowania przyjętych norm i zasad szkolnych. Również dowiedzieli się do kogo mogą zwrócić się w razie zagrożenia.

           

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Spotkanie z ,,Baczyńskim”
        • Spotkanie z ,,Baczyńskim”

        • 13.03.2022
        • 09.03.2022 r. w ramach kontynuacji spotkań klas ósmych z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych uczestniczyliśmy w Wirtualnym Dniu Otwartym zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli. Nauczyciele i uczniowie przedstawili priorytety i atuty szkoły. Zapoznali z terminami postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów oraz z ofertą i kierunkami kształcenia. W ,,Baczyńskim” uczniowie mogą wybrać kierunek matematyczno – fizyczny, humanistyczny, biologiczno – chemiczny, biologiczno – polonistyczny, matematyczno – geograficzny.

           

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Babeczka dla Babeczki...czyli Dzień Kobiet w „ Zerówce”
        • Babeczka dla Babeczki...czyli Dzień Kobiet w „ Zerówce”

        • 13.03.2022
        •          Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w grupie sześciolatków były niezwykle radosne i słodkie. Już od samego rana przejęci chłopcy składali swoim paniom oraz koleżankom najserdeczniejsze życzenia, tradycyjnie zaśpiewali „Sto lat” oraz wręczyli kwiatki i przygotowane niespodzianki.

          Małe damy otrzymały od uroczych dżentelmenów babeczki - mydełka do kąpieli o słodkich zapachach: czekolady, malin, borówek, ciasteczek i bitej śmietany.

          Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera, usłyszeć można było taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek, świadczyły o miło spędzonym czasie. Dodatkową atrakcją był przepyszny poczęstunek przygotowany przez ukochane mamusie naszych przedszkolaków !

          Serdecznie dziękujemy Rodzicom za życzenia oraz pomoc, a wszystkim Paniom życzymy zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

           

            Iwona Górecka-Spyrka

      • Szyfrowanie na języku polskim
        • Szyfrowanie na języku polskim

        • 13.03.2022
        •          W ostatnim tygodniu lutego na lekcjach języka polskiego klasa VI omawiała lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Opowieść przygodowo- detektywistyczna tak pobudziła ciekawość klasy, że pod koniec jej omawiana uczniowie pracowali w dwóch grupach tworząc mapę skarbów z zaszyfrowanym językiem.

               Zadaniem grupy było stworzenie szkicu mapy z umieszczonym skarbem, który był zaszyfrowany.  Pamiętajmy, że szyfrowanie to po prostu metoda zapisu tekstu jawnego w taki sposób, by stał się on nieczytelny dla osób trzecich. Proces ten nazywany jest szyfrowaniem, a proces odwrotny, czyli zamiana tekstu zaszyfrowanego w możliwy do odczytania, deszyfrowaniem.  Aby utworzyć taki szyfr uczniowie korzystali ze słowników frazeologicznych. Dzięki temu praca ze słownikami okaże się dla uczniów łatwiejsza w  kodowaniu. Uczniowie indywidualnie wymyślali szyfr dla każdej litery alfabetu.

          Grupa w "Słowniku frazeologicznym języka polskiego" wybierała jeden związek frazeologiczny, który zaszyfrowała według wcześniej opracowanego szyfru.

                  Po wykonaniu mapy skarbu każda grupa na forum klasy zaprezentowała swój plakat i omówiła swój szyfr.

             Zajęcia z wykorzystaniem szyfru uczą twórczego i krytycznego myślenia. Angażują uczniów, którzy zmotywowani i skoncentrowani podejmują się wykonania zadania. Pomagają sprawdzić, czy uczniowie potrafią dzielić wyrazy na litery, znają zasady pisowni (ortografia i interpunkcja). Uczą się bawiąc, a ich aktywność sprawia, że zapamiętują przekazywane treści.

           

          Agnieszka Zamroziewicz

      • Dzień Kobiet w przedszkolu
        • Dzień Kobiet w przedszkolu

        • 13.03.2022
        • Dzień Kobiet jest od tego, żeby powiedzieć Mamie Wszystkiego Najlepszego!

          Mamie, babci, koleżance, wszystkim paniom w przedszkolu. Święto Kobiet, które obchodzimy co roku w przedszkolu to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

          O tym dniu nie wypada zapomnieć, dlatego chłopcy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli Jagódkom piękne kwiatowe laurki z drobnym upominkiem w postaci imiennego breloczka.

          Cała grupa przedszkolaków oczywiście, też skomponowała piękną pracę dla swoich kochanych mam. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości - dlatego warto świętować!

           

          Kaliniak Wioleta

           

      • Dzień Kobiet w klasie VII
        • Dzień Kobiet w klasie VII

        • 13.03.2022
        •        We wtorek  8 marca  klasa VII wraz z wychowawczynią p.Agnieszką Zamroziewicz radośnie obchodziła wyjątkowe święto – Dzień Kobiet.

                 Z tej okazji chłopcy przygotowali swoim koleżankom z klasy małą niespodziankę. Zanim zasiedliśmy wspólnie do przygotowanego stołu z poczęstunkiem, chłopcy złożyli piękne życzenia i wręczyli dziewczynkom drobne prezenty- czerwone różyczki oraz porcelanowe skarbonki w kształcie pieska z groszem na szczęście w środku. Największą jednak niespodzianką był przepyszny tort, który zniknął błyskawicznie. Resztę lekcji spędziliśmy opowiadając sobie żarty oraz na wspólnej zabawie w głuchy telefon.

              

          Agnieszka Zamroziewicz

           

      • Spotkanie ze ,,Spożywczakiem”
        • Spotkanie ze ,,Spożywczakiem”

        • 13.03.2022
        • 4 marca 2022 r. uczniowie klas ósmych spotkali się tym razem z przedstawicielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 ,,Spożywczak” z Nowej Soli. Celem spotkania było przedstawienie oferty szkoły i zachęcenie do podjęcia nauki w szkole branżowej I stopnia lub w technikum. Wszystkie kierunki kształcenia oferowane przez szkołę: fotograf, magazynier – logistyk, technik logistyk, technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa, fotografii i multimediów, żywienia i usług gastronomicznych dostosowane są do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy.

           

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Piątka Kożuchów
        • Piątka Kożuchów

        • 13.03.2022
        • 22 lutego uczniowie z klas ósmych wzięli udział w zajęciach warsztatowych oraz informacyjnych przeprowadzonych przez nauczycieli i absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Kożuchowie. W części informacyjnej ósmoklasiści  zostali zapoznani z ofertą szkoły oraz możliwością rozwoju w ramach zajęć obowiązkowych i dodatkowych. Podczas warsztatów mogli spróbować swoich sił w grach strategiczno – logicznych oraz w obsłudze robota. Zdaniem uczniów zajęcia były przydatne i ciekawe. Szczególnie zainteresowani byli ci uczniowie, którzy chcą rozpocząć edukację w tej szkole.

          W marcu odbędzie się spotkanie informacyjne z rodzicami uczniów klasy VIII a i VIII b, na którym zostanie przedstawiona oferta szkoły.

           

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Poznajemy zawody- ANIMATOR ZABAW
        • Poznajemy zawody- ANIMATOR ZABAW

        • 13.03.2022
        •   We wtorek, 1 marca do grupy dzieci z Zerówki oraz do grupy „ Jagódek ” zawitała animatorka z sali okolicznościowej Frajda w Lubieszowie. Przedszkolaki z radością przywitały miłego gościa, który przybył w wielkim koszem kolorowych balonów. Na początku pani wyjaśniła czym zajmuje się animator zabaw oraz opowiedziała jakich atrybutów potrzebuje w swojej pracy. Przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach, podczas których rozwijały myślenie, koncentrację uwagi, sprawność ruchową, spostrzegawczość oraz reakcję na sygnał. Wszystkim maluchom podobała się zabawa taneczna, podczas której nasz gość zaprezentował utwory ze znanych dzieciom kreskówek „ Pszczółka Maja”, „ Smerfy” oraz „ Scooby-Doo”.

          Największą atrakcją było robienie przez panią animatorkę zabawek z balonów, ponieważ wyczarowane stworki cieszyły oko jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia.

          Serdecznie dziękujemy mamie Alexa Zarównego za zorganizowanie wspaniałego spotkania z animatorem.

           

             Iwona Górecka-Spyrka

             Wioleta Kaliniak

           

      • Das Wetter w klasie III
        • Das Wetter w klasie III

        • 13.03.2022
        •           W lutym klasa III na lekcjach języka niemieckiego pilnie i sumiennie pracowała metodą projektu.

          Pod hasłem „Das Wetter und die Jahreszeiten - Pogoda i pory roku” uczniowie zapoznali się z innymi możliwościami nauki poprzez współdziałania w grupie, pracy z różnymi źródłami wiedzy, stosowania zdobytej wiedzy w praktyce czyli łączeniu teorii z praktyką, poszukiwania i selekcjonowania informacji oraz możliwość korzystania z nowoczesnych źródeł wiedzy.

                 Nauczyciel krótko omawia projekt od strony technicznej. Na tablicy umieszcza duży napis POGODA. Korzystając z metod: burzy mózgów i śnieżnej kuli, uczniowie ustalają szereg skojarzeń związanych z pojęciami: pogoda, pory roku oraz zjawiska atmosferyczne. Następnie w dwuosobowych grupach wyszukują informacji na dany temat w podręcznikach oraz ćwiczeniach. Każdy zespół prezentuje i omawia dane pojęcie, które znalazł i dopasował do swojej pory roku. Klasa tworzy wspólny plakat na tablicy oraz grę memory.
          Uczniowie projektują w grupach piktogramy, które będą służyły w oznaczaniu pogody.
          Dodatkowo do tematu uczniowie uczą się piosenki „Vier Jahreszeiten”.

                     Pod koniec projektu klasa została podzielona na cztery grupy -czyli cztery pory roku i wykonują collage do swojej tematyki. Oprócz rysunków nie zabrakło podpisów po niemiecku. Po wykonaniu collagu, każda grupa zaprezentowała swój plakat na forum klasy.

          Podczas nauki metodą projektu klasa nie tylko nauczyła się współpracy w grupie, ale również świetnie się przy tym bawiła.

           

          Agnieszka Zamroziewicz
           


           

      • "Szkolne pogadanki"
      • Eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
        • Eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

        • 03.03.2022
        • 2 marca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku odbył się powiatowy etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego w ramach programu PRO ARTE. Na scenie zaprezentowało się niemal 30 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych. Rada Artystyczna, w skład której weszli Piotr Maruszewski oraz Irena Iwaniec, postanowiła nominować do Finału Wojewódzkiego ośmiu uczestników. Z radością informujemy, że wśród nominowanych znalazły się aż 4 uczennice naszej szkoły.

          W I kategorii wiekowej (klasy I-III) nominacje uzyskały:

          • NIKOLA BOŃCZYK z klasy I, która recytowała wiersz pt. „Rekinek” Katarzyny Marciniak;
          • ADRIANNA OGŁODEK z klasy II, prezentująca utwór „Na straganie” Jana Brzechwy;
          • oraz LENA KURZAWA z klasy II, która przedstawiła wiersz „Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy.

          W tej grupie wiekowej wystąpiły również: Natalia Szwarczyńska z klasy II oraz Magdalena Staroszczuk, Tola Łuczak i Martyna Pazdyga z klasy III.

                      W II kategorii wiekowej (klasy IV-VI) zaprezentowały się 2 osoby z naszej szkoły – Leon Łuczak z klasy IV oraz Ewelina Mostowska z klasy VI, która otrzymała wyróżnienie (bez nominacji) za recytację wiersza „Dwie krawcowe” Jana Brzechwy.

          W III kategorii wiekowej (klasy VII -VIII) wystąpiły dwie uczennice z klasy VIIIA. Nominację do Finału Wojewódzkiego, za interpretację wiersza „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej, otrzymała ALEKSANDRA SZWARCZYŃSKA. Kornelii Łyskawce przyznano wyróżnienie (bez nominacji) za wymagający wiersz „R” Ludwika Jerzego Kerna.

          Rada Artystyczna podkreślała, że poziom konkursowy był bardzo wysoki i wyrównany. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Żagańskim Pałacu Kultury.

           

          Małgorzata Korfanty

          Agnieszka Zamroziewicz

          Barbara Klimek

      • Koncert "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
        • Koncert "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

        • 02.03.2022
        • We wtorek 1 marca do naszej szkoły przybyli muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" z opowieścią o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Pani prowadząca w bardzo ciekawy sposób przedstawiła historię głównej bohaterki, a towarzysząca temu muzyka nadała magiczny charakter. Dzieci entuzjastycznie przyjęły naszych gości, czego efektem były gromkie oklaski w trakcie, jak i na koniec występu. Podczas tego koncertu dzieci miały okazję poznać takie instrumenty jak puzon i fagot. Było to bardzo miłe i interesujące spotkanie.

           

          Damian Jastrzębski

      • "Mądry wybór"
        • "Mądry wybór"

        • 02.03.2022
        •             ,,Mądry wybór” to warsztaty profilaktyczno – muzyczne, poprowadzone przez wirtuoza perkusji pana Wiesława  ,,Blachę” Błażkiewicza. W tej warsztatowej formie profilaktyki uzależnień wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Pan Wiesław opierając się na doświadczeniach z własnego życia chciał przekazać dzieciom jak łatwo można wpaść w sidła nałogu wybierając złą drogę w życiu. Jako człowiek, który wierzy w cud życia i wiary, która czyni cuda oraz osoba, której leży na sercu dobro tego pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów walczy o jego moralność. Głównym tematem warsztatów były uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Poruszane były też zagadnienia związane z przeżywanymi emocjami, wzajemnymi relacjami po okresie izolacji oraz posiadanymi talentami, pasjami, które można rozwijać. Uczniowie brali czynny udział w warsztatach. Mogli wyrazić swoje emocje podczas gry na perkusji.  Program był pozytywnym czasem, zmuszającym do myślenia. poprzez swoją głębię przekazu. Pozostawił niezatarty ślad w umysłach i sercach młodych ludzi.

           

          Bogumiła Pleśnierowicz

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym
        • 68-3881424
        • SZKOŁA PODSTAWOWA MIROCIN DOLNY 28 67-120 KOŻUCHÓW Poland
        • Konto Szkoły -13 9673 0007 0000 0007 1286 0001 Bank Spółdzielczy Kożuchów
    • Galeria zdjęć

        brak danych